Gemide (On Board) (1998) afişi

Gemide (1998)
On Board

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.5 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
102 dakika
Ricky.McFloyd Film bir kum kosterindeki kaptan ve 3 kişiden oluşan tayfasının hikayesini anlatıyor. Esrar ve içki içip, geyik muhabbetleri yaparak zaman geçiren tayfa yine bir muhabbetin döndüğü gecede beklemedikleri bir olayla karşılaşırlar. Tayfadan boksör diye bilinen kişi dayak yemiş, kaptanın paralarını çaldırmış ve beklenilen yemekleri getirmemiş halde gemiye gelir. Hem aç hem kafası güzel olan kaptan tayfayla birlikte Laleli'ye paralarını çalan kişileri bulmak için giderler. Kısa bir gezinti sonrasında aradıklarını bulan tayfa yanlarında bir kız da olan grubu döverler ve alacaklarını alıp gemiye kızı da alarak dönerler. Sabah olduğunda hiç bir şey hatırlamayan kaptan gün içinde yavaş yavaş olanları hatırlamaya başlar. Gece esrarlı kafasının etkisiyle adam öldürdüğünü ve Rus bir fahişeyi (üstelik bakire!) kaçırdıklarını hatırlayan kaptan durumun vahimiyetinin farkına vardığında her şey daha kötüye gidecektir. Üstelik olaylar çığrından çıktıkça tayfa, birbirlerine ve kaptana karşı daha isyankar ve güvensiz hareketlerde bulunurlar. Kaptan bir an önce kafasını toparlayıp kendilerini temize çıkaracak bir plan yapmaya karar verir. Ama artık hem mürettebat hem iş çığrından çıkmıştır. Oyuncu kadrosunda Erkan Can, Haldun Boysan, Yıldıray Şahinler, Naci Taşdöğen gibi isimlerin yanı sıra rus kızı Ella Manea adlı oyuncu oynamıştır. Filmin, tayfa tarafından dövülen grubun hikayesini anlatan devamı niteliğindeki ''Laleli'de Bir Azize'' filmi de çekilmiş ve rus fahişeyi aynı kadın oyuncu oynamıştır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

bigeselin profil resmi
bigeselin
"-Evet en doğrusunu yaptık!"
7 ay önce
kuantum profil resmi
kuantum
Güzel film
11 ay önce
hivron profil resmi
hivron
Sarmaşık filmi bundan esinlenmiş olmalı :)
11 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Bir kült film film tadı almak çok iyiydi gerçekçilik ve diyalogların seçilişi türk sineması için önemli filmlerden kesinlikle..
1 yıldan fazla önce
GokayGecgel profil resmi
GokayGecgel
Türkiye'nin kült filmlerinden. Gayet güzel bir film
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Açıkcası filmi pek fazla beğenmedim. İleride bir gün tekrar izlemeyi düşünüyorum yani sorun bendedir muhtemelen diye ama bakalım artık ne zaman açar da şunu bir izleyim derim bilemiyorum. Baştan sonra fazlasıyla sıkıldım. Repliklerinde geniş bir bölümünü lise zamanlarında dinlediğim Sagopa'nın şarkısından ezberlemiştim :D merakla da başladım fakat beğenemedim.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd @mmtfb 
Sansürlemek sonradan yorucu geldi galiba :D
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Yahu her şey iyi hoş da, o kız türlü türlü şey yaşadı hiç mi makyajı-saçı bozulmaz, yüzünde hiç mi dram olmaz, elbisesi hiç mi kırışmaz... Bunları akıl etmek için Einstein olmaya ya da son teknolojiye sahip olmaya gerek yok. Sırf bu sebepten Erkan Can'ın mükemmel oyunculuğu gölgeleniyor bence. Çok sinirlendim filmi izlerken..
3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Türkiye sinemasındaki ender "kült" filmlerden. Oldukça zor şartlarda çekilmiş. Serdar akar bir daha hiç böyle film çekemedi. Sert ama izlemeye değer.
3 yıl önce
filmbilir profil resmi
filmbilir
çok gerksiz bi film anlam veremedim
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
underground filmlerinin şahıdır. harika bir filmdir bu. içiniz sıkılır ama , uyarayım
3 yıldan fazla önce
Cekdar profil resmi
Cekdar
Kesinlikle izlenmeli
3 yıldan fazla önce
mmtfb profil resmi
mmtfb
+ Off nabıcaz be Kamil! Anamız s*k*ldi.
- Kızı geri götürelim kaptan bu iş başka türlü kapanmaz.
+ Çocuk olma,artık cinayete girdik.
- Kazaydı anlatırız hem herif pezevenkmiş kimse s*k*lemez.
+ Sen öle san,..sen öle san..pezevengi öldür 1 cinayet kızı al 2 adam kaçırma kızı en az 2 kişi sik 3 ırza tecavüz her gece esrara takıl nerden baksan 4 içicilik heriflerin cebinden paralarını al 5 gasp bütün bu bokları yedikten sona polislerin suratına bakıp kusura bakmayın abi kaza oldu diyemezsin…Adamın götünden kan alırlar Kamil kan…

http://www.youtube.com/watch?v=Mg02DPr3ngM
3 yıldan fazla önce

Gemide filmini beğenenler

Gemide filmi hakkında ilgi çekici içerikler