God on Trial (2008)

God on Trial (2008)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
86 dakika
pulpfiction1 Auschwitz toplama kampında insanlığın en büyük dramı. 1943 yılında Auschwitz’de loş bir barakada, bir fizikçi, bir eldiven imalatçısı, iki haham, bir hukuk profesörü ve pek çok suçludan oluşan bir grup erkek, kader bekleyişlerini sürdürürken verdikleri hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra, varoluş amaçlarını da sorgulamaya başlarlar. Gaz odasına götürülmek üzere seçilip seçilmeyeceklerini çaresiz bir şekilde anlamaya çalışırken,Tanrı’nın bu kadar acıya neden izin verdiği sorusunun cevaplarını ararlar.

Yorumlar

missimiki profil resmi
missimiki
insanın insana yaptığını tanrı tanrıya yapmaz mıydı xcvbcxvb neyse sulandırdım ama çok güzel film izleyin mutlaka... varlığını hissettiriyor insana film.
1 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Toplama kampına getirilmiş Yahudiler bir gün oturup düşünürler. Bunları neden yaşıyoruz? Bütün bu olanların sorumlusu kim? Kendilerince en büyük sorumluyu belirler ve yargılamaya başlarlar. Yargıladıkları ise "Tanrı" dır. Konusu ilginç. Anlattıkları ise daha da ilginç. Filmin büyük bir çoğunluğu sadece bir koğuşta geçiyor. Ama sıkılmayacağınıza dair garanti verebilirim. Dolu dolu tonlarca dialogla birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Ortaya atılan her söz yepyeni bir bakış açısını da beraberinde getiriyor. Tabi sınırları zorlayan bir yapım olduğu da kesin. Rahatsız edici düzeye de ulaşabilir. Ama sorgulamak da inanmanın bir parçasıdır. Önyargılı yaklaşmamanızı ve gerçekten etkileyici onlarca düşünce barındıran bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
jalapeno profil resmi
jalapeno
Ölümü bekleyen bir oda dolusu Yahudi kendi aralarında bir mahkeme kurup Tanrı'yı yargılıyorlar. Filme başladığım saniyeden itibaren mutluluktan yerimde duramadım çünkü bana fazlasıyla hitap ediyordu. Holokost filmlerini çok severim. Herhangi en baba dram filmi sayabileceğimiz bir yapımda ağlamam, holokost varsa ''insanlar diye bu kadar gaddar'' diye girip hüngür hüngür ağlayarak çıkarım filmden. Bu Yahudi'lere sempati beslememden kaynaklanmıyor. Ezilen, ötekileştiren, hak ettiği değeri görmeyen her şey aynı şekilde içimi burkar; Genç Osman, Hakan Özoğuz ve Sütlü Nuriye tatlısı gibi... Neyse konumuza dönelim: bu filmde ise bir oda dolası Yahudi var ve ikiye bölünüp Tanrı'yı yargılıyorlar. Bir film daha ne kadar enfes olabilir ki? Size bir görsel şölen veya nefesinizi kesecek oyunculuklar sunmuyor, ufkunuzu arşa da çıkarmıyor fakat son sahneye kadar pür dikkatle izletiyor kendini. Bence yeterince güzeldi ve izlenmeli.
Bu arada şimdi Güneş Sistemi'ndeki yıldızları saymaya başlasak bu 2500 yıl sürermiş.
neredeyse 2 yıl önce
Gusto profil resmi
Gusto
Filmin son demlerinde ortaya çıkan elemanın birinin söyledikleri aklımda fena halde yer etti. Tanrı için " he's not good, he was not ever good. he was only on our side." cümlelerini kullandı. Aslında filmi bu elemanın söyledikleri sayesinde beğendim diyebilirim.(Filme biraz haksızlık ediyorum burada ama olsun.) O kadar doğru olduğunu düşündüğüm bir çıkarım olmuş ki adamı kalkıp alnından öpesim geldi o an. Aslında buradan tanrı kavramı üzerine o kadar çok şey yazasım geldi şu an ama yeri değil maalesef. Filmde çok çok daha fazlası var. İzleyin.
neredeyse 4 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
MÜKEMMEL , MÜKEMMEL , MÜKEMMEL ...
4 yıl önce
ugurfalanfilan profil resmi
ugurfalanfilan
nerede özgür irade he ? nerede kardeşim diyor adam ;)
5 yıl önce

God on Trial filmi hakkında ilgi çekici içerikler