Gabriel (2007) afişi

Gabriel (2007)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Çerezlik
Yönetmen
Ülke
Avustralya
Süresi
114 dakika
Lioness İnsanlığın son savaşı yeryüzüne iniyor.Gökten düşmüş melek Sammael, kötülük adına orta dünyayı istiyordu. Çılgın silahları ve gücüyle karanlığı ve zulmü kasvetli şehire yaydı. Sammael'in zaferi kesin gibiydi, ta ki Cebrail gelene kadar. Cennetin yedi meleğinden biri olan Cebrail, kendinden önce ortadan kaybolmuş olan Mikail'den daha genç ve güçlü bir savaşçı idi. Hiçbir zaman, altın kalpli melek Cebrail'in gücü ve yeteneği, Sammael'i ve onun kötü yardımcılarını tehdit edememişti. Sammael'in oynayacak son bir kozu vardı: Kendi geçmişinin sırrı... Bu sır Cebraili sonsuza dek yok edebilirdi.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir--------> cebrail in karanlık ve sapkınlık içindeki insanoğlunu bir kez daha kurtarması gerekir. fakat bu sefer kötülük cehennemden değildir. karanlık kısmını çekim teknikleriyle iyi yansıttığını söyleyebilirim. sapkınlık kısmını ise cinsellikle yansıtmaya çalışılmış fakat bence yetersiz kalmış. rafael inde bulunduğu yardımlaşma yerindeki muhtaç sayısı şimdikinden bile az. dönemi anlatmakta yetersiz ayrıntıydı. efekt denecek fazla sahne yoktu. iyileştirme sahnelerinde kamera sallanmış ve elinin altına 100 mumluk ampül konmuş. ama bu çok daha büyük bir başarı, bunu bilmeme rağmen etkilendim. başarılı bulduğum diğer olay ise duyguların anlatılış biçimi. hiç duygu hissetmemiş bir varlık bilinçli halde dünyaya gelirse ne olur? u anlatmaya çalışmış. başlarda garipsesemde cebrail in göz renginin değişip öfke ve nefretle saldırması yetti diyebilirim. sonraki pişmanlığı ise buna yenik düştüğünün göstergesi oldu. sanki duyguların varlığı insanlar için bir yük ve bu yükün varlığı bile insanları meleklerden üstün kılan özellik gibi göstermiş. mikael in korkuları ve ölmeden önce söyledikleri de bunu onaylar tarzdaydı. bir de filmde kaynak diye bir yer var. uzaklaşma kelimesi yüzünden kaynak denen şeyin bir yer olduğu algısı yarattı. dünyaya indikten sonra sürekli uzaklaşılan bir yer. bir fikriniz varsa bununla ilgili öğrenmek isterim. zira benimki biraz uçuk. iyilik bir kaynak ise, dünyaya inen her varlık eninde sonunda ondan uzaklaşıp kötülüğe varacakmış gibi algıladım.
oyunculuklara gelince andy withfield in yakın sahneleri çoktu ve üstesinden gelmiş. michael piccirilli yi daha başarılı buldum. kevin copeland ise yapmacık. karanlık tonu sevenlerden iseniz, meleklerin insan bedeni giydiklerinde silahla öldürülebileceğini yadırgamazsanız seversiniz. ayrıca neden dünyaya melek olarak inmediler derseniz bu da filmde bastıra bastıra söyleniyor aslında. duygular insanlara özgü ve özgür irade de bir duygu. cebrailin farkı bu duyguları tadıp yine de özgür iradeyi korumak istemesi diye düşünüyorum. iyi seyirler.
0
9 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Andy Whitfieldharika biroyunculuk çıkarmış. Bi hüzünlendim Andy görünce :(
1
neredeyse 2 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
Konu çok güzel olsa da film sürükleyici değildi. herşeye rağmen Andy Whitfield'ı için izlenebilir.
1
3 yıl önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
Çekimleri güzel, atmosferi karanlık, izlenebilir ve güzel vakit geçirtebilir :)
2
3 yıl önce

Gabriel filmini beğenenler

Gabriel filmi hakkında ilgi çekici içerikler