Gerald's Game (2017)

Gerald's Game (2017)

Puan Like 7.3 / 15 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Uyarlama
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
103 dakika
Lioness profil resmi
Lioness
Stephen King romanları okumak ile okumamak arasında kaldığım nadir kitalardandır.. Tasvirleri çok sağlam olmasının yanında bazıları kanımın akışını yavaşlatacak kadar uzun o yüzden hep arada kalmışımdır. Bu pişmanlık yaşadığım ikinci kitabı izlemeden okusydım dediğim. Yine de hiç yoktan iyidir. Herkes gibi bende malum sahnede kendimi tutamadım mecburi bir ara verdim. Başrol muazzam bir performans sergilemiş. Kitaptaki tasfiri bilmem ama filmin finali eskikti sanki.
9 ay önce
TheBride profil resmi
TheBride
Kitabını bitirir bitirmez filmi izledim ve kitap çok fazla betimleme ile dolu. O yüzden film bana çok basite indirgenmiş geldi. Ama gerilim filmi sevenler izleyebilir.
10 ay önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
yorumlara bakmayın sıradan bir gerilim filmi hele kız arkadaşınızla filan hiç izlemeyin boş bir film .
1 yıl önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok enteresan, değişik ve güzel bir film.. yavaş ilerliyor ama sıkmıyor.. tek mekan çekim ve 2 kişilik oyuncu kadrosuyla oldukça başarılı bir film.. puanım : 7.0

1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Stephen King'in kitaplarını okumayı çok severim. Uyarlandığı Oyun kitabını okumadım ama film okumak gerektiğini gösteriyor. Bu adamın nasıl bir hayal gücü var hep derim dururum. Boş bir film olmamış. VforKukuletta'nın dediği gibi işlediği o iki ayrı konudan 3-4 film çekilir. Hatta mini bir dizi bile olabilirmiş. Konu ilerledikçe o malum sahnelerden biri bana 127 Saat filminden bir kesiti hatırlatsada acaba neler olacak diye tükenerek izlediğim bir filmler arasında yerini aldı. Ayrıca filmdeki ablanın oyunculuğunada helal olsun. O gerilim ve psikolojiyi yaşattı sağ olsun.
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Öyle bir film ki başından sonuna kadar değinilen konulardan en az 3-4 tane ayrı film çekilir. Başından itibaren gerilim başından itibaren korku(benim biraz korku eşiğim düşük, yine de korkutucuydu bence) ama sonunda her şey daha net.
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Stephen king eseri olup kitaptan uyarlanan hicbisey kötü olmuyor bence. Heyecanlı gerilimi dozunda film olmus.
1 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Henüz izledim ve hala başım dönüyor biraz ,kan tuttu da ...Bu ünlerde fazla gerilim filmi izliyorum bilmiyorum neden.Stephan King kitabı senaryosu,çok etkileyiciydi.Başroldeki aktrisin mükemmel oyunculuğunuda alıkışlardım ama gerçekten kolumu klavyeden kaldıramayacak kadar elim ayağım kesildi.Konu çok acayip yahu yani aslında sıradan ama onu öyle bir gerilim unsurularıyla süslüyor ki King hayran olmamak elde değil...Kendim içinde bir soru İnsan neden korkmak endişe duymak duygusunu yaşamak ister? ...acayip miyiz biraz:)
neredeyse 2 yıl önce