13. gün (Friday the 13th) (1980)

13. gün (1980)Friday the 13th

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Korkutan, Gerilim
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
95 dakika
34
0
168
13
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
13. Cuma serisinin ilk filmi. Çocukluğu 90 ların başına denk gelmiş nesil için yeri çok ayrı bir serinin başlangıcı. 36 sene öncesine ait bir film olmasından dolayı çekimler ve oyunculuklar amatörce gelebilir ama detayları göz ardı edip izlenildiğinde kendi türü içinde başarılı bir örnek.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
KerseL profil resmi
KerseL
Teen slasher türünün ilk ve önemli filmlerinden biri olan 13. Cuma, aynı zamanda serinin de ilk filmi. Çekim sahneleri biraz amatörde olsa ,mekan,atmosfer ve müzikleriyle başarılı olan, kült korku filmlerinden biri .Ayrıca 20'li yaşlarında ki Kevin Bacon'u görmek de güzel bir nostalji.
error_outline
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Bana göre Hallowen ve A Nightmare on Elm Street serilerinin ilk filmlerine oranla geride kalan bir yapım olmasına rağmen beğendim bu filmi de. Komik kaçan ve bazı mantıksız sahnelere rağmen özellikle senaryo ve konu bakımından başarılı buldum. Scream filmi sağolsun filmin o malum sürprizini bilerek izledim onun için ister istemez filmin heyecanını biraz kaçırdı :D
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
serinin ilk filmi ve konu olarak oldukça sağlam bulduğum bir film. Bakalım devamı da hatırladığım kadar güzel mi hala :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Camp Crystal Lake on yıllar önce esrarengiz cinayetlerin yaşandığı, terkedilmiş bir gençlik kampıdır. Bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında korkunç ölümler başlar. Gençler sırayla, korkunç derecede yaratıcı şekilde cinayete kurban gitmektedir.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce