Kapan (Get Out) (2017)

Kapan (2017)Get Out

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
104 dakika
208
3
434
74
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Şimdi ne olacak sorusunu anbean diri tutan, oluşturduğu karanlık atmosferle gizemi doruk noktasına çıkaran etkileyici ve sürükleyici bir film.
error_outline
11 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
İyi bir psikolojik gerilim filmi, Chris'ten önce olacak olayları izleyici çözüyor, sanki filmin başından her şey belliymiş gibi... O biraz merakımızı yok etti ama yine de izlettirdi kendisini.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Tek kelimeyle MÜKEMMEL olmuş film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Acaip bir filmdi başından sonuna kadar içimden sürekli kaç kaç kaç dedim, tuhaf farklı bir gerilimi vardı. Film bitince rahatladım resmen:) Çok çok iyiydi bu kadarını beklemiyordum çok övülmüştü daha iyileri var tabii ama bu da baya iyiydi.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Korku filmlerini sevmeyen biri olarak ( genelde çok basit buluyorum ististalar hariç) bu filmi uzun süre ertelemiştim. Ama etiket yanılgısıymış bu bir korku filmi değil. Yani psikolojik gerilim ve gizem filmi. Filmin konusunu öncelikle çok beğendim yani bu türün vebası olan klişelere yakalanmamış öncelikl.e Öte yandan kritik anlarda da acaba ne olacak düşüncesini taşıttığı için filmi sonuna kadar büyük bir keyifle izledim. Hatta bazı yerlerde de 'lan yoksa..' dediğim de oldu. Kaluuya'nın oyunculuğu da çok başarılıydı. Kendi açımdan şöyle bir geleneğim var 8 ve üstü puan düşündüğüm filmleri arşivlerim. Bunda çok arada kaldım. Çünkü etkilensem de ufak olumsuz yanları var kafamda. İlki belki buna benden başka takılan olmamıştır (ki yorumlarda da görmedim) Başrolün kankası karakterindeki Rod. Performansını oldukça beğendim hatta onun olduğu sahnelerde çok güldüm. Ama güldüm yani ve bu bir gerilim filmi. Gülmek gerginliği her zaman üzerinizden atar. O yüzden performans olarak başarılı bulsam da bu filmde komik bir karaktere bence gerek yoktu yani en azından olayın gerginliği anında yoktu başlarda ya da sakin anlarda güldürebilir ama tam olayların göbeğinde bi anda güldürüp o gerilimi aldığını düşünüyorum ben. İkincisi ise detayını spoiler içinde vericem ama izleyenlerin anlayacağını umduğum Nasıl ? sorusu. Nasıl abi yani Takıldığım şey aslında bu tarz film için özellikle neşe kaçırıcı görünse de film bittiğinde izlediğim şeyden oldukça keyif aldığımı da söylemek lazım. Zaten arşivimde toplasan 3 ve ya 4 korku gerilim filmi mevcut bu da bir diğeri olsun güzel konusu ve kendini güzelce izletişiyle 8,5/10
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Tahmin ediyosunuz aslında film bn geliyorum diyor, sıkmıyo izliyosunuz ama final tatmin etmiyo malesef :(
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
başlarda sıkılır gibi olmayın ve izlemeye devam edin. İyi seyirler..!
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
İnsanı gererken düşündürüren efsane yapım.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Epey enteresan ve rahatsiz edici bir film. Psikolojik gerilim turunde gayet iyi. Bu tur filmleri seyretmisseniz senaryonun gidisatini tahmin edebiliyorsunuz, yine de islenis akici oldugu icin sikilmadan izleyebilirsiniz.
error_outline
3 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
en iyi özgün senaryo oscar ödülü sahibi. korku/gerilim izlemeyi pek tercih etmesem de "oscar adayları listesini izleyelim hadi" diyerek izlediğim bir filmdir. diğer adaylardan sadece The Shape of Water ile kapışırdı belki ama daha etkileyici (şok edici) olduğu için aldığı ödülü hak eden bir film diyebilirim. pişman olunmaz.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Bir iki mantık hatası bulundurmasına rağmen, Jordan Peele'in ilk işi olduğunu düşünürsek, oldukça ümit verici bir film. Kaluuya'nın mimikleri olsun, baba rolündeki aktörün ilginç performansı olsun oldukça etkileyiciydi. Korku filmi diye söylendiğine de çok bakmamak lazım.
error_outline
3 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Değişik bi kurgu oldukça keyifliydi sıkmadı konusu gibi öylece hipnoz etti :D sevdim,izlenmeli.
error_outline
3 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
İyi bir kurgu ve orjinal bir konuya sahip çok beğendim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
scrscream profil fotoğrafı
scrscream
İzlemekte kararsız kaldım ama iyi ki izlemişim.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Keyifli bir yapım olmuş. Irklar arası ayrımcılığa karşı gelen ve bunu yaparken de klasik ancak başarılı sinema dilinden taviz vermeyen bir film.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce