God on Trial (2008) afişi

God on Trial (2008)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
86 dakika
pulpfiction1 Auschwitz toplama kampında insanlığın en büyük dramı. 1943 yılında Auschwitz’de loş bir barakada, bir fizikçi, bir eldiven imalatçısı, iki haham, bir hukuk profesörü ve pek çok suçludan oluşan bir grup erkek, kader bekleyişlerini sürdürürken verdikleri hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra, varoluş amaçlarını da sorgulamaya başlarlar. Gaz odasına götürülmek üzere seçilip seçilmeyeceklerini çaresiz bir şekilde anlamaya çalışırken,Tanrı’nın bu kadar acıya neden izin verdiği sorusunun cevaplarını ararlar.

Yorumlar

teletabi profil resmi
teletabi
Ölümü bekleyen bir oda dolusu Yahudi kendi aralarında bir mahkeme kurup Tanrı'yı yargılıyorlar. Filme başladığım saniyeden itibaren mutluluktan yerimde duramadım çünkü bana fazlasıyla hitap ediyordu. Holokost filmlerini çok severim. Herhangi en baba dram filmi sayabileceğimiz bir yapımda ağlamam, holokost varsa ''insanlar diye bu kadar gaddar'' diye girip hüngür hüngür ağlayarak çıkarım filmden. Bu Yahudi'lere sempati beslememden kaynaklanmıyor. Ezilen, ötekileştiren, hak ettiği değeri görmeyen her şey aynı şekilde içimi burkar; Genç Osman, Hakan Özoğuz ve Sütlü Nuriye tatlısı gibi... Neyse konumuza dönelim: bu filmde ise bir oda dolası Yahudi var ve ikiye bölünüp Tanrı'yı yargılıyorlar. Bir film daha ne kadar enfes olabilir ki? Size bir görsel şölen veya nefesinizi kesecek oyunculuklar sunmuyor, ufkunuzu arşa da çıkarmıyor fakat son sahneye kadar pür dikkatle izletiyor kendini. Bence yeterince güzeldi ve izlenmeli.
Bu arada sadece Güneş Sistemi'ndeki yıldızları saymaya başlasak bu 2500 yıl sürermiş.
1
1 ay önce
Gusto profil resmi
Gusto
Filmin son demlerinde ortaya çıkan elemanın birinin söyledikleri aklımda fena halde yer etti. Tanrı için " he's not good, he was not ever good. he was only on our side." cümlelerini kullandı. Aslında filmi bu elemanın söyledikleri sayesinde beğendim diyebilirim.(Filme biraz haksızlık ediyorum burada ama olsun.) O kadar doğru olduğunu düşündüğüm bir çıkarım olmuş ki adamı kalkıp alnından öpesim geldi o an. Aslında buradan tanrı kavramı üzerine o kadar çok şey yazasım geldi şu an ama yeri değil maalesef. Filmde çok çok daha fazlası var. İzleyin.
1
2 yıl önce
psykhe profil resmi
psykhe
MÜKEMMEL , MÜKEMMEL , MÜKEMMEL ...
1
2 yıldan fazla önce
ugurfalanfilan profil resmi
ugurfalanfilan
nerede özgür irade he ? nerede kardeşim diyor adam ;)
2
3 yıldan fazla önce

God on Trial filmini beğenenler

God on Trial filmini izlemek isteyenler

God on Trial filmini içeren raflar

God on Trial filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön