Can Dostum (Good Will Hunting) (1997)

Can Dostum (1997)Good Will Hunting

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
2634
22
5549
1046
Özet Fragman Beğenenler
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
çok şükür bugün de ağladık. :)
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Farklılık yaratmak için farklı olmak zorunda olmadığımıza vurgu yapıyor. İçimizdeki biz'i ortaya çıkarmamıza vesile olan, bizi her daim destekleyen, varlığıyla hayatımıza anlam katan dostlarımızı, dostluk 'u anlamak için en iyilerinden.
error_outline
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Konusuyla ve süper kadrosuyla mükemmel bir film.Tam derslik
error_outline
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Film zaten çok güzel de Matt Damon gençken ne tatlıymış ya :))
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Tarihe adını altın harflerle yazdırmış şaheserlerden birtanesidir. Mutlaka izlenmelidir.
error_outline
tugced profil fotoğrafı
tugced
Aslında ne diyeceğimi bilemiyor olabilirim, uzun süredir kendime benzettiğim bi karakter çıkmamıştı taa ki Will'e rastlayana kadar.. Çok mu birebir? hayır ama insanın içine işleyen umursamazlığı,saçmalamış halleri,hayata karşı vermiş olduğu salağa yatma tavırları ve daha nicesi... Ve son sahnelerinde ki haykırışlı ağlaması.. ah be! insan bi gözyaşıyla dahi anlatabiliyor kendini, önce saklıyor sonra buuum!! Çok sevdim! Her zaman kafamın bi köşesinde kalacak sayılı filmlerden biri olacak...
error_outline
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
özellikle hayata karşı bakış açılarını sorgulatan we insanı dinlendiren bir yapımdı oyuncular ise birer klasik hepsinin gençliğinde kaybolup gidiyor insan Robin Williams ise her zaman olduğu gibi şahane ...
error_outline
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Robin williams'ın kötü bir filmi var mı acaba.?çok güzeldi ya çok çok çooook??
error_outline
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Çoğu sahneyi durdurup sözleri yazacak cinsten bir film..
error_outline
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bu film hakkında saatlerce konuşulabilir. Çok ama çok etkileyici bir hikayesi var. Küçük bir çocuğun emeklemesi, bir yerlere tutunarak ayağa kalkışı ve ilk gerçek adımını anımsattı bana. Filmin bir çok diyaloğunun benim için ifade ettiklerini, bana anımsattıklarını ise tarif edemem sanırım. Müzikleri gözlerinizi kapatıp uzun uzun dinleyebileceğiniz türden. Filmin sonunda şahsen öyle yaptım. Oyunculukları yorumlama gereği duymuyorum, sadece isimlerini saysam yeter sanırım. ROBBİN WİLLİAMS(Bende yeri ayrıdır.), Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgard. Daha ne olsun. Hikayesiyle, karakterleriyle, müzikleriyle ve o efsane diyaloglarıyla güldüren, ağlatan, düşündüren yani kısacası hayattan bir filmdi. İzledikten sonra kesinlikle iz bırakacak, hayatınızı ve düşüncelerinizi etkileyecek. Mutlaka ama mutlaka izleyin. ?
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Oldukça samimi,sıcak ve etkili bir film. Senaryosu damon ve Affleck e ait. Yönetmen koltuğu ise çılgın yönetmen gus vant abimizde. Mükemmeldi. İzlemeyen kişiye "mağara soğuk muydu?" diye sorarım. O derece yani.
error_outline
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Yıllardır her sabah arabayla gelip seni evden alıyorum, bir şeyler içiyoruz, takılıyoruz. Ama bunca yıldır günümün en güzel bölümü arabadan inip kapına gelene kadar geçen 10 saniyeydi. Çünkü diliyorum ki, bu defa kapını çaldığımda orda olma. Gitmiş ol. “Hoşçakal, sonra görüşürüz” olmadan. Hiçbir şey olmadan.. Sende hiçbirimizde olmayan bir cevher var. Beni boşver, ben hayatım boyunca böyle kalacağım. Bu yüzden, 20 yıl sonra hala burada yaşıyor olursan yemin ederim seni öldürürüm.” (Chuckie Sullivan)
error_outline
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
İzlediğim en kusursuz filmlerden biri.Ders gibi bir baş yapıt.Robin Williams farkı yine hissediliyor.Bu kez harika bir shrink olmuş :) Genç bir insanı hayatıyla ilgili bir şeyler yapmaya zorlamak yerine onunla bağ kurup zarar görmüş yerlerini iyileştirmek ve kendi içindekileri keşfetmesini sağlamak ne kadar önemli.Bunun aslında o kadar da zor olmadığını,sadece biraz samimiyet gerektirdiğini gösteriyor bu film bize.Ayrıca, bağlanma korkusu,mükemmelliyetçilik, suçluluk duygusu gibi konularda önemli psikolojik bakış açıları da sunuyor.All Wills are good in fact! İzlemeyen varsa hemen şimdi izlesin ;)
error_outline
crimson profil fotoğrafı
crimson
güzel senaryo, kaliteli oyunculuklar ve elliott smith'in meleksi sesi. filmde rol alan robin williams'ın ve film müziklerini yapan elliott smith'in ilerleyen yıllardaki intiharları bu hoş filmi izlerken aklınıza bile gelmiyor. güzel bir film.
error_outline
Brook profil fotoğrafı
Brook
Muhteşem ve efsane bir film!
error_outline