Can Dostum (Good Will Hunting) (1997)

Can Dostum (1997)
Good Will Hunting

Puan Like 9.1 / 29 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
126 dakika
pulpfiction1 Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapise düşmek üzere olan Will'i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini farkeden, okulun profesörlerinden Sean McGuire'dır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alırlar.

Yorumlar

tugced profil resmi
tugced
Aslında ne diyeceğimi bilemiyor olabilirim, uzun süredir kendime benzettiğim bi karakter çıkmamıştı taa ki Will'e rastlayana kadar.. Çok mu birebir? hayır ama insanın içine işleyen umursamazlığı,saçmalamış halleri,hayata karşı vermiş olduğu salağa yatma tavırları ve daha nicesi... Ve son sahnelerinde ki haykırışlı ağlaması.. ah be! insan bi gözyaşıyla dahi anlatabiliyor kendini, önce saklıyor sonra buuum!! Çok sevdim! Her zaman kafamın bi köşesinde kalacak sayılı filmlerden biri olacak...
1 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
özellikle hayata karşı bakış açılarını sorgulatan we insanı dinlendiren bir yapımdı oyuncular ise birer klasik hepsinin gençliğinde kaybolup gidiyor insan Robin Williams ise her zaman olduğu gibi şahane ...
1 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Robin williams'ın kötü bir filmi var mı acaba.?çok güzeldi ya çok çok çooook??
neredeyse 2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Çoğu sahneyi durdurup sözleri yazacak cinsten bir film..
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bu film hakkında saatlerce konuşulabilir. Çok ama çok etkileyici bir hikayesi var. Küçük bir çocuğun emeklemesi, bir yerlere tutunarak ayağa kalkışı ve ilk gerçek adımını anımsattı bana. Filmin bir çok diyaloğunun benim için ifade ettiklerini, bana anımsattıklarını ise tarif edemem sanırım. Müzikleri gözlerinizi kapatıp uzun uzun dinleyebileceğiniz türden. Filmin sonunda şahsen öyle yaptım. Oyunculukları yorumlama gereği duymuyorum, sadece isimlerini saysam yeter sanırım. ROBBİN WİLLİAMS(Bende yeri ayrıdır.), Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgard. Daha ne olsun. Hikayesiyle, karakterleriyle, müzikleriyle ve o efsane diyaloglarıyla güldüren, ağlatan, düşündüren yani kısacası hayattan bir filmdi. İzledikten sonra kesinlikle iz bırakacak, hayatınızı ve düşüncelerinizi etkileyecek. Mutlaka ama mutlaka izleyin. ?
2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Oldukça samimi,sıcak ve etkili bir film. Senaryosu damon ve Affleck e ait. Yönetmen koltuğu ise çılgın yönetmen gus vant abimizde. Mükemmeldi. İzlemeyen kişiye "mağara soğuk muydu?" diye sorarım. O derece yani.
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Yıllardır her sabah arabayla gelip seni evden alıyorum, bir şeyler içiyoruz, takılıyoruz. Ama bunca yıldır günümün en güzel bölümü arabadan inip kapına gelene kadar geçen 10 saniyeydi. Çünkü diliyorum ki, bu defa kapını çaldığımda orda olma. Gitmiş ol. “Hoşçakal, sonra görüşürüz” olmadan. Hiçbir şey olmadan.. Sende hiçbirimizde olmayan bir cevher var. Beni boşver, ben hayatım boyunca böyle kalacağım. Bu yüzden, 20 yıl sonra hala burada yaşıyor olursan yemin ederim seni öldürürüm.” (Chuckie Sullivan)
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
İzlediğim en kusursuz filmlerden biri.Ders gibi bir baş yapıt.Robin Williams farkı yine hissediliyor.Bu kez harika bir shrink olmuş :) Genç bir insanı hayatıyla ilgili bir şeyler yapmaya zorlamak yerine onunla bağ kurup zarar görmüş yerlerini iyileştirmek ve kendi içindekileri keşfetmesini sağlamak ne kadar önemli.Bunun aslında o kadar da zor olmadığını,sadece biraz samimiyet gerektirdiğini gösteriyor bu film bize.Ayrıca, bağlanma korkusu,mükemmelliyetçilik, suçluluk duygusu gibi konularda önemli psikolojik bakış açıları da sunuyor.All Wills are good in fact! İzlemeyen varsa hemen şimdi izlesin ;)
3 yıl önce
crimson profil resmi
crimson
güzel senaryo, kaliteli oyunculuklar ve elliott smith'in meleksi sesi. filmde rol alan robin williams'ın ve film müziklerini yapan elliott smith'in ilerleyen yıllardaki intiharları bu hoş filmi izlerken aklınıza bile gelmiyor. güzel bir film.
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem ve efsane bir film!
3 yıldan fazla önce
yakup11 profil resmi
yakup11
İzlediğim en iyi filmler arasında ilk 4 girer bu film hakkında şöyle diye bilirim ( bitmesini istemediğiniz filmler olur ya işte o tarz film ) kesinlikle izleyin 9/10 DiYoT İmza .....
neredeyse 4 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
Bu filmi bu kadar geç izlediğime mi kızsam yoksa güzel bir filimi hiç sıkımadan bitirip sevdiğimemi sevinsem :) Harikaydı..
4 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Uzay roketleriii ve havai fişekleer. Öğleden sonra gecikinceee öğleden sonra gecikiinceee hadi bebeğim dans et benimleee
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Tatlı bir kurgusu var. Tam zaman geçirmelik bir film.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Oldukça güze bir filmdi. Matt Damon ve Ben Affleck'in oyunculuklarını beğendim özellikle. Gençlikleriyle de şaşırttılar :) Film güzel fakat biraz ağır işliyor sadece. Kesinlikle izlemeye değer ama hayatımın filmi dedirtecek kadar üstte de değil. 8/10
4 yıldan fazla önce
mstfnr profil resmi
mstfnr
Güzel ama sahneler ve olaylar açısından eksik bi film gibi geldi bana. Ayrıca film afişindeki bu kare filmde yok. Photoshop terk. Robin Williams film afişinde alakasız çıkmış.
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
fakir bir matematikçi genç ile bezmiş bir profesörün hikayesi
4 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
neredeyse 5 yıl önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Geç kavuştuğum harika filmlerden.. Ve bu film raflarda olduğu sürece Robin WİLLİAMS yaşamaya devam edecek..
neredeyse 5 yıl önce
Astronom profil resmi
Astronom
" Will: Do you like apples?

Clark: Yeah.

Will: Well, I got her number. How do you like them apples? "

koca filmde aklıma kazınan replik :D
neredeyse 5 yıl önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Robin farkı
neredeyse 5 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok güzeldi ya
neredeyse 5 yıl önce
FanFilmFon profil resmi
FanFilmFon
“Çünkü başına gelen ilk şey onu sevmesi gereken kişiler tarafından terk edilmek oldu. İnsanları kendisine yaklaşmaya fırsat vermeden uzaklaştırıyor. Buna savunma mekanizması denir.”
5 yıl önce

Good Will Hunting filmini beğenenler

Good Will Hunting filmini içeren raflar

Good Will Hunting filmi hakkında ilgi çekici içerikler