13. gün (Friday the 13th) (2009)

13. gün (2009)
Friday the 13th

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç, Şaşırtan
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
Ricky.McFloyd Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kızkardeşi Whitney'i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır. Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü'nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees'in yaşam alanına girmişlerdir.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Remake filmlerin ilk mahsüllerinden. Bol kan ve ölüm. Alışık olduğumuz psikopat seri katil Jason Voorhees yerine daha çok robocop tarzı bir Jason gelmiş. Aslında Hitman da diyebiliriz. Çünkü rastgele değil, planlalı cinayetler görüyoruz. Bence bu orijinal 13.cuma serisine hafiften bir ihanet olmuş olabilir. Onun dışında standart Amerikan Korku filmi.
2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İşte hayalimdeki Jason. Günümüze çok iyi uyarlanmış. Puanından ötürü beklentim düşüktü ama bittikten sonra tam kafamdaki Jason'ı izlemiş oldum.
2 yıldan fazla önce
Filmkopat profil resmi
Filmkopat
Elm Sokağı Kabusu İle Birlikte Bitmeyeceğini Düşündüğüm Serinin Son Filmi Klasik Senaryo Vakit Öldürmelik (Yeni Film Gelir Yakında)
neredeyse 3 yıl önce
KerseL profil resmi
KerseL
Filmin gerilimi ve temposu çok iyiydi , ölüm sahneleri ilk filmlere göre daha iyiydi.
neredeyse 3 yıl önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Film Crystal Lake'e gidip haftalarca geri dönmeyen kız kardeşini arayan Clay Miller isimli bir genci anlatıyor. Jason'dan bahsetmek gerekirse Serinin bu filminin diğerlerine göre nispeten daha iyi bir konusu ve daha belirgin bir sonu vardı.
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Şimdilik serinin son filmi. Önceki filmlere göre daha elle tutulur bir final olmuş. Yenisi yapılırsa da umarım daha iyisi yapılır :) 6,5/10
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
konuus : Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kız kardeşi Whitney’i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır. Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü’nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees’in yaşam alanına girmişlerdir.
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Supernatural den Jared Padalecki nin oynadığı 1980 yapımı filmin yeniden çekilmişi.
4 yıldan fazla önce

Friday the 13th filmini beğenenler

Friday the 13th filmi hakkında ilgi çekici içerikler