Food, Inc. (2008)

Food, Inc. (2008)

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
94 dakika
52
1
149
77
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Çok başarılı bir yapım. Her yönüyle gerçekleri ortaya koyup lobicilerin hakimiyetindeki tarım politikalarını yerden yere vuran harika bir belgesel. Doğal bir üretim, sağlıklı bir yaşam biz tüketicilerin ellerinde. Doğru tercihlerle çok şey değiştirilebilir. "Bu sistemin değişmesi için oy verebiliriz. Hem de günde üç öğün" Mutlaka izleyin, izlettirin! :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Rahatsız edici ama herkesin izlemesi gereken bir belgesel
error_outline
4 yıldan fazla önce
fir profil fotoğrafı
fir
fast food'a ara vermistim bi sure... izledikten sonra anladim ki dogru bir karar vermisim..
error_outline
4 yıldan fazla önce
jalapeno profil fotoğrafı
jalapeno
Sağ ol Food Inc sayende 1 hafta bilinçli bir tüketici olup arındıktan sonra dayanamayıp eski trans yağ ile süslenmiş beslenmeme geri dönerim herhalde. Yine de 1 hafta bile olsa tüm organlarım sana minnet duyacak.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Mısıra bir daha asla eskisi gibi bakamayacağım. Şaka bir yana insan sağlığının ne kadar ucuz olduğunu görmek isterseniz, bu film güzel seçim olur. Ve bu sisteme ne oranda hizmet ettiğimizi görüp, tüm suçu dışarıda aramayacaksınız. Sonuçta hepsi arz talep meselesi. Ucuz olsun da, sağlığı kim takar deyip Burger King lerde yatıp kalkmaya devam edersek, organik beslenme bir hayal olacak.
error_outline
5 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
öncelikle herkesin izlemesi gereken bir belgesel. globalleşen dünyada abd ile sınırlı kalmayacak olan bu endüstüriyel sistem ister istemez korkutuyor fastfood ve hazır yiyeceklere karşı cephe almamızı sağlıyor. ancak ne kadar istesekte içine alacak gibide duruyor malesef
error_outline
5 yıldan fazla önce
iremoz profil fotoğrafı
iremoz
İzledikten sonra günlerce aklımı meşgul eden soru; ne yiyeceğiz? :(
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
halk sağlığı yararına hazırlanmış 2008 yapımı korkutucu bi belgesel. amerikan yapımı, dolayısıyla amerikan gıda ve tarım endüstrisini ele almışlar. modern tarımın ortaya çıkardığı sorunlardan tutun da sektordeki devlerin kazancını katlamak için başvurduğu hilelere, politik bağlantılara, sektör işçilerinin çalışma koşullarına kadar bi çok şeyi belgelemişler. oğlunu e-coli sebebiyle kaybeden bir annenin "bazen bu sektörün oğlumdan daha iyi korunduğunu düşünüyorum" sözü belgeselin özeti niteliğinde.
error_outline
7 yıldan fazla önce
incidamla profil fotoğrafı
incidamla
Amerikan yemek endüstrisini dibine kadar inceleyen ve eleştiren oldukça başarılı belgeseldir. Kısaca b*k ile beslendiğimizi anlatır. Filmin yan etkileri vardır bunlardan en belirgini tavuk tüketimini hayatından çıkarmaktır.
error_outline
8 yıldan fazla önce