Ölümcül oyunlar (Funny Games) (1997)

Ölümcül oyunlar (1997)Funny Games

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Avusturya
Süre
108 dakika
154
8
377
91
pskdnsmnsa profil fotoğrafı
pskdnsmnsa
Çok sinir bozucu ☹
error_outline
1 yıldan fazla önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Haneke amcamız rahatsız etmeyi şiar edinmiş resmen.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İzlerken resmen sinirim bozuldu. Ha şöyle ha böyle olacak derken her şey bambaşka tersine gidiveriyor. Resmen insanın aklıyla alay ediyor gibi ama normalde de öyle değil midir zaten. İzlerken bir Haneke filmi olduğunu unutmamak gerek.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Haneke ah naptın sen bize..Tarzın farkın olmuş gerçekten.2007 'de Amerika 'da tekrar yorumlamış.İkisini arka arkaya izledim ama bunu daha çok sevdim orijinali olduğu içindir belki..
error_outline
3 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Film yumurta sahnesinde son derece geriyor sonrasında gerilim ve soğukkanlılık ile parelel olarak devam ediyor. filmi ayakta tutan uzun sahnelerin yarattığı gerilim bu da filmi türdeşlerinden ayıran güzel bir detay çünkü korku unsuru barındırmadan ve şiddeti açıkça vermeden geren film az bulunur. son olarak filmin genelinde ben olsam böyle yapmazdım diyip durdum sanırım buda o pembe hayatların bizden ne kadar uzak oldugunun göstergesi.
**SPOİLER**
İnsan evinde bir silah yada beyzbol sopası taşımazmı be hadi bıraktılar gittiler diyelim be kadın acele etsene mıy mıy mıy, bide adam ekmek yiyo orda çocuğun öldü lan.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
Rahatsız edici filmlerin babası olan Haneke'den müthiş bir çalışma. Chabrol'un Le Ceremonie filminden esintiler olsa da bolca, ondan esinlenip apayrı bir başyapıt çıkardığını düşünüyorum. Oyunculuklar mükemmeldir ayrıca.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
2007 yapımı Amerikan uyarlamasının ilk hali. Yine Haneke'den çıkma. Biraz farklı olur diye düşünmüştüm ancak diyaloglar, konu hatta oyuncu performansları bile aynı. Mükemmel elbette; siz herhangi bir versiyonunu izleyin yetecektir, ikisini birden izlemenize gerek yok.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce