Yerdeniz öyküleri (Gedo senki) (2006)

Yerdeniz öyküleri (2006)Gedo senki

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Kahramanlık
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
115 dakika
34
4
106
47
Ru. profil resmi
Ru.
Anlatım yavaş kalmış. Butun seriyi okumadım ama ilk kitaplar heyecanlı. 3.- 4. Kitap Icerigi deyip sınırlamayın okuyun bence kitaplari
error_outline
2 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Böylesine pastoral anlatımda gözler daha detaylı çizimler arıyor ama yine de ilk filmi olduğunu düşünürsek, işte babasının oğlu diyebileceğim bir iş çıkmış ortaya.
error_outline
4 ay önce
Neutrino profil resmi
Neutrino
Ursula Le Guin’in muhteşem serisinden bir kesit keşke tüm seri çekilse. Okumayanlara ve özellikle fantastik film ve kitapları sevenlere şiddetle önerilir. Çünkü görececeksiniz ki sevdiğiniz tüm kitaplar, filmler aslında buradan aşırma ya da esinlenmedir( tartışılır). Ki hayal kırıklığına da uğrayabilirsiniz. Eee Harry Potter birebir orjinal değil miymiş diyebilirsiniz mesela. Öyle ki buradaki ejderhanın adı bile Kalessin’dir. Bildiğim kadarıyla yüzüklerin efendisinden bile önce yazılmıştır.
error_outline
4 ay önce
cizgisizdefter profil resmi
cizgisizdefter
Müthiş bir seriyi tek bir filme sığdırmaya çalışınca, kendi kanaatimce pek de tatmin edici olmuyor. Kitapları okuduğum için hikaye kafamda oturdu fakat okumayan için yavan ve anlaşılmaz kalacağına eminim.
Anime kısmının, görsellerin inanılmaz etkileyici olması konusuna değinme gereği duymuyorum zira film ghibli stüdyosunun eseri zaten. O kısım gayet iyiyidi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Pek düşündüğüm gibi çıkmadı daha da tempolu bir şeyler bekliyordum ama gayet güzeldi beğendim. Temposu yüksek olmasa da sürükleyiciydi böylece hiç sıkılmadan sonunu getirebilyorsunuz. İzlemeye değer güzel bir anime. Özellikle müzikleri çok hoşuma gitti. Eğer masal tadında sade fantastik filmlerden hoşlanıyorsanız bu da hoşunuza gidecektir.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
starch profil resmi
starch
Konusu beni pek sarmasa da, güzeldi. Çizgileri seviyorum.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce