Kara Büyü (Gok-seong) (2016)

Kara Büyü (2016)
Gok-seong

Puan Like 6.5 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gizem, Korkutan
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
156 dakika
Ricky.McFloyd Güney Kore'de sakinleri birbirini çok iyi tanıyan bir dağ kasabasında hayat her zamanki gibi devam ederken kasabaya tek başına olmaktan hoşlanan yaşlı bir Japon taşınır. Yaşlı adamın kasabaya gelişinden kısa süre sonra gizemli bir hastalık yayılmaya başlar. Kasaba sakinleri hastalığın sorumlusu olarak yabancıdan kuşkulansalar da polis yabani mantar yüzünden zehirlendiklerini düşünmektedir. Soruşturmanın başında yer alan polis memuru Jong-goo yabancı hakkında bilgi veren Moo-myung isimli gizemli bir kadınla tanışır. Akabinde Jong-goo'nun kızı da aynı belirtilerle hastalanır. Umutsuzca kızını hastalıktan kurtarması için şaman Il-gwan'a emanet eden Jong- goo'nun gizemli olayı çözmekten başka çaresi kalmamıştır

Yorumlar

sabriayes profil resmi
sabriayes
folklorik korku öğelerini kullanmakta koreliler bizden çok daha iyiler. hiçbir şeyi açıklama derdi olamayan filmleri seviyorum, filmin dilinde de bu var. alışılmışın dışında.
4 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Bana ilginc geldi acikcasi. Kultur farkliligindan olsa gerek korkmamizin tahmin edildigi sahnelerde guldum. :) Ama yine de fena film degil, son sahneye dek gizemini koruyor, kim acaba diye dusunmeden edemiyorsunuz. Genele bakilinca da turu sevenlerin begenebilecegi bir film olmus.
neredeyse 2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Ne olduğunu bilmediğiniz bir şeye karşı savaşırken iyiyle kötüyü nasıl ayırt edersiniz veya edebilir misiniz? Filmin ilk dakikalarından itibaren bir bilinmezlik hakim. Tek bir ihtimalle başlayan ve sona doğru onlarca parçaya ayrılan bir fikir karmaşasının tam ortasında buldum kendimi. Yüksek duvarlı bir labirentte dolaşmak gibiydi. Klasik gerilim, gizem filmlerinin üzerine bazı komiklikler olsun, dram olsun çok daha fazlasını katmışlar. Korkutucu muydu derseniz korkutmaktan ziyade beni ürperten bir film oldu. Oyunculuklar bazı sahnelerde komedi unsurunun bir parçası olarak abartılı ve hoştu. Absürt diyebileceğim diyalogların geçtiği ve oyuncuların abartılı yüz ifadeleriyle süslenen bir kaç sahne bence hiç de fena olmamış. Genel olarak gerçekten başarılı oyunculuklar izledim diyebilirim. Belirtmeden geçmemem gereken bir konu daha var o da filmdeki farklı dinler ve farklı ayinler. Holywood tarzı alışılmış şeytan çıkarma sahnelerinden bıktıysanız filmdeki şamanist unsurlar ve ayinler benim için olduğu gibi sizin için de farklı birer soluk, güzel birer deneyim olacaktır. Sonuç olarak hep bir ikilemde kalmak istiyorsanız, beyniniz bu aralar çok dingin ve biraz da çorba olsun diyorsanız, farklı lezzetler de tatmak istiyorsanız bence bu film tam sizlik. Ben sevdim. Size de tavsiye ediyorum :)
neredeyse 2 yıl önce

Gok-seong filmini beğenenler

Gok-seong filmi hakkında ilgi çekici içerikler