Küçük Deniz Kizi Ponyo (Gake no ue no Ponyo) (2008)

Küçük Deniz Kizi Ponyo (2008)
Gake no ue no Ponyo

Puan Like 8.6 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Huzur, Fantastik
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
101 dakika
Ricky.McFloyd Sonsuz bir hayal gücü ile rüyaları ve sihiri perdeye yansıtmakta usta olan Japon anime dünyasının en tanınan çizerlerinden biri olan Miyazaki, sekizinci ve son filmi Küçük Denizkızı Ponyo ile animeseverlerle buluşuyor. Canlandırma sinemasının dünyadaki yaşayan en büyük ustası kabûl edilen Miyazaki, Ruhların Kaçışı, Yürüyen Şato ve Komşum Totoro filmleri ile ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesinin sahibidir. Sineması ile gerçekliği, gündelik hayatı ve yetişkin olmayı sorgulatan Miyazaki; Sahra Çölü’nde esen sıcak yel anlamında İtalyan kökenli bir sözcük olan ve 2. Dünya Savaşı’nda kullanılan bir İtalyan savaş uçağının takma adı olan Ghibli yapımı bir filmle 4 yıl sonra yine yönetmenliğe dönüyor. Erkekleri hikâyelerine oturtmakta zorlanan Miyazaki’nin filmlerinin karakteristik özelliği karakterlerinin kız olması. Küçük Denizkızı Ponyo ile bu geleneğini bozmayan usta, ancak bu kez bir denizkızını başrole koyar. Ponyo, kırmızı elbise giyen ve insan olmak isteyen bir Japon süs balığıdır. Deniz kenarında, iç denize bakan bir kayanın üzerinde yaşayan beş yaşındaki Sosuke, bir sabah, kayalık sahilinde oynarken, saçlarını reçel kavanozuna sıkıştırmış Ponyo ile tanışır. Sosuke onu kurtarıp plâstik bir kovaya koyar. Zaman geçtikte Ponyo ve Sosuke birbirlerine hayran kalırlar. Sosuke, Ponyo'ya korkmamasını ve onu koruyacağını söyler. Ama bir zamanlar insan olan Ponyo'nun babası Fujimoto onu okyanusa dönmesi için zorlar. Ponyo, insan olmak istediğini söyler ve istemeden de olsa dünyanın ekoloji dengesini bozar. Hans Christian Andersen masalı Küçük Denizkızı ve Japon halk masalı Urashima Taro’dan esinle ortaya çıkan öyküsü, Miyazaki’nin çizimleri, renkleri ve duygusallığı ile Japonya’da gişeleri alt üst eden filmi, sinemaseverler kesinlikle izlemeli.

Yorumlar

.Simurg profil resmi
.Simurg
Büyük kalp :)
6 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Yalnız Sosuke'yi iyi paketlediler ?
2 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Sen nekadar tatli nekadar sevimlisin ponyo :) Miyazaki nin animelerine bayiliyorum.ikinci kez izlememe rağmen severek izledim :)
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Ben çok sevdim :) Hayao Miyazaki animelerine başlama nedenim oldu bu :) İzlemeyen varsa mutlaka izlesin derim. Çok güzeldi.
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
bayıldım bu animasyona nasıl tatlı bişey ponyo çocuk da çok tatlı çizimler muhteşem harikaydı:))
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Uzun zamandır anime izlememe rağmen Hayao Miyazaki yi geç farketmiş olmanın utancını yaşıyorum. Buda önceden izlediklerim kadar harikaydı. İnsan onun hayal gücünü görünce hayal gücünü devreye sokuyor sihirli dünyanın kapılarını açıyoruz :D
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Miyazaki'den tatlı komik biraz da sevgi dolu bir anime olmuş. Miyazaki'nin hayalgücü de beni benden alıyo yalnız. Her filminde çok acayip dünyalar çıkarıyor. Anime seviyorsanız kaçırmayın derim, ki izlemyosanız da izlemeye başlamanız için bir neden olabilir :)
neredeyse 4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
nasıl tatlı nasıl güzel bişey bu :) ayrıca sonu da mesajlı,en sevdiğimden! ayrıca o çocukların diyalogları beni benden aldı ^^
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
hayako miyazaki nin el çizimi animasyonlarının samimiyetini günümüz bilgisayar teknolojilerinde bulmak zor :..
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Çok çok beğendim.
4 yıldan fazla önce

Gake no ue no Ponyo filmini beğenenler

Gake no ue no Ponyo filmini içeren raflar

Gake no ue no Ponyo filmi hakkında ilgi çekici içerikler