Satıcı (Forushande) (2016) afişi

Satıcı (2016)
Forushande

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.3 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim
Yönetmen
Ülke
İran
Süresi
124 dakika
HanimSu Başrollerinde Shahab Hosseini ve Taraneh Alidoosti’nin olduğu film genç çift Emad ve Rena’nın hikâyesini anlatıyor. Oturdukları evin kendilerinden önceki kiracılarıyla sorunlar yaşayan çift evlerinden taşınmak zorunda kalırlar. Fakat bu taşınma onların hayatında farklı değişikliklere sebep olacaktır.

Yorumlar

salihekiz profil resmi
salihekiz
çok çok iyiydi yaa.üzüleyimmi kızayımmı iyi oldumu diyeyim film allak bullak etti beni
0
3 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
O kadar doğal ki her şey... Film seyirciyi de hikayeye dahil ediyor, bir an Rana'nın, bir an Emad'ın gözünden bakıyor ve duygularını paylaşıyorsunuz. İntikam ve merhamet arası bir git gel yaşatıyor film. İran sinemasının bu doğallığını seven ve filmi ayrıca çok beğenen biri olarak başarılı buldum.
5
3 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Asghar Farhadi tarzını bozmayan usta bir yönetmen merak unsurunu çok iyi kullanıyor ve seyirciiyi düşünmeye sevk ediyor
4
4 ay önce
HanimSu profil resmi
HanimSu
Tam bir Asghar Farhadi filmi. Filmi o kadar beğendim ki yazacak bir şey bulamıyorum çok güzeldi. Asghar Farhadi filmlerinde en sevdiğim şey karakterlerin olaylar karşısında verdikleri tepkiler. Çok doğal ve insani tepkiler. Olay sanki yanı başınızda. Taraneh Alidoosti çok başarılıydı. Shahab Hosseini de öyle. Shahab Hosseini film boyunca kamera karşısında oturup hiçbir şey yapmasın yine çok beğenirim tekrar tekrar izlerim.
3
5 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Asghar Farhadi bu işte gerçekten iyi. Yaklaşık 4 ya da 5 filmini izledim, hiçbirinde de yanıltmadı. Filmlerinde hiçbir şey olmuyor sanıyorsunuz ama aslında o kadar çok şey oluyor ki! İçinde bulunulan toplum için mükemmel bir ayna bir kere. Fikir empoze etmeye çalışmıyor hiçbir zaman, alınacak fikirleri cümlelerden, hareketlerden, insani ilişkilerden hatta bir bakıştan kapıveriyorsunuz. Bu filme gelecek olursak ilk yarı çok durağanken ikinci yarıda karnıma ağrılar sokan olaylarla karşılaştım. Farhadi'nin tarzını bilen bu olayların müthiş sürprizli, acayip olaylar olmayacağını anlayacaktır. Sadece diyaloglarla her türlü hissiyatı yaşatabilir bu adam. Vicdan muhasebesinden ölecektim film bitene kadar mesela. Enfes olmuş.
7
5 ay önce
Novel profil resmi
Novel
Arkadaş bu kadar yalın durarak bu kadar çok şey anlatmak, sorgulamak, düşündürmek çok büyük iş. Takdir, saygı, sevgi vb ne kadar kavram varsa hepsini hak ediyor filme emek verenlerin hepsi. Başta da Farhadi. Taraneh Alidoosti için de bir parantez açmak lazım. Ama içini doldurabilecek kelime bulmakta sıkıntı çekiyorum performansını anlatmak için. Farhadi'nin haklı siyasi söylemlerine takılmaz ise akademi, filmin ikinci kez oscarı kucaklaması muhtemel olabilir. özellikle; ahlak felsefesi, vicdan muhasebesi gibi konular üzerine düşünmek isteyenlere tavsiye edebilirim..
3
5 ay önce
damla. profil resmi
damla.
Bu filmin Cannes da en iyi senaryo ödülü alması ve yönetmeninde A Separation filmi ile beni kendine hayran bırakması filme olan beklentimi tavan yapmıştı.Belki A Separation kadar muhteşem değil ama The Salesman tam da tahmin ettiğim gibi yılın en iyi filmlerinden biri olmuş. Eminim ki bu filmi ile de oscarcığı kapıcaktır. Filme gelecek olursak ana konusu çok iyiydi. Gerçekçilik ön plandaydı. Özellikle tiyatro oyunundaki sahneler ve öğretmenlik yapan Emad’ın okuldaki sahnelerini çok beğendim. Taraneh Alidoosti de çok iyi bir iş çıkarmış. Rana’nın yaşadığı travmayı muhteşem bir şekilde yansıtmış. İzlemenizi tavsiye ederim. Ben beğendim :) 8/10
4
5 ay önce

Forushande filmini beğenenler

Forushande filmini izlemek isteyenler

Forushande filmini içeren raflar

Forushande filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön