Gerald's Game (2017)

Gerald's Game (2017)

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Uyarlama
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
103 dakika
43
6
164
18
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Film birçok farklı konuyu işlemek isteyip hepsine değinmeye çalışılmış bir yapım gibi. Ensest ve çocuk tacizi, mutsuz evlilik, yok olan yatak hayatı ve bir seri katil. Hiçbirinin üzerine durulmadığı ve üstünkörü geçtiği için ortalama bir film olmuş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Hayret ilk defa bi Netfilx yapımı filmi beğendim. Onunda nedeni sanırım, the haunting of hill house kadrosunun başarısı ve uyarlama, hatta gercek hayat kesiti barındıran bi yapım olmasından dolayı sanırım :D
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Stephen King romanları okumak ile okumamak arasında kaldığım nadir kitalardandır.. Tasvirleri çok sağlam olmasının yanında bazıları kanımın akışını yavaşlatacak kadar uzun o yüzden hep arada kalmışımdır. Bu pişmanlık yaşadığım ikinci kitabı izlemeden okusydım dediğim. Yine de hiç yoktan iyidir. Herkes gibi bende malum sahnede kendimi tutamadım mecburi bir ara verdim. Başrol muazzam bir performans sergilemiş. Kitaptaki tasfiri bilmem ama filmin finali eskikti sanki.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Kitabını bitirir bitirmez filmi izledim ve kitap çok fazla betimleme ile dolu. O yüzden film bana çok basite indirgenmiş geldi. Ama gerilim filmi sevenler izleyebilir.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
filmbaz profil fotoğrafı
filmbaz
yorumlara bakmayın sıradan bir gerilim filmi hele kız arkadaşınızla filan hiç izlemeyin boş bir film .
error_outline
3 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok enteresan, değişik ve güzel bir film.. yavaş ilerliyor ama sıkmıyor.. tek mekan çekim ve 2 kişilik oyuncu kadrosuyla oldukça başarılı bir film.. puanım : 7.0

error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Stephen King'in kitaplarını okumayı çok severim. Uyarlandığı Oyun kitabını okumadım ama film okumak gerektiğini gösteriyor. Bu adamın nasıl bir hayal gücü var hep derim dururum. Boş bir film olmamış. VforKukuletta'nın dediği gibi işlediği o iki ayrı konudan 3-4 film çekilir. Hatta mini bir dizi bile olabilirmiş. Konu ilerledikçe o malum sahnelerden biri bana 127 Saat filminden bir kesiti hatırlatsada acaba neler olacak diye tükenerek izlediğim bir filmler arasında yerini aldı. Ayrıca filmdeki ablanın oyunculuğunada helal olsun. O gerilim ve psikolojiyi yaşattı sağ olsun.
error_outline
3 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Öyle bir film ki başından sonuna kadar değinilen konulardan en az 3-4 tane ayrı film çekilir. Başından itibaren gerilim başından itibaren korku(benim biraz korku eşiğim düşük, yine de korkutucuydu bence) ama sonunda her şey daha net.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Stephen king eseri olup kitaptan uyarlanan hicbisey kötü olmuyor bence. Heyecanlı gerilimi dozunda film olmus.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Henüz izledim ve hala başım dönüyor biraz ,kan tuttu da ...Bu ünlerde fazla gerilim filmi izliyorum bilmiyorum neden.Stephan King kitabı senaryosu,çok etkileyiciydi.Başroldeki aktrisin mükemmel oyunculuğunuda alıkışlardım ama gerçekten kolumu klavyeden kaldıramayacak kadar elim ayağım kesildi.Konu çok acayip yahu yani aslında sıradan ama onu öyle bir gerilim unsurularıyla süslüyor ki King hayran olmamak elde değil...Kendim içinde bir soru İnsan neden korkmak endişe duymak duygusunu yaşamak ister? ...acayip miyiz biraz:)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce