Misir'in Tanrilari (Gods of Egypt) (2016)

Misir'in Tanrilari (2016)Gods of Egypt

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
106
41
428
98
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
İkinci sınıf bir filmden hallice. Ne izleyeceğime karar vermeden sinemaya gittiğimde gördüğüm afişinden dolayı haberim olmuştu bu filmden. Mısır mitolojisine de meraklı olduğumdan heyecanlanmış ama fragmanını izleyip hevesim kursağımda kalınca vazgeçip başka bir film izlemiştim, iyi ki de öyle yapmışım. Yoksa filme verdiğim paraya acırdım açıkçası. Yine de merakım rahat vermedi ve izlemiş bulundum şimdi. Evet sıkılmadan izledim ama bide sıkıcı olsaydı.. Gözüm kanayacaktı bazı sahnelerde. Mısır mitolojisine göre çok kaba bir film. Mitolojiye merakınız varsa şöyle bir göz gezdirebilirsiniz yoksa vaktinizi boşa harcamayın derim.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Filmin birçok yerinde çok amatörce çekmişler, ne kadar basit olmuş burası gibi yorumlarda bulundum. Efektler yetersiz geldi ve biraz kolay bir senaryo olmuş. Ama eğlenceli bir filmdi ne yalan söyleyim keyif aldım izlerken ve heyecanlıydı da 😊 Çok beklentiye girmeyin, kendini izlettiriyor :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Mitolojik olayları ve tanrı işlerinin gerçekliğini bir kenara bırakıp izlerseniz müthiş keyif alacağınız bir yapım. Film adeta görsel efekt şöleniydi. Oynayan oyuncularda sevdiğim kişiler olunca ve durdurak bilmeyen temposuyla benim için tadından yenmeyen bir filmdi.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Mitolojinin içine nasıl edilir merak edenler izleyebilir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
muratalkas profil fotoğrafı
muratalkas
Hiç beklediğim gibi çıkmadı... BEĞENMEDİM. 1994 Yapımı Yildizlara Geçit Filmi Nerdeeee 2016 Yapımı Mısır Tanrıları filmi nerdee...
error_outline
6 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Mitolojiyi çok sewdiğimden ötürü film 1 adım önde başladı bende , kurgusunu we konunun işlenişini pek sewmesem de görsel efektler we oyunculuklarını beğendim genel olarak yorum yapacak olursak mitoloji merakınız warsa beğeneceğiniz ama sewmiyorsanız kusurlarına çok takılacağınız bir yapım , bence boş zamanlarda güzel wakit geçirmek için birebir ;)
error_outline
6 yıldan fazla önce
BERKKIZILAY profil fotoğrafı
BERKKIZILAY
Bekleneni vermeyecekti, vermedi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
gayet başarılı film kendi içerisinde. Görsel efektler ve güçlerin kullanılışları akıllıcaydı. Yine haketmediğini hissettiren birinin tahta çıkacakken engellenmesi ve olgunlaşmasını izledim. Bu constantine ve thor da da işlenmişti. Bence en güzeli thor gerçi koca film bunun üzerineydi burda asıl konu bu değildi fakat o geçişi iyi alabildim. Umursamazdan değerli ye dönüşen ölümlümüz bile vardı ki o insanlığın aynası gibi. :) Ahh şu umut bizden başka bir varlıkta gösterseler şaşardım zaten.
Bir ara öldürülen tanrıların yerine kpss ataması ne Zaman olucak deye düşünmedim değil :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
VforVandetta profil fotoğrafı
VforVandetta
Oyuncuları ve şu filme harcanan parayı bana verin size bir şaheser yaratayım Mısır Tanrıları :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
vapaamies profil fotoğrafı
vapaamies
Berbat bir senaryoyla harcanmış başarılı aktörler... Görsellikler de olmasa film baştan sona bomboş diyebiliriz. Gerçekten berbat bir film. Vaktinize yazık
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Iron Man zırhı giymiş Mısır Tanrıları :) Film fena başlamasa da izledikçe sıkılmaya başladım. Zaten kurgusunun çok başarılı olmadığı yorumlarda söylenmiş. Görsel efektler güzel evet ama benim için çok fazlaydı. Bi seviyeden sonrası da rahatsız edici geliyor bana. Herşeye rağmen Gerard Butler karizmatik. ama büyük beklentilerle izlemeyin derim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Güzel vakit geçirmek için izlenilebilecek bir film. Görsel efektlerin bazı yerleri tırt olabilir ama gene iyidi. Gerard butler resmen ortalığın amk filmde.
error_outline
6 yıldan fazla önce
SNOWS profil fotoğrafı
SNOWS
kurgu olarak basit kaldı. ama eğlence amaçlı izlenebilir.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
Mısır ve mitolojisinden hoşlanıyorsanız güzel vakit geçirtebilir görselliği çok ön planda çünkü. Ama kurgusal açıdan sınıfta kalır
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Hiç becerememişler. Berbat olmuş, hele ki mitoloji bilerek izlerseniz film daha da kötü gelir çünkü iyice saçmalamışlar, mitolojide orjinal (senaryolaştırılmamış) hikayeler bile filmdeki kurgudan daha anlamlı.
Övülecek bir yanını bulamadım, neresinden tutsan elinde kalır.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce