13. gün (Friday the 13th) (2009)

13. gün (2009)Friday the 13th

Puan 5.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
97 dakika
27
7
205
14
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Orjialinin tadını siler diye çok erteledim keşke izlemeseydim. Güzelim Jayson'ıma neler yapmışlar. Eskilerde gelişinden bile ürkütürdü vak vakları ^^ O kadar sığ, o kadar basit ölümler, mantık hataları ve saçma bir final :/
error_outline
3 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Remake filmlerin ilk mahsüllerinden. Bol kan ve ölüm. Alışık olduğumuz psikopat seri katil Jason Voorhees yerine daha çok robocop tarzı bir Jason gelmiş. Aslında Hitman da diyebiliriz. Çünkü rastgele değil, planlalı cinayetler görüyoruz. Bence bu orijinal 13.cuma serisine hafiften bir ihanet olmuş olabilir. Onun dışında standart Amerikan Korku filmi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
İşte hayalimdeki Jason. Günümüze çok iyi uyarlanmış. Puanından ötürü beklentim düşüktü ama bittikten sonra tam kafamdaki Jason'ı izlemiş oldum.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Gunner316 profil fotoğrafı
Gunner316
Elm Sokağı Kabusu İle Birlikte Bitmeyeceğini Düşündüğüm Serinin Son Filmi Klasik Senaryo Vakit Öldürmelik (Yeni Film Gelir Yakında)
error_outline
6 yıldan fazla önce
blackclaw profil fotoğrafı
blackclaw
Film Crystal Lake'e gidip haftalarca geri dönmeyen kız kardeşini arayan Clay Miller isimli bir genci anlatıyor. Jason'dan bahsetmek gerekirse Serinin bu filminin diğerlerine göre nispeten daha iyi bir konusu ve daha belirgin bir sonu vardı.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Şimdilik serinin son filmi. Önceki filmlere göre daha elle tutulur bir final olmuş. Yenisi yapılırsa da umarım daha iyisi yapılır :) 6,5/10
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
konuus : Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kız kardeşi Whitney’i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır. Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü’nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees’in yaşam alanına girmişlerdir.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Supernatural den Jared Padalecki nin oynadığı 1980 yapımı filmin yeniden çekilmişi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce