Hayalet (Ghost) (1990)

Hayalet (1990)
Ghost

Puan Like 7.6 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
127 dakika
Neslii Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir ortamdır bu. Yardımsever bir hayalet Sam’in bu yeni durumu kabullenip alışmasına yardım eder. Genç adam artık bazı nesneleri hareket ettirebilmektedir. Ancak eski iş arkadaşı Carl’ın kirli çamaşırları ve Molly ile ilgili kötü planları gün ışığına çıktığında, canlılarla iletişim kurmanın tek yolunun bir medyum aracılığıyla mümkün olduğunu anlar. Sam’in karşısına medyumların belki de en eksantrik olanı çıkacaktır. Birden fazla film türünün klişelerini müthiş bir beceriyle eriten Hayalet, gerçekten de 1990 yılının belki de en sevilen, en sıcak filmi olmayı başarmıştır. Sayısız adaylığının yanısıra Whoopi Goldberg’in ilk Oscar’ına vesile olurken, Patrick Swayze ve Demi Moore’u da Sam ve Molly rolleriyle ölümsüzleştirmiştir.

Yorumlar

KerseL profil resmi
KerseL
90'lı yılların iz bırakan unutulmaz filmlerinden biri. Türünün en iyilerinden.
3 yıldan fazla önce
Selocan profil resmi
Selocan
İçten,sevgi dolu,duygusal ve çok güzeldi.Bazı sahneler oldukça eğlenceliydi. Bazen gülümsüyor, bazen sinirleniyor, bazen duygulanıyorsunuz. Renkli karakteri olan Oda Mae'yi çok sevdim. Tavsiye ederim izleyin
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
MÜZİK + DEMİ MOORE Bu 2 si özgün bir senaryo ile biraraya gelmiş. Süper bir film olmuş. Üst seviye romantik. Whoopi Goldberg de bonus )
4 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Ghost .. unutulmayacak tekrar tekrar hep izlenecek .. müziği bile unutulmuyor
neredeyse 5 yıl önce
filmsever profil resmi
filmsever
Kesinlikle 90 lı fılmler mükemmel... Ghost'u izlemek çok keyifliydi :)
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Sam ve Molly birbirlerine delicesine aşık bir çift. Yeni bir apartmana taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğruyor ve Sam kavga sırasında öldürülüyor. Ancak Sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürüyor ve sevgilisini tehlikelerden uzak tutmak ve kendi ölümünü planlayanları bulmak için işin inceliklerini öğrenmeye başlıyor. Bu arada insanlarla bir falcı aracılığıyla iletişim kurmayı başaran Sam, adım adım "öteki dünyaya" ilerlerken Molly'e daha çok aşık olmaktan kendisini alamıyor.
5 yıl önce
starch profil resmi

Ghost filmini beğenenler

Ghost filmini içeren raflar

Ghost filmi hakkında ilgi çekici içerikler