Aklim Karisti (Girl, Interrupted) (1999)

Aklim Karisti (1999)Girl, Interrupted

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
127 dakika
148
4
421
145
Rainbow profil resmi
Rainbow
Aslında şu dünyada hangimizin içinde biraz delilik yok ki ? Aksi halde dünya çekilir miydi .Önemli olan içimizdeki umudu söndürmemek yoksa en sıkıntılı gördüğümüz,geçmez diye düşündüğümüz günler bile geçiyor vesselam .İzlemeye değer bir film ,müzikleri de çok hoş ayrıca.
error_outline
10 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Oldukça akıcı, başarılı, güzel bir yapım. Özellikle Jolie çok iyi oynuyor ve kesinlikle ödülü hak etmiş bu performansı ile. Genel olarak film de güzeldi.
error_outline
11 ay önce
tugced profil resmi
tugced
Baştan sona kadar öylece akıp gitti...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Sıkıldığımız, dışa vuramadığımız problemlerle boğuşurken bazılarımız tırnak yer,bazılarımız dudaklarını kemirir. Aynı bunun gibi sigara da filme oturmuş bir halde. Angelina ve Winona Ryder mükemmel bir ikili olmuşlar.
Konu itibariyle zaten sizi kendisine bağlıyor ve bütün karakterlerin yerine kendinizi
koyup düşünmenizi sağlıyor. Kısaca oldukça başarılı bir filmdi. ^^
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Bir saniyesinde bile sıkılmadan büyük bir keyifle izlediğim güzel konusu ve oyunculukları olan harika bir film.
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Film, deliliğin o ince sınırında ilerlerken aynı zamanda yanında da bizi götürüyor. Kendinizi kaptırıp sizde düşünmeye başlıyorsunuz; Deli olan kim? Akıllı olan kim? Acaba ben burda olmalı mıyım? Gibi sorular sürekli aklınızda dolanıyor. Kitaptan sinemaya uyarlanan yapımlar arasında kesinlikle yeri çok farklıdır benim için. Gerçek kurgusu o kadar derine işlemiş ki karakter ile bağ kurabiliyorsunuz. Lisa ( Angelina Jolie) çok karmaşık ve dejenere bir karakter olmasına rağmen Jolie bunu oynamayı bırak yaşamış resmen. Zaten bu emeğinin karşılığını da en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar'ını alarak taçlandırdı. Winona Ryder o bebeksi yüz kalıbını atıp ilk defa bu yapımda içindeki duyguları dışarı yansıtmış. Onun sürekli olarak yaşadığı gel-git durumu sizi filme bağlayan diğer etkenlerden. Çok derin ve izlenilmesi farz filmlerdendir. İzleyin, izlettirin.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
dai profil resmi
dai
buradaki lisa karakteri batman kara şövalyedeki joker karakteri gibi; şimdi kime dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
İşte bu benim dediğim filmlerden bir tanesi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Bu hastalıklı dünyada belki de deliler akıllı,akıllılar ise birer deli kim bilebilir ki.Susanne nın kendini arayış hikayesinde çıkış yolunu bi akıl hastanesinde bulabileceğini kim bilebilirdi.
Herkes düştüğü çıkmazlardan kolay kolay çıkamıyor,herkes güçlü değil,belki de sana benzeyen insanların arasında olduğun zaman çözüme ulaşabiliyorsun,çünkü onlar senin birer yansıman,onlarda kendini görüyorsun,gördükçe gerçekle yüzleşiyorsun,kendini buluyorsun ve anlıyorsun ki savaşacak gücüm var arabesk bi tabirle yıkılmadım ayaktayım.

İnsan kafasındaki helezonları ancak kendi gibi insanlarla yüzleştiğinde dindirebiliyor bu film bence bunu anlatıyor,bi kendini bulma hikayesinde başrol oyuncusu bi akıl hastanesi ve oyuncular da birer kaçık,Susanne ya birer birer yolu gösteriyorlar ve birbirlerinin çıkmazlarından duvarlara çarpa çarpa da olsa yolu buluyorlar.Hayat böyle işte,her zaman harikalar diyarında gezemiyorsun,bazen kendini bulabilmen için biraz sıyırman gerek.

Angelina Jolie Lisa Rowe karakterini canlandırmamış yaşamış adeta.Kendisinin o dönemleri de normal olmayan bi insanın bu rolün hakkından fazlasıyla gelmesi şaşırtıcı olmasa gerek,aramızdan ayrılan Britanny Murphy nin de rolü izlenmeye değer aslına bakarsanız bi tane kötü oynayan oyuncu göster desen gösterilemeyecek bi film,oyunculuklar üst düzey,şarkılar muhteşem,hadi hep birlikte delirelim...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Kevlar profil resmi
Kevlar
Coelho'nun ''Veronika Ölmek İstiyor' kitabındaki öyküyle çok dikkat çekici benzerlikler var hikayede ve olayda. Biyografi ve dram sevenler için gayet hoş bir film. Beni derinden etkilemedi ama izlediğime pişman da olmadım, sevdiğim tarzda bir film.
error_outline
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Çok etkileyici bir filmdi.Psikolojik çözümlemeleri olan,içe dönük filmlerin başarılı örneklerinden olmuş,hiçbir şekilde sıkıcı ve durağan değil.Oyunculuklar çok başarılı.Filmde doktorlar dahil herkes sürekli sigara içiyor,çok dumanlı hissettirse de hastane gerçekten 5 yıldızlı otel kıvamında! Angelina'ın Lisa hali ise insana tuhaf bir duygu veriyor.Çok başarılı buldum.Fimde duygu yoğunluğu ve verilen mesajlar ise son 30 dakikada daha fazla hissediliyor.İnsan için en zor şey kendisiyle yüzleşmektir ama bir kez bunu başarırsa özgürleşmeyi de başarmış demektir..Belki de herkesin zaman zaman kendi içsel hastanesine yatıp kendisiyle yüzleşmeye ve iyileşmeye ihtiyacı vardır.İzlemenizi tavsiye ederim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
sinemasal profil resmi
sinemasal
bu filmin yeri bende hep ayrı olmuştur
error_outline
5 yıldan fazla önce
TolgaKARA profil resmi
TolgaKARA
Gereksiz biyografi filmlerinden bir tane daha.
error_outline
6 yıldan fazla önce