Gigi (1958) afişi

Gigi (1958)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Müzikal
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
115 dakika
starch Paris sosyetesinin zorunluluklarından bıkmış olan zengin bir çapkın ile genç bir kız arkadaş olurlar. Zengin bir aileden gelen Gaston, 1900'lü yıların başındaki üst sınıf Parislilerin yaşamından sıkılmış ve duygusal boşluğa düşmüştür. Gigi ise güzel ama erkeksi tavırları olan bir kızdır. Gaston, Gigi ile amcasının metresi sayesinde tanışır. Bu tanışmadan sonra Gigi terbiyeli ve çekici bir kadın olmak büyük uğraş verir. Üst sınıf Gaston'ın sevgilisi olacaksa onun hayatına da ayak uydurması gerekecektir. Tam bir Sinderella masalı olan film yeni bir yüzyılın eşiğindeki insanlara ve tarihe tanıklık ediyor. Colette'nin meşhur romanından Alan Jay Lerner tarafından senaryolaştırılan filmin yönetmenliğini ise Vincente Minnelli üstleniyor. Leslie Caron'ın Gigi rolünde izlediğimiz yapımın En iyi film ve yönetmen dahil 9 Oscar'ı var.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Şimdi ben filmi niye beğenmedim: Bi' kere bazı oyunculuklar fazla abartılıydı. Tamam o dönemki oyunculuk anlayışı doğallıktan uzak, tiyatral bir anlayış fakat bunun da bir sınırı var. Mesela bu filmden seneler önce çekilmiş olan Gone With the Wind'deki oyunculuklar da tiyatral ama daha oturaklı. Bunun yanı sıra karakterleri de sevemedim. Kadınların metalaştırıldığı dönemleri de, o dönemleri içeren filmleri de sevmiyorum! Bu da öyle bir filmdi.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Müzikal sevmeyen bir insan olsam da zaman zaman çok eğlendiğim keyifli ve çokca tatlı bir klasik film :) Klasik sevenler büyük keyifle izleyecektir.
1 yıldan fazla önce

Gigi filmini beğenenler

Gigi filmi hakkında ilgi çekici içerikler