Kara Büyü (Gok-seong) (2016)

Kara Büyü (2016)Gok-seong

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gizem, Korkutan
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
156 dakika
24
3
70
50
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
5 yıl önce izleyip yorum yazdığımı görünce filmin bana neden tanıdık geldiğini anladım :) Hafızam resmen yok etmiş bu filmi. Ilımlı yaklaşmışım bir de... Süresi gereksiz fazla uzun ve yerli korku filmlerimizi aratmayacak saçma sapan sahnelerle dolu, ayrıca ilk yarı neredeyse abuk subuk abartılı tepkilerle dolu, komedi tadında adeta bilinçli yapılmış zaten o belli. Son yarıya doğru bi belirsizlik, bilinmezlik var kafalar karışıyor bir bu sebep bir de küçük kızın oyunculuğu filmi kurtaran taraf olmuş. Onun haricinde neden puanı bu kadar yüksek ve beğeni almış anlamıyorum. 2,5 saate değmez. Es geçin bence :)
error_outline
10 ay önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Klâsik 'Katil kim?' temasından ziyade 'Ne oluyor da bunlar cinnet geçirip cinayet işliyorlar? ' odaklı bir film. Süresinin uzunluğuna rağmen gizemini finaline kadar koruyan, Şamanizm, Budizm ve Hristiyanlık üzerine sürükleyici bir polisiye - gerilim. İşlenişi ve olayların gidişatı ile benzersiz bir yapım olmuş bence.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
HznKryl profil fotoğrafı
HznKryl
İlk olarak gerçekten bu kadar uzun olmalı mıydı? Filmin son dakikalarını artık hızlandırmak zorunda kaldım ama sürdürmek Korelilerin kanında var sanırım. Ancak filmin ortalarına doğru başlayan şu kişi kesin bu yok yok bu kişi şu diye tahmin yürütüp de hepsinin bir şekilde yanlış çıkması olayı uzun olmasına rağmen filmi sıkılıp kapatmama engel oldu. Mutlaka izleyin demem ama belki ilgi çekici gelebilir.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
folklorik korku öğelerini kullanmakta koreliler bizden çok daha iyiler. hiçbir şeyi açıklama derdi olamayan filmleri seviyorum, filmin dilinde de bu var. alışılmışın dışında.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Bana ilginc geldi acikcasi. Kultur farkliligindan olsa gerek korkmamizin tahmin edildigi sahnelerde guldum. :) Ama yine de fena film degil, son sahneye dek gizemini koruyor, kim acaba diye dusunmeden edemiyorsunuz. Genele bakilinca da turu sevenlerin begenebilecegi bir film olmus.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Ne olduğunu bilmediğiniz bir şeye karşı savaşırken iyiyle kötüyü nasıl ayırt edersiniz veya edebilir misiniz? Filmin ilk dakikalarından itibaren bir bilinmezlik hakim. Tek bir ihtimalle başlayan ve sona doğru onlarca parçaya ayrılan bir fikir karmaşasının tam ortasında buldum kendimi. Yüksek duvarlı bir labirentte dolaşmak gibiydi. Klasik gerilim, gizem filmlerinin üzerine bazı komiklikler olsun, dram olsun çok daha fazlasını katmışlar. Korkutucu muydu derseniz korkutmaktan ziyade beni ürperten bir film oldu. Oyunculuklar bazı sahnelerde komedi unsurunun bir parçası olarak abartılı ve hoştu. Absürt diyebileceğim diyalogların geçtiği ve oyuncuların abartılı yüz ifadeleriyle süslenen bir kaç sahne bence hiç de fena olmamış. Genel olarak gerçekten başarılı oyunculuklar izledim diyebilirim. Belirtmeden geçmemem gereken bir konu daha var o da filmdeki farklı dinler ve farklı ayinler. Holywood tarzı alışılmış şeytan çıkarma sahnelerinden bıktıysanız filmdeki şamanist unsurlar ve ayinler benim için olduğu gibi sizin için de farklı birer soluk, güzel birer deneyim olacaktır. Sonuç olarak hep bir ikilemde kalmak istiyorsanız, beyniniz bu aralar çok dingin ve biraz da çorba olsun diyorsanız, farklı lezzetler de tatmak istiyorsanız bence bu film tam sizlik. Ben sevdim. Size de tavsiye ediyorum :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce