Cehennemden gelen (From Hell) (2001) afişi

Cehennemden gelen (2001)
From Hell

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
122 dakika
Blacklion Sadece efsanesi hayatta kalacaktı. Jack The Ripper, Londra'nın caddelerine terör getirmekteydi. Şeytani tavırları onun deliliğinin bir sebebi olduğunu gösteriyordu. Depp ve Graham bu sürükleyici macera filminde muhteşem bir performans sergiliyorlar (People). 1888 yılında Londra'da fakirler şehrin çeteler tarafından rahatsız edilen derme çatma binalarında yaşamaktadırlar ve Mary Kelly'nin (Graham) küçük arkadaş grubundan birisi öldürülür. Kötü ruhlu katil, dahi ama aynı zamanda problemli bir insan olan ve işinde geleceği görme kabiliyetinden yararlanan Müfettiş Abberline'ın (Depp) dikkatini çeker. Abberline derin bir şekilde bu davayla ilgilenir ve gerçeğe yaklaştıkça, Mary ve diğer kızlar için tehlike gitgide büyür. Acaba intikam almak için cehennemden gönderilmiş güç ile başa çıkabilecek midir?

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Fikir olarak izlediğim en iyi Karın Deşen Jack teorisiydi. Kurgusu gerçekten etkileyiciydi. Filmin başındaki sahneye ara ara dönüşler gördüğümde birkaç kez ikilemde kaldım ve bu beni memnun etti. Sahne geçişleri seri katil gibi seriydi, onun stratejisi kadar dahiceydi. Gerilimi fazlasıyla tattım; hem rahatsız etti hem dürttü. Filmi izlerken bazı uyarıcılar gelişiyor. İşte bıçak, sıkıntılı gibi görünen çeşitli karakterler gibi. Birden fazla kişinin elinde bıçak görmek, huzursuz, psikolojik anlamda geren karakterler görmek sürekli aklınızda hep bir katil kim? sorusu uyandırıyor. Ancak olaylar öyle bir fikre bağlanıyor ki işlenen cinayetler de anlam kazanıyor. Jack tarihinde hayranlık uyandıran bir karakter olmayıp amacı olan bir insan haline geliyor. Kalpleri sökülmüş vicdanı olmayan insanlar uyarısı da elbette. Üzüm ritüelleri, esrikliği, baştan çıkarıcılığı, tatlılığı ifade ederken, salkım da kalbin damarlarını aktarıyor. Ve şehvet ile cinsel arzular, fahişelik metası ile sunuluyor. Katoliklere göre günah olarak düşünülen bazı eylemler ise kafa karıştırmak için kullanılıyor. Pek çok farklı yerden yakalayıp insanın aklını, ruhunu, iradesini, alay edilecek bir konuma getiriyor. Assassin's Creed oyunundaki Dr. Elliotson karakterinden bu alaycı tavrı olduğu gibi görebilirsiniz. Gerçekte var olan olayları kullanarak dünyanın gerçekliğinden faydalanarak ve bunu başka tarihi olaylar, figürler ile besleyerek alternatif bir gerçeklik sunuyor. Filmde de dendiği gibi "Gülün başka bir adı" çok fazla kesik çok fazla göz yaşı..
2
1 ay önce
cerencambaz profil resmi
cerencambaz
harika bir film ve Johnny Depp yine şaşırmamış
2
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Jack the Ripper hikayesine farklı bir soluk getirmiş bu filmimiz. Dönemin Londra'sı çok güzel yansıtılmış. Senaryoyu çok etkileyici ve yeterli bulamadım eğer biraz daha bu konuda üstüne düşülseymiş favorilerimden olurdu ancak o vuruculuk yoktu maalesef. Oyuncular ve performanslarından bahsetmeye bile gerek yok. Kısacası şöyle güzel bir gerilim-polisiye istiyorsanız buyurun izleyin.
3
2 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Bu adamı tekrar tekrar izlemeye doyamıyorum... ^^
2
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Çok beğendim. Eski Londra'yı güzel yansıtmış. Konusu da hoşuma gitti.
1
neredeyse 3 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
karındeşen jack'i elen alan bir film. kurbanlarının önce boğazlarını kesen sonra organlarını çalan bir seri katil. harika oyunculuklardı hepsi.fakat gece izlenmemesi gerektiğini düşünüyorum.fazla kanlı...
1
neredeyse 3 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
johnny depp oynarda o film güzel olmamzmı çok güzel bir filmdi
0
3 yıldan fazla önce

From Hell filmini beğenenler

From Hell filmi hakkında ilgi çekici içerikler