Günbatimindan safaga (From Dusk Till Dawn) (1996)

Günbatimindan safaga (1996)From Dusk Till Dawn

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Suç, Gerilim, Aksiyon
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
108 dakika
88
9
324
41
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino gibi iki manyağın kafa kafaya verip yaptığı fantastik - aksiyon filmi. Başlangıçta gangster, ortadan sonra ise vampir filmi olmuştur.Rodriguez bu filmle bizim bildiğimiz "herşey patlayacak" imajını çizmiş,bundan sonraki bütün filmlerde de bunu göstermiştir. Tarantino'yu da hem başrol hemde senaryo da görüyoruz. . George Clooney ve Hervey Keiteil ise herzaman ki gibi "sert adam" rolünü hakkıyla canlandırılmış. Juliette Lewis de Natural Born Kill' de ki sosyopat Mallory 'i ufaktan ufaktan göstermiş. "Sex Machine" Tom Savini' yi de unutmamak gerek. 80lerde ki korku filmi klişelerini yavaş yavaş vermiş aradan. Bu arada bar sahnesinin giriş bölümü efsanedir. Onlar nasıl soundtrack öyle. Hipnoz edecek kadar kuvvetli ve hareketli. Salma Hayek'in de yılan dansını unutmamak gerek(gerçi nasıl unutulacaksa). Gelmiş geçmiş en seksi sahnelerin başında gelir, çoğu otorite bakımından(birey olarak bende dahilim bu kanıya). Çok başarılı ve kült bir filmdir. Bence izlenimesi de şarttır.
error_outline
4 yıldan fazla önce
alidogan profil fotoğrafı
alidogan
"ötekiben"in dediği sanki iki ayrı film izliyoruz. Film ilk yarısı genele hitap eden sağlam bir film iken 2. yarısı türünün meraklılarına hitap eden vasat bir film. Sanki ilk yarısını "TARANTİNO", 2. yarsını ise, "RODRİGUEZ" çekmiş gibi...
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
"iki film birden" gibi olmuş. rodriguez ve tarantino'dan bekleyebileceğim her şey çıktı karşıma. ve artı olarak tarantino ve hayek'in oynadığı efsane sahne. :-) hikayenin, adım adım, çok kolay ilerlemesi merak etmeme fırsat vermediği için favorilerime alamadım.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce