Gattaca (1997) afişi

Gattaca (1997)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
106 dakika
aldagmc Vincent (Ethan Hawke), test tüplerinde yaşayan tasarımcıların yönettiği bir dünyada yaşamaya çalışan bir doğal doğum ürünü ya da kısaca bir "geçersiz"dir. Mükemmellikten uzak genetik kaderini değiştirmek ve rüyalarını gerçekleştirmek isteyen Vincent, genetik kodlarını satmak isteyen Jerome (Jude Law) adında bir "geçerli"yle tanışır. Jerome'un kan, idrar ve saç örneklerini kullanan Vincent kendine yeni bir kimlik edinir, Gattaca Aerospace Corporation'da hayallerinin mesleğine kavuşur ve başka bir "geçerli" olan Irene (Uma Thurman) ile romantik bir birliktelik yaşar. Ancak, görev yerine gitmesinden bir hafta önce, Gattaca'nın yöneticilerinden biri vahşice öldürülür ve katil zanlısı Vincent'tir.

Yorumlar

BOZO profil resmi
BOZO
Verdiği mesajlar ve oyuncu kadrosu açısından güzel bir film...
5
4 ay önce
sulti profil resmi
sulti
1997 yılında çekilmiş olmasına rağmen günümüzün iyi bilim kurgu filmleriyle kapışır. Eski yapımların çoğundan zevk almamama rağmen bu film ön yargılarımı yıktı. Oyunculukları ve verdiği mesajlar da gayet etkileyiciydi.
6
9 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
97 yılına göre gayet iyi bir film olmuş. Günümüzde gelişen teknolojinin ilerleme sürecini yansıtmış. Genetikle oynamalar, saç, tüy, boy uzatmalar v.s. Ayrıca günümüzdeki şatafatlı bilim kurgu filmlerine göre sadeliği ile çok beğendim. İzlemediyseniz, izleyin derim..
2
10 ay önce
Ubuntu profil resmi
Ubuntu
Değeri bilinmeyen bilim-kurgu filmlerinden biri. Senaryosu, kurgusu ve oyuncu performansları kesinlikle beklentilerimin üstündeydi. Anlaşılan zamanında filmin pazarlamasını iyi yapamamışlar. Konu biraz dar alanda işlenmiş gibi görünse de basitliğin verdiği lezzet vardı; ki çoğu film bunu yakalayamıyor. İzleyin, izlettirin.
1
11 ay önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Harikaydı, mükemmeldi gibi şeyler diyemeyeceğim ancak güzel bir filmdi ve beğendiğimi söylemeliyim. 90' ların yapımları her zaman bana çok farklı bir tat vermiştir. Bunda da o tadı aldım. Sürükleyici heyecan dolu birkaç sağlam mesaj içeren seyirlik bir yapım. Ben izlemenizi tavsiye ederim.
2
12 ay önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
güzel film özellikle müzikleri
5
1 yıl önce
corpsebride profil resmi
corpsebride
mukemmeldii
0
1 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Bilimkurgu severker için farklı tarzda ve çok tatlı bir film. Döneminin kaliteli yapımlarından.
0
1 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Çok güzeldi,izlenmeye değer film.Birçok duyguyu düşünceyi bi anda yaşatıyor.Ayrıca Jude Law beni bitirdin!
0
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
geleceğe projeksiyon tutan çogu bilimkurgu filminin aksine uçan arabalar vs. göremiyorusunuz bu filmde. onun yerine çekildiği dönemde de akla yakın gelebilicek bi tablo çizilmiş ileriki zamanlar için. hikaye güzel, kadro güzel.. 90'ların bilim kurgularındaki tat hiç bi şeyde bulunmuyor.
1
neredeyse 2 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
Yine gelecekte geçen bir Ethan hawke filmi.Eski ama böyle kaliteli filmleri bulmak zor.Bu tarzı sevenler için kaçmaz...
Hawke,süper insanların yaşadığı bir gelecekte yaşayan,ama süper olmayan bir insan rolünde.Astronot olmak için yaptığı tezgahı anlatıyor film.
0
2 yıl önce
IlayDE profil resmi
IlayDE
Müthiş oyuncu kadrosu ve eşsiz müzikler.... Döneminde gözardı edilmiş kaliteli bir bilim-kurgu filmi.
3
2 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Tutkularınız için ne kadar ileri gidebilir siniz ? Sınırları kim çizer, siz bu sınırın neresindesiniz? ... Bambaşka bir film bu, Jude Law ve Ethan Hawke için bile izlenir... müzikleri muhteşem... Tam bir bilimkurgu klasiği, yıllar olmuştu izlemeyeli hiç bir şey kaybetmemiş güzelliğinden... Zamanın ötesinde bir film...
6
2 yıl önce

Gattaca filmini beğenenler

Gattaca filmini izlemek isteyenler

Gattaca filmini içeren raflar

Gattaca filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön