Food, Inc. (2008)

Food, Inc. (2008)

Puan 8.7 (7 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
94 dakika
47
1
134
72
M.Naci profil resmi
M.Naci
Çok başarılı bir yapım. Her yönüyle gerçekleri ortaya koyup lobicilerin hakimiyetindeki tarım politikalarını yerden yere vuran harika bir belgesel. Doğal bir üretim, sağlıklı bir yaşam biz tüketicilerin ellerinde. Doğru tercihlerle çok şey değiştirilebilir. "Bu sistemin değişmesi için oy verebiliriz. Hem de günde üç öğün" Mutlaka izleyin, izlettirin! :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Rahatsız edici ama herkesin izlemesi gereken bir belgesel
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
fir profil resmi
fir
fast food'a ara vermistim bi sure... izledikten sonra anladim ki dogru bir karar vermisim..
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Sağ ol Food Inc sayende 1 hafta bilinçli bir tüketici olup arındıktan sonra dayanamayıp eski trans yağ ile süslenmiş beslenmeme geri dönerim herhalde. Yine de 1 hafta bile olsa tüm organlarım sana minnet duyacak.
report_problem
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Mısıra bir daha asla eskisi gibi bakamayacağım. Şaka bir yana insan sağlığının ne kadar ucuz olduğunu görmek isterseniz, bu film güzel seçim olur. Ve bu sisteme ne oranda hizmet ettiğimizi görüp, tüm suçu dışarıda aramayacaksınız. Sonuçta hepsi arz talep meselesi. Ucuz olsun da, sağlığı kim takar deyip Burger King lerde yatıp kalkmaya devam edersek, organik beslenme bir hayal olacak.
report_problem
2 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
öncelikle herkesin izlemesi gereken bir belgesel. globalleşen dünyada abd ile sınırlı kalmayacak olan bu endüstüriyel sistem ister istemez korkutuyor fastfood ve hazır yiyeceklere karşı cephe almamızı sağlıyor. ancak ne kadar istesekte içine alacak gibide duruyor malesef
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
iremoz profil resmi
iremoz
İzledikten sonra günlerce aklımı meşgul eden soru; ne yiyeceğiz? :(
report_problem
3 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
halk sağlığı yararına hazırlanmış 2008 yapımı korkutucu bi belgesel. amerikan yapımı, dolayısıyla amerikan gıda ve tarım endüstrisini ele almışlar. modern tarımın ortaya çıkardığı sorunlardan tutun da sektordeki devlerin kazancını katlamak için başvurduğu hilelere, politik bağlantılara, sektör işçilerinin çalışma koşullarına kadar bi çok şeyi belgelemişler. oğlunu e-coli sebebiyle kaybeden bir annenin "bazen bu sektörün oğlumdan daha iyi korunduğunu düşünüyorum" sözü belgeselin özeti niteliğinde.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
incidamla profil resmi
incidamla
Amerikan yemek endüstrisini dibine kadar inceleyen ve eleştiren oldukça başarılı belgeseldir. Kısaca b*k ile beslendiğimizi anlatır. Filmin yan etkileri vardır bunlardan en belirgini tavuk tüketimini hayatından çıkarmaktır.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce