Forrest Gump (1994)

Forrest Gump (1994)

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
142 dakika
5310
49
11311
477
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Canım sıkıldıkça izlediğim Tom Hanks'in oyunculuğunu konuşturuğu harika yapımlarından birtanesi. Çok güzel ve içinize işleyen bir anlatıma sahip harika bir film. 8.8/10
error_outline
8 ay önce
loss profil fotoğrafı
loss
masum :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ru. profil fotoğrafı
Ru.
Hep guzel dendi. Afişi bolca gezdi. Replikleri yazıldı. Izledikten sonra bunların hepsiniz az kaldığını fark ettim. Tek diyebildigim izleyin, izleyin, izleyin
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ned profil fotoğrafı
Ned
Çok güzeldi çok
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Sözle ifadesi mümkün olmayacak kadar güzel. Böyle yapımlara az rastlanır. Tekrar tekrar izlenesi..
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
gulnihalozdemir profil fotoğrafı
gulnihalozdemir
pamuk gibiyim....
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Beni sinema aşığı biri yapan filme, birkaç yıllık üyeliğim boyunca hiçbir yorum yazmamışım. Daha iyi filmler izledikçe boşlamışım Forrest'ı sanırım. Oysa bir zamanlar kitaplarını da okumuş, ikinci kitabı da uyarlanacak diye bekleyen biriydim. :) O olmadı, ayrı. Hala, birisi "en iyi film" diye sorduğunda epey düşünürüm ama "en sevdiğin film" dediklerinde cevabımdır Forrest Gump.
error_outline
3 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Önüne bakabilmek için geçmişi arkanda bırak.. Çok güzeldi.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Run forrest run. Bu film için tek yorum,efsane bir filmdir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Eşi benzeri olmayan ve yeri asla doldurulmayacak film. Bütün duygular en yüksek dozda verilmiş. Sevinç, hüzün, nefret, özlem vs.. Tom Hanks 'e bu film için onur madalyası verilmesi lazımdı. Canlandırılabilecek en zor karakteri en başarılı şeklide bize sunmuş.Hikaye ve olay örgüsü insanı derin düşüncelere itiyor.
Yaşamın amacı nedir?
Ölüm nedir?
Kader var mıdır?
Biz bunları düşünürken Forrest 'de kendince yorumlarla bize katılıyor. Kalbindeki o saflık herşeyi en doğru şeklide görmesini sağlıyor. Filmdeki müzikler ise efsaneydi. Her dönemin en yatkın parçalarını cımbızla seçip almışlar. Ve en parlak yere yerleştirmişler. Bu sayede yakalanan müthiş kombin bize hayatımız boyunca unutamayacağımız sahneleri verdi.Mottolarla şekillenen bu filmi izledikten sonra bakış açınız değişiyor.Bazı yerlerde öyle bir vuruyor ki gözler şelale... Bence bu filmi okullar da izletilemsi lazım. Ve dünyadaki herkesin de izlemesi lazım.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Üzerine düşünülmesi ve ders çıkarılması gereken harika mı harika bir film
error_outline
6 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Furrest Gump, izlerken sizi kendi dünyasına çekiyor. Kendinizi gerçek bir yaşamın içinde her şeyi gören ve hisseden bir çift göz gibi hissediyorsunuz. Yaşam dolu, içten, saf, hüzünlü, eğlenceli.. Huzuru temsil eden bir filmdi.. Furrest'e kocaman sarılmak istedim. Ben çok sevdim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
feridun profil fotoğrafı
feridun
Hani öyle bir film vardırya tüm sıcaklığıyla sizin yeniden hayata kendine bağlar buda işte öyle bir film masumluğunda dünyada hala iyi şeyler başarabileceğinin en güzel kanıtı film muhteşem muhteşem muhteşem ötesi mükemmel bir film yok böylesine bir film daha diğer tüm filmler biryana bu film ayrı bir yana
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
MaviHayalet profil fotoğrafı
MaviHayalet
tek kelimeyle baş yapıt.. mükemmel bir filmdi
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ghoost profil fotoğrafı
Ghoost
İyi bir film izlemek iyi bir kitap okumaya eşdeğer,Bu film sizi kıtalar ötesi bir yaşama tanıklık etmenizi sağlıyor.Filmde gerçek anlamda samimiyet, saf dosluklar, çıkarsız sevgiler olabildiğince gerçekçi işlenmiş.İzlememin üstünden yıllar geçmiş olsada, Ayda birkez izlerim saf sevgiyi hatırlamak için.Eşi zor bulunur bir başyapıt.
error_outline
7 yıldan fazla önce