Forrest Gump (1994)

Forrest Gump (1994)

Puan 9.0 (48 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
142 dakika
5085
47
11030
469
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Beni sinema aşığı biri yapan filme, birkaç yıllık üyeliğim boyunca hiçbir yorum yazmamışım. Daha iyi filmler izledikçe boşlamışım Forrest'ı sanırım. Oysa bir zamanlar kitaplarını da okumuş, ikinci kitabı da uyarlanacak diye bekleyen biriydim. :) O olmadı, ayrı. Hala, birisi "en iyi film" diye sorduğunda epey düşünürüm ama "en sevdiğin film" dediklerinde cevabımdır Forrest Gump.
report_problem
1 yıl önce
tugced profil resmi
tugced
Önüne bakabilmek için geçmişi arkanda bırak.. Çok güzeldi.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Run forrest run. Bu film için tek yorum,efsane bir filmdir.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Eşi benzeri olmayan ve yeri asla doldurulmayacak film. Bütün duygular en yüksek dozda verilmiş. Sevinç, hüzün, nefret, özlem vs.. Tom Hanks 'e bu film için onur madalyası verilmesi lazımdı. Canlandırılabilecek en zor karakteri en başarılı şeklide bize sunmuş.Hikaye ve olay örgüsü insanı derin düşüncelere itiyor.
Yaşamın amacı nedir?
Ölüm nedir?
Kader var mıdır?
Biz bunları düşünürken Forrest 'de kendince yorumlarla bize katılıyor. Kalbindeki o saflık herşeyi en doğru şeklide görmesini sağlıyor. Filmdeki müzikler ise efsaneydi. Her dönemin en yatkın parçalarını cımbızla seçip almışlar. Ve en parlak yere yerleştirmişler. Bu sayede yakalanan müthiş kombin bize hayatımız boyunca unutamayacağımız sahneleri verdi.Mottolarla şekillenen bu filmi izledikten sonra bakış açınız değişiyor.Bazı yerlerde öyle bir vuruyor ki gözler şelale... Bence bu filmi okullar da izletilemsi lazım. Ve dünyadaki herkesin de izlemesi lazım.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Üzerine düşünülmesi ve ders çıkarılması gereken harika mı harika bir film
report_problem
4 yıldan fazla önce
Selenora profil resmi
Selenora
Furrest Gump, izlerken sizi kendi dünyasına çekiyor. Kendinizi gerçek bir yaşamın içinde her şeyi gören ve hisseden bir çift göz gibi hissediyorsunuz. Yaşam dolu, içten, saf, hüzünlü, eğlenceli.. Huzuru temsil eden bir filmdi.. Furrest'e kocaman sarılmak istedim. Ben çok sevdim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
feridun profil resmi
feridun
Hani öyle bir film vardırya tüm sıcaklığıyla sizin yeniden hayata kendine bağlar buda işte öyle bir film masumluğunda dünyada hala iyi şeyler başarabileceğinin en güzel kanıtı film muhteşem muhteşem muhteşem ötesi mükemmel bir film yok böylesine bir film daha diğer tüm filmler biryana bu film ayrı bir yana
report_problem
4 yıldan fazla önce
MaviHayalet profil resmi
MaviHayalet
tek kelimeyle baş yapıt.. mükemmel bir filmdi
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Ghoost profil resmi
Ghoost
İyi bir film izlemek iyi bir kitap okumaya eşdeğer,Bu film sizi kıtalar ötesi bir yaşama tanıklık etmenizi sağlıyor.Filmde gerçek anlamda samimiyet, saf dosluklar, çıkarsız sevgiler olabildiğince gerçekçi işlenmiş.İzlememin üstünden yıllar geçmiş olsada, Ayda birkez izlerim saf sevgiyi hatırlamak için.Eşi zor bulunur bir başyapıt.
report_problem
5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
En sevdiğim filmlerden biri oldu. Mutlaka izlenmeli.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Passenger profil resmi
Passenger
İşte en sevdiğim film :) izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir
report_problem
5 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Böyle mi güzel yapılır bir fim Robert Zemeckis;böyle mi güzel oynanır Tom Hanks!
report_problem
5 yıldan fazla önce
someunrefl profil resmi
someunrefl
bu filmi beğenmeyen mi olur ya
report_problem
5 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Başarılı, güzel, anlamlı. Ben biraz hüzünlendim de film boyunca. Ama hayat dolu. Filmin her dakikasını pür dikkat izledim. Aldı götürdü. :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
melikebf profil resmi
melikebf
Hiç bitmeseydi keşke dediğimiz türden mis gibi bir film. Her şey o kadar saf ve güzel ki, bayıldım ben buna.Her sahnesi mi mükemmel olur. Sevmeye doyamadım adeta :) Ve ayrıca İzlenecekler listesine alıp bekletmek yerine hemen izleyin bence.
report_problem
5 yıldan fazla önce