Freaks (1932)

Freaks (1932)

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
64 dakika
39
0
97
36
Nergisg profil resmi
Nergisg
Filmi bitireli 10 dakika oluyor ve ben hala "vay be!" demekteyim. Rahatsız edici olduğundan değil, yıkılan bir "güzellik aşkı" var. Normal olan nedir? Anormal olan nedir? Sorgula sorgulayabildiğince.. ve bu 1932 yılında yapılmış, Tod Browning için ilk aklıma gelen şey meyve veren ağacın bir güzel taşlanması..
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Özellikle dönemin şartları göz önünde bulundurulunca çok iyi bir film olduğunu söyleyebilirim. Senaryo ve konu çok başarılıydı film oldukça sürükleyiciydi. Bence izlenmesi gerekenlerden.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Şimdi bile cesaret etmesi zor bir filmi 85 yıl önce çekmeye yeltenmiş ve başarmış Tod Browning. Oyuncular gerçekten ''ucube''. Evet, bu insanlar gerçekte varlar ancak onlara daha yakından şahit olmak biraz daha farklı gelmez mi? Biz, bu filmle yakından tanık oluyoruz bu insanların yaşamına ve bu da hazmetmesi zor bir sürece götürüyor bizi. Vesselam, farklı ve bir o kadar da zor bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
rahatsız edici bir film bekliyordum ama değil. klasik bir hikaye aslında. iki kötü insan ve onlara karşı birleşen iyi insanlar. bu kadar tartışılmasının tek sebebi oyuncuların çeşitli engellilerden ve cücelerden oluşması. zamanında hazmedilememiş nedense bu.
error_outline
6 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
bu film ile Tod Browning'in kariyerinde düşüş yaşadığı, hiçbir stüdyonun yönetmenle çalışmak istemediğini okumuştum biryerde. fikir olarak çok beğendiğim filmlerden biridir. ucube diye ötekileştirilen, görmeye dahi tahammül edilemeyen ve sırf bu sebepten dışlanan insanların dünyasını anlatır. ucubeler de normal/güzel kişileri dışlamaktadır oysa ki. normal olan kim, kimler ucube herşey birbirine karışır. rahatsız bir film midir? o kategoriye dahil edilse de, bence değildir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
gohamoha profil resmi
gohamoha
Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden..
error_outline
6 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
1932 yapımı bu film tod browningin kariyerinin sonu olmuş ve nedenin tam bilmiyorum ama (sanırım rahatsız edici oluşundan yada aşırı duygu sömürüsü gibi algılanmasından) ingilterede 30 yıl boyunca gösterime girmemiş. filmin senaryosu klasik ve basit ama oyuncu kadrosu çok orijinal. abartıldığı kadar rahatsız edici ve duygu sömürüsü olduğunu düşünmüyorum hatta bana göre hiç değil. özellikle siyahi adama hayran kaldım diyebilirim. elephant mani beğendiyseniz bu filmide beğeniceğinize eminim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce