Kabuktaki Hayalet (Ghost in the Shell) (2017)

Kabuktaki Hayalet (2017)Ghost in the Shell

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
107 dakika
79
18
312
69
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Live action'ların büyük kısmında olduğu gibi, yine hayal kırıklığı yaratmış film. Yaratmamasının da pek ihtimali yok. Uzun soluklu işlerin 2 saate sığdırılmaya çalışılması anlamsız. Benim anlamadığım bu tarz uyarlamaları da yine o animeyi izleyenler seyrediyor, yani gidip de "çizgi diziyken izleyesim gelmemişti, neyse ki gerçek insanlar var, artık izleyebilirim" demiyordur kimse.
error_outline
11 gün önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
zaten farklı bir yapım ve senaryoya sahip film & anime için üstüne scarlett eklenmiş. hayır zaten kendisine zaafımız var... anti-teknolojinin bile içerisinde teknoloji olacağını bize sert şekilde göstermiştir. güzel bir film değil ama izlenebilir.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Clint Mansell ve Scarlett Johansson harici çok büyük bir hayal kırıklığı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
1995 yılından efsaneleşmiş bir anime ve hadi bunu Hollywood a uyarlayalım fikriyle ortaya çıkmış orta ayarın birkaç tık üzerinde bir yapımla karşınızdayız. Şahsen animelerin filme uyarlanması fikrine karşıyım. Kısa bir zaman dilimine tonla ayrıntıyı sığdırmaya çalışmak genelde kocaman bir facia ile sonuçlanıyor. Bu sebeple hep mesafeli yaklaşırım. Filmimizde de mantık hataları ve kopukluklar fazla hissedilmese de mevcuttu. Yine de beklediğimden iyi çıktığını söylemeliyim. Görsel efektleri gözüme çarpan birkaç sahne dışında gayet başarılıydı. Çok daha iyisi yapılabilir miydi derseniz bence kesinlikle yapılabilirdi ama yine de filme haksızlık etmemek lazım. Ama efektleri bir kenara bırakır hikayenin işlenişi ele alırsak işte o zaman çok daha iyisi yapılabilirdi demem gerek. Oyunculukları ise başarılı buldum. Genelde soğuk bakışlı donuk tipler hakim filme. Tabi yıldızımız açık ara farkla Scarlett Johansson. Rolün hakkını fazlasıyla vermiş. Böyle bir rol için de böyle bir yüz son derece uyumlu olmuş. Lucy filminde de benzer bir performans izlemiştik. İzlemediyseniz o filmi de tavsiye ediyorum. Müzikler de bence başarılıydı. Anime tarzı bir filme gayet uyumlu seçimler yapılmış. Sonuç olarak animeyle fazla kıyaslamadan izlerseniz zevk alacağınız bir film. Tavsiye ediyorum :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Farklı bir film olmuş. Biraz kasvetli bir havası olsa da ilk yarısından sonra özellikle hikayesi sarıyor. Ayrıca görsel efektler Scarlett oldukça güzeldi..
error_outline
3 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
belki de animeler uyarlanmamalı. Kimi No Na Wa(Your Name) filmini de bu noktada bekliyorum tabii ki.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Film tam bir görsel efekt şöleniydi. Konusu güzel ancak tahmin edilebilir olmasına rağmen hiç sıkmadan kendisini izlettirmeyi başardı. Beğendim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Animesinden daha açıklayıcı bir film olduğu kesin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Benim gibi animelerini izlememiş seyircilerin beklentisiz olarak izleyebileceği bir yapım. Yetersiz ve zaman zaman sıkıcı olsa da uzun olmayan süresi SJ kozuyla kendisini izletmeyi başarıyor.Bana göre filmin en büyük eksiği distoik tür izleyicilerine yeni bir şey sunamaması. Filmde gerçekleşen olaylar mutlaka bir filmde izlediğimiz; tahmin edilebilir düzeyde olaylar.Tabi animesinin 1995 yılında çıktığını göze alırsak aslında türün mihenk taşlarından olduğunu ve sonraki yılların birçok distopya filminin bu yapımdan izler taşıdığını söylemek daha makul olur. Ama keşke üzerine bir şeyler koyabilen seyir zevki daha yüksek bir yapım olsaymış. Potansiyelinin 10'da 1'inin bile kullanılmadığı bu yapıma türün meraklıları göz atabilirler
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
öncelikle Scarlett karaktere uymamış ya da ben yakıştıramadım. görsel anlamda beğendim ama bir yandan da izlerken yoruldum, daha umutluydum açıkçası. ancak konu, karakterler, kurgu iyiydi. Keyif verir ama efsane olmaz. Son olarak Scarlett i başka rollere yatay geçiş yaptırsınlar, illa aksiyon istiyorsa ajan falan olabilir bence. Lucy dışında etkilenmedim kadından.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Sisyphos. profil fotoğrafı
Sisyphos.
film tüccarlarının yeni gözdesi kitap uyarlamalarından sonra anime uyarlamaları galiba. filmi izlerken arkamdan atlı koşturuyormuş gibi hissettim. daha sığ uyarlanamazdı galiba. koskoca milyon dolarlık bütçeli film, westworld dizisinin bir bölümünün tırnağı etmez. meh.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
missimiki profil fotoğrafı
missimiki
animesinin fikrini tamamen yok etmişler, holivud klasmanında harika olmuş ama animesini sikmişler. şuan ağlıyorum ve yorum yazıyorum biliyor musun..
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir-------> göründüğü kadarıyla hava sahamızı kirletmenin de yolunu bulmuşuz. şehri gösteren geniş açılı sahneler gözümü yordu diyecek kadar kalabalıktı. diğer yandan zamanımızda da bulunan hologram teknolojisinin filmde gelecek olgusunu pekiştirmek için kullanılmış olması beni rahatsız etti. başka yenilik yok, nasıl yenilikse 1982 de kullanılmaya başlanmış. düşmanda aslında bir nevi hacker. buna fazla takılmasam da gelecek tasviri daha geniş olmalıydı. otomobiller, silahlar, çevre daha ayrıntılı verilmeliydi. protez hologram android görünmezlik o kadar. aramaki karakterinin tabancası ve arabası gelenekçi kişiliğine oturmuş fakat diğer ayrıntılar olmamış. görünmezlik filmi kurtarmaya yetmedi. anlatılan uzak gelecekse teknoloji eksik yakın gelecekse I robot çok daha iyi. bir de biri hastane sahnelerinde gözlük gibi turuncu yazılar olan insanların nasıl gördüğünü açıklayıversin. adroid de bile göz var bundaki ne? animasyonu izleyenler biliyordur umarım.
karakterlere gelirsek kuze dışında yeterli motivasyona sahip karakter yok. karakter çalışması yapmamış, anlatımı zayıf. gerçi anlatılacak tek karakter vardı onunda hafızası silik. düpe düz kolaya kaçmak. cutter başlı başına mantıksız. binbaşının geçmişini unutması için ilaçlıyor ve ilaçları almakta binbaşının inisiyatifinde. her yeri makine, koy tısss diye koku yayan aletlerden içeri tıss ladıkça ilacı bassın binbaşıya. hiç mi ilacı unutursa hatırlar diye düşünmemiş. üstelik annesini filan bırakmış, gitsin bulsun gerçeği öğrensin diye. bana mantıksız geldi. fragmana da koymuşlar binbaşı adama vuruyor 3 takla atıp yere düşüyor. binbaşı bu kadar güçlü de o adam nasıl konuşabiliyor. sıfatı etten onun. bir yeri kırılması gerekmez miydi? filmin olumlu yanı aksiyon ve kareografileri. michael pitt iyiydi. pilou asbaek i beğendim. gerçi adamı fena dominic cooper a benzettim belki de ondan sevdim. bilim kurgu türünden beklentimi karşılamadı. izlerken sıkılmadım, heyecanı bitmeyen ve merak uyandıran bir film.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
"We cling to memories as if they define us, but what we do defines us" süper cümle.. Muhteşem değil ama keyifli film. En sevdiğim de mekanik karaciğer oldu :))
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Yine bir iİndirimli sinema günü filmi" daha. O kadar şey olurken bir bakıyorsunuz ki aslında hiçbir şey olmamış. Film tam bir salata. Zaman zaman da sıkıldım. I ıh olmamış.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce