Özgürlük Yazarlari (Freedom Writers) (2007) afişi

Özgürlük Yazarlari (2007)
Freedom Writers

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Ülke
Almanya
Süresi
123 dakika
yabann 23 yaşındaki idealist genç öğretmen Erin Gruwell (Hilary Swank), ilk ders günü için Wilson Lisesi’nin kapısından adımını atarken içine girmekte olduğu yepyeni dünyayı kucaklamaya hazırdır. Sınıfında çok çeşitli ırk ve toplum katmanlarından gelen sorunlu öğrenciler- vardır. Hepsinin de günü yaşamaktan başka umudu, beklentisi kalmamış gibidir. Gençlerin durumuna yüzeysel bakınca, paylaştıkları tek şey birbirlerine karşı nefretleridir. Derslere aktif katılımı şiddetle reddettikleri gün gibi ortadadır. Buna rağmen Erin günlük bazda onların ilgisini çekebilmek için çeşitli yöntemler denemeye çalışır. Ancak filmin odak noktasına getto gerçeklerinin gelmesi uzun sürmez. Erin’in sınıfındaki bir Latin çete üyesinin yakından tanıklık ettiği ırkçı kökenli çeteler çatışmasının yankıları ve Erin’in ders sırasında yasakladığı ırkçı karikatür yüzünden sınıfta ateşli tartışmalar başlar. Öğrenciler, genç öğretmeni kendilerini dinlemeye zorlarlar. İdealist gözlüklerini çıkartmasını, gençlerin sokaklardaki ilan edilmemiş savaş ortamından hayatta kalış hikayelerini dikkate almasını isterler. Erin artık öğrencilerle iletişim kurmaya başlamıştır. Sınıfa öncelikle müziği ve bir başka tür gettonun edebiyatı kabul edilen “The Diary of Anne Frank”ı getirir. Bu basit araçlar sayesinde, hoşgörüsüz ortamın acısını çeken ve kendi topluluklarının dışındaki dünyayla sürekli mücadele halinde olan öğrencilerin gözlerini açmaya başlar.

Yorumlar

Aaisha profil resmi
Aaisha
Bir harika insan bir sürü güzel insanın hayatına sihirli bir dokunuş yapıyor. Ve buna öğretmen olmak deniyor.. Harika bir film hele gerçek olması müthiş..
2
4 ay önce
blake profil resmi
blake
Gerçek bir hkaye olduğunu görmek filmi iyice güzel hale getiriyor
1
10 ay önce
ayynur profil resmi
ayynur
özellikle eğitimcilerin izlemesi gereken bir film.
0
1 yıl önce
MevaKurt profil resmi
MevaKurt
çok güzel film, değişik duygular içinde bırakan..
1
1 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Bu tarz filmlere daha çok vakit ayırmam gerektiğini düşündürttü. Herkesin ders alabileceği bir film. Güzeldii.
5
neredeyse 2 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Harika bi filmdi,her eğitimci böyle olsa keşke.insan olmak ve insan eğitmek böyle bişey..izlenmeli.
5
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Gerçek hayat hikayeleri her zaman beni daha çok etkilemiştir, bu filmde de öyle oldu. Bir özel insanın neleri değiştirebileceğini, güzel düşüncelerin nasıl güzel sonuçlar getireceğini gösteren bir filmdi. Bir yandan da Amerikan gettolarındaki zorlu hayatı gösteren, ırkçılığa ve adaletsizliğe değinen bir filmdi. Türünü sevenler için de oldukça güzel müzikleri vardı.
3
neredeyse 2 yıl önce
kubra.tegilmez profil resmi
kubra.tegilmez
Ne izliyceğinize karar vermediyseniz bunu kesin izleyin
2
2 yıl önce
Numenor profil resmi
Numenor
Zamanınızın boşa gitmeyeceği gayet güzel bir film.
0
2 yıldan fazla önce

Freedom Writers filmini beğenenler

Freedom Writers filmini izlemek isteyenler

Freedom Writers filmini içeren raflar

Freedom Writers filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön