Fúsi (Virgin Mountain) (2015)

Fúsi (2015)
Virgin Mountain

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İzlanda
Süresi
94 dakika
Nergisg 40’larında kilolu, hâlâ annesiyle oturan Fusi, henüz cesaretini toplayıp yetişkinlerin dünyasına girememiştir. Gününü uyurgezer gibi geçirip tekdüze bir hayat sürdürmektedir. Fıkır fıkır bir kadın ve sekiz yaşında bir kız çocuğu beklenmedik bir anda hayatına girince, Fusi artık kendince harekete geçmek zorunda kalır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Üzücü bir film oldu benim için. Film boyunca ne kadar beklentiye girdiysem, hepsi yerle bir oldu. Sadece beğendiğimi söylesem kafi, zira üzüntüden bir şey yazasım yok.
1 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Çok tatlı bir filmdi bu, Fusi'yi görünce bir öneri de ben yapayım dedim. İzlanda futboldan sonra sinema işinde de ümit vermeye başladı gibi. Bakalım.
1 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Filmi hep bir mucize bekleyerek izledim. Fusi'yi de fazlasıyla benimsedim. Gözlerinde ve yaşantısında taşıdığı her duyguyu hissedebildim. Film bittiğinde bir yanlışlık mı var kesmişler mi dedim çünkü keskin bir final yapmışlardı. Filmden sonra istemsizce Fusi gibi hareket ediyordum, yavaş ve bıkkın :) Detaylarını sevdim zaten etkilendiğim çoğu şey o küçük dokunuşlardı ama bütünlükte eksiklik vardı bence. İşleyiş daha etkili olabilirdi. Orta güzellikteydi ama bakış açınızla onu yukarı da aşağı da çekebilirsiniz.
1 yıldan fazla önce
nowarefree34 profil resmi
nowarefree34
şu fusi gibi çevremizde 1 tane adam olsun varya tamam ne para ne başka birşey gerek var
2 yıldan fazla önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
diğerleri gibi olmadığı için eziklenen karakterin, yalnızlığı, ve sevgi uğruna özverileri, hüzünlendiriyor.
2 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Sen ne güzel, koca yürekli bir insansın be Fusi ! Çok sevdim karakteri.. hepimizin hayatında böyle bir dost olsa keşke
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
klasik iyi insan kötü insan olayı üzerine denge bozan başarılı film. aslında gayet eğlenceli, keyifli bir film olmasına rağmen nedense! hüzünlendiriyor izlerken. karakterlerin sergilediği tavırlarda görülen sistematik kusursuzluk film izlediğimizi kafamıza kafamıza vursa da; esas adamımızın naifliğini aptallığa çeviren finali gıcık etse de beğenmemek elde değil
2 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Filmin adı ayrı bir anlam katmış Fusi ye.. Aşk desem aşk değil,
sevgi desem farklı bir boyutta işlenmiş.. İnsanlar insanlara hala bu kadar değer veriyor mu? emin değilim ama filmi çok beğendim.
2 yıldan fazla önce
coquelicot profil resmi
coquelicot
Evrende bir yerlerde Fusi karakterinde insanların olabileceği ihtimali sevindirici,evet. Böyle tatlı,naif bir o kadar da acıtan filmler çekilebilindiği vaziyeti muhteşem,evet. E o halde Dagur Kari sevilir mi? Kesinlikle.
3 yıldan fazla önce

Fúsi filmini beğenenler

Fúsi filmi hakkında ilgi çekici içerikler