Ölümcül oyunlar (Funny Games) (1997) afişi

Ölümcül oyunlar (1997)
Funny Games

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç
Yönetmen
Ülke
Avusturya
Süresi
108 dakika
Noir Anna, George ve ogullari hic unutmayacaklari bir tatile baslamak uzeredir. 2 psikopat yabanci, ailenin gol kenarindaki evine girer ve 9 saat icinde hicbirini sag birakmayacaklarini soylerler. 2 psikopat Peter ve Paul, bu gunu vahset ve iskence dolu olumcul bir kedi fare oyununa cevirecektir.

Yorumlar

mlhkya profil resmi
mlhkya
Film yumurta sahnesinde son derece geriyor sonrasında gerilim ve soğukkanlılık ile parelel olarak devam ediyor. filmi ayakta tutan uzun sahnelerin yarattığı gerilim buda filmi türdeşlerinden ayıran güzel bir detay çünkü korku unsuru barındırmadan ve şiddeti açıkça vermeden geren film az bulunur. son olarak filmin genelinde ben olsam böyle yapmazdım diyip durdum sanırım buda o pembe hayatların bizden ne kadar uzak oldugunun göstergesi.
**SPOİLER**
İnsan evinde bir silah yada beyzbol sopası taşımazmı be hadi bıraktılar gittiler diyelim be kadın acele etsene mıy mıy mıy, bide adam ekmek yiyo orda çocuğun öldü lan.
1
4 ay önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Rahatsız edici filmlerin babası olan Haneke'den müthiş bir çalışma. Chabrol'un Le Ceremonie filminden esintiler olsa da bolca, ondan esinlenip apayrı bir başyapıt çıkardığını düşünüyorum. Oyunculuklar mükemmeldir ayrıca.
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
2007 yapımı Amerikan uyarlamasının ilk hali. Yine Haneke'den çıkma. Biraz farklı olur diye düşünmüştüm ancak diyaloglar, konu hatta oyuncu performansları bile aynı. Mükemmel elbette; siz herhangi bir versiyonunu izleyin yetecektir, ikisini birden izlemenize gerek yok.
0
2 yıldan fazla önce

Funny Games filmini beğenenler

Funny Games filmi hakkında ilgi çekici içerikler