Free State of Jones (2016)

Free State of Jones (2016)

Puan 7.6 (7 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
139 dakika
22
0
57
42
tugberto profil resmi
tugberto
Baya başarılı bir biyografi filmi. Baş karakter de tam benim kafamda bir insan olunca filme bayıldım <3
report_problem
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Oldukça etkileyici bir Amerikan İç Savaş filmi. Matthew ve Ali harika bir performans sergilemişler. Filmde en hoşuma giden şey ise tarihi akış güzel verilmiş. Savaş döneminden başlayıp Güney'de durumun nasıl ilerlediğini KKK'ya varana kadar oldukça iyi işlenmiş. Tabi hikayenini gerçek oluşu insanı ayrı etkiliyor. 7,9/10
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Çok etkileyici bir film. Şimdiye kadar izlediğim tüm Amerikan İç Savaşı filmlerinde hep bir taraf tutma durumu vardı. Burada özgürlük arayışı içinde olan insanlar var ve bu insanların gerçek oluşu etkiliyor zaten. Yıllarca faşist olduğunu düşündüğüm Güney Amerika için bir kez daha düşündüm bunu film yaptı bu da başarılı olduğunu gösterir. Newton Knight'a hayran kalmamak elde değil. İnsanların hayatını kurtaran bir mesleği varken ve bu işi Konfederasyon ordusu için yapıyorken Ordu'nun yardım edilmesi gereken insanlara yardım etmemesi ve bunun için de subayların hayatının daha önemli olduğu söylenmesi vesaire onu ben kimin için savaşıyorum düşüncesine itmiş ve bu ben bir süre sonra "biz kimin için savaşıyoruz" düşüncesine dönüşmüş. Film boyunca Savaş koşullarının verdiği psikolojik etki, yıkım ve Savaş Yasalarının insanların hayatını ne denli zorlaştırdığına tanık oluyoruz. Çok etkileyici sloganlar barındırıyor film izleyin ve farklı bir İç Savaş durumuna karşı duruşa tanık olun.
report_problem
3 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir----------> bir özgürlük hikayesi. durup ben olsaydım şöyle yapardım diyorum ama nafile. böyle filmleri izliyorum çünkü nelere sahip olduğumu anlatıyorlar aslında. hiç bir şeyi olmayan bir insan için ne kadar çok şeye sahip olduğumu aklıma getiriyor. rahatça "herkes insandır" diyebiliyoruz. ama insan olmak için birilerinin bedel ödemesi gerektiğini düşünmüyoruz.
neyse, filmin ortalarına doğru olan savaşta özgürlükçü olan gurubumuzun top u varken ordu da olmayışını ve başlarda savaşın sıhhiye kısmına odaklanıp sonra ki savaşta kimse yaralanmıyor veya ölmüyor gibi davranılmasını garipsedim.
matthew ve ali göz doldurdu. geçmiş kısmı iyi anlatılmış fakat diğer bölüm olan dava olayının üzerinde durulmamış. daha ayrıntılı anlatılmalıydı. izleyiciye gereksiz psikolojik ve duygusal bir baskı kurmuyor, yaşananlar düz ayak anlatılıyor. bu yüzden ana hikayeye daha iyi adapte olunuyor.
report_problem
3 yıldan fazla önce