Karlar Ülkesi (Frozen) (2013)

Karlar Ülkesi (2013)
Frozen

Puan Like 8.2 / 17 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Aile Filmi, Fantastik, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
cinemarty Krallık, Karlar Kraliçesi (Snow Queen)'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Bu krallıkta yaşamakta olan maceracı ve iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi'ni görüp tanıyabilmeleri gerekmektedir. Görünürde basit olan bu plan, izbe dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Güzel mesajları , müzikleri ve karakterleri olan anlamlı bir animasyondu. Kendisini sıkmadan izlettirdi. Olaf çok eğlenceliydi.
1 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
en sevdiğim animasyon oldu kendisi. nasıl anlamlı nasıl güzel anlatamam :))
1 yıldan fazla önce
pluviophile profil resmi
pluviophile
İzlediğim en güzel animasyon film diyebilirim. Gerek komik karakterleri gerekse de verdiği ince mesajlar harika.
2 yıldan fazla önce
sulti profil resmi
sulti
izlerken hiç sıkılmadım, buzların dünyasında içinizi ısıtacak, güzel mi güzel bir animasyon olmuş.
neredeyse 3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
çok güzel bir animasyondu hatta son günlerde izlediğim en iyi animasyonlardan biriydi sevgi her buzu çözer her kapıyı açar:)) kardan adam çok şekerdi:)) buzdan şato istiyorum ben de harika bişeydi yaa:))
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Çocuk filmi diyerek geçiyorlar sinir oluyorum -_-
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Çok gereksiz müziklerle dolu, çoğu yeri gereksiz uzun ve sıkıcı bir Disney filmi. Bunun yanında Tangled'ı tercih ederim. Beş dakikada bir müzikal vardı resmen. Kardeşini korumak isteyen bir ablayı en az dört şarkıda duyduk. Bu yönüyle de daha çok çocuklara hitap ettiğini anlıyoruz. Ama anlattığı doğru bir şey var ki. Aile, kardeş sevgisi aile dışı birine duyduğun sevgiden daha güçlüdür. Bir tek bu yönüyle takdir ettim filmi. İşin içinde Pixar olsaydı çok daha etkileyici bir animasyon olurdu eminim.
3 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir film bence. Sadece fazla müzikale kaçtığından başlarda biraz sıkıldım fakat olay örgüsü çok güzeldi arada çok güzel müzikler de vardı. Herkesin seveceğini sanmam ama izlemeye kesinlikle değer bir film.
4 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
En büyük hayali yazı görmek, güneşlenmek, denize girmek olan kardanadam olaf'ı çok sevmiştim:)) çok güzel bir animasyon olmuş...
Do you wanna build a snowman?
4 yıldan fazla önce
bilgehs profil resmi
bilgehs
bir Disney macerası daha :D Not Defteri'nde değil de Frozen'de ağlamam çok mu anormal :D
4 yıldan fazla önce
paksoy profil resmi
paksoy
içimdeki çocuk hiç büyümüyorrrrr :D
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
eğlenceli ve çok hoş bir animasyon tavsiye ederim
4 yıldan fazla önce
AlpT.001 profil resmi
AlpT.001
Hem klişe hem değil, tam bir aile filmi.
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
2013-2014 yıllarının sürpriz başarılarından biri... Disney stüdyosu çok uzun yıllardır Pixar ile ortak yürüttüğü projelerin yanında kendi animasyon departmanına yeniden can vererek son yıllarda dikkat çeken yapımlar üretmeye başladı. Tangled ve Wreck-It Ralph filmlerinin ardından Frozen gişe konusunda tutarlı tahminleriyle sektöre yön veren isimleri dahi şaşırtıp milyonlarca izleyiciyi (sadece ABD sınırlarında filmi 58 milyon insan izledi) s,nemalara çekmeyi başardı. Sadace hikayesi veya karakterleri ile değil tekniğiyle de çığır açan özenli yönetmenliği ile son derece başarılı olan Frozen küçük büyük herkes için mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri. Bir dipnot; normal koşullar altında Frozen kadar gişe getirisi sağlayan fimlerin (dünya çapında 1.2 milyar dolar) hemen hepsi devam filmi iken bu film kuralı alt üst ederek orijinal yapımlarında son derece yüksek rakamlara ulaşabileceğini kanıtladı. Animasyon filmlerin kilometre taşlarından biri Shrek ise bir diğeri de Frozen.
neredeyse 5 yıl önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Bence gerçekten kaliteli, izlenmesi gereken güzel bir filmdi
neredeyse 5 yıl önce
inceliklileydi profil resmi
inceliklileydi
olaf için bir daha izlerim
neredeyse 5 yıl önce
starch profil resmi
starch
Çok beğendim...
5 yıl önce

Frozen filmini beğenenler

Frozen filmini içeren raflar

Frozen filmi hakkında ilgi çekici içerikler