Germinal (1993) afişi

Germinal (1993)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
160 dakika
cinemarty Etienne Lantier , maden yatakları sayesinde geçimini sağlayan bir Fransız kasabasına yerleşip tek derdi bir işe sahip olmak olan sıradan bir adamdır. Fakat kısa bir süre içerisinde Maheu ile tanışmasıyla birlikte hayatını kökünden değiştirecek yaşanmışlıklar edinecektir. Madende iş bulmasına yardımcı olan Maheu ile günden güne yakınlaşır, bu esnada ailenin genç kızı Catherine’e umutsuzca aşık olur. Tek derdi ise maden işçilerinin içerisinde bulunduğu zorlu çalışma şartlarıdır. Etienne, Maheu’yu ikna ederek yeni bir madenciler sendikası kurmayı üstlenip büyük bir grevi organize eder. Elele verip biraraya gelen işçiler devasa bir isyan başlatır, fakat maden sahiplerinin gazaplarından kurtulmaları kolay olmayacaktır...

Yorumlar

KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Emile Zola'nın yine aynı adlı romanından uyarlama. Sanayi devrimi sonrası halk arasındaki yeni oluşan sınıfları ve yabancılaşmayı gözler önüne serer. Gerard Depardieu'nün alışıldık tiyatral performansı ile uzun da olsa zengin içeriği ile sizi alıkoyuyor saatlerce.
1
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
emile zola^nın romanından sinemaya uyarlama. depardieu oynuyor. Tohumlar yeşerir, madencinin ömrü toprak altında sönerken. şu günlerce oldukça anlamlı bir film..soma için, ölenler kadar; bir basın kurululuşuna ''yeniden girmem lazım, kredi borcum var.'' diyen o emekçilere 160 dakikalık bir saygı duruşu için..
1
3 yıldan fazla önce

Germinal filmini beğenenler

Germinal filmi hakkında ilgi çekici içerikler