Siki Dostlar (Goodfellas) (1990)

Siki Dostlar (1990)
Goodfellas

Puan Like 8.2 / 17 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Kült, Suç, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
146 dakika
Turkeywood Yönetmen: Martin Scorsese Ülke: ABD Tür: Biyografi, Suç, Dram, Gerilim IMDB: 8,7 Vizyon Tarihi: 1 Aralık 1990 Süre: 146 Dakika Nam-ı Diğer: Good Fellas, GoodFellas, Goodfellas, Wiseguy Ödüller: Oscar, 39 ödül ve 21 adaylık Bütçe: $25,000,000 Hasılat: $46,836,394 Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmde Henry Hill adında bir gangster, Jimmy Conway ve Tommy De Vito adlı iki arkadaşıyla birlikte bir soyguna kalkışır. Gözleri daha yukarda olan iki arkadaşı soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry’i olumsuz etkilemiştir ve bu konuda birşeyler yapması gerekmektedir... Büyük usta Martin Scorsese’nin başyapıtlarından biri olan Goodfellas, 1991 yılında 6 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Joe Pesci’ye ödül kazandırmıştı...

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Bence aksiyonu düşük bir filmdi. Ağır ilerleyen, izlemesi sabır gerektiren bir yapım. Bunun dışında yaşanmış bir hikaye ve oyunculuklar güzel. İzlenebilir.
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Bir gangsterin hayatını anlatan sürükleyici film. Başlığımız bu. Dev oyuncu kadrosu, kronolojik sıralama ve akıcı anlatımıyla mafya filmlerine fark atmıştır. Ondan sonra çıkan filmler için esin kaynağı olmuştur. Her ne kadar hikaye Lioatta üzerinden ilerlese de De Niro ve Pesci damgasını daha çok vurdu. Zaten ikisinin ağır abi dostlukları pek meşhurdur. Filmin en özgün yanı ise yönetmen Martin Scorsese 'nin kesintisiz takip sahneleri. Sinemada eşi benzerine çok az rastlanır bir örnek.Kendin den önce bu kadar başarılısı yoktu. Külttür. İzlenmesi şarttır.
2 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
The Wolf of Wall Street'in 90'lar versiyonu. Scorsese bu kurguyu her döneme çok güzel uyarlıyo. De Niro'ya haddimi aşıp değinmiyorum bile, Liotta harika bi oyunculuk sergilemiş. Pesci'ye Casino'daki Nicky karakteriyle zaten hayran kalmıştım,burda baya baya pekişti. Zaten ödülü var sanırım bu filmden. Uzatmaya gerek yok,iyi seyirler.
2 yıldan fazla önce
Agarta profil resmi
Agarta
ağır abi filmlerinin en iyi örneklerinden
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
De Niro ve Pesci için bile izlemeye değer güzel bir suç filmi, aynı zamanda gerçek olaya dayanışı da ayrı içine çekiyor beni :)
3 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
ya mafya filmleri bana göre değil ya da bu film çok sıkıcıydı sadece müziklerini beğendiğimi söyleyebilirim..
3 yıldan fazla önce
92mali profil resmi
92mali
Normal bildiğin mafya filmi.Ayrıca sonu
3 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÇOK SIRADAN Beklentileri karşılamıyor. Robert De Niro ismine yazık etmiş. Seyredilmese de olur.
4 yıl önce
alidogan profil resmi
alidogan
"Joe Pesci"nin oyunculuk dersi verdiği filmdir; onun dışında diğerlerinden fazla bir farkı olmayan klasik bir mafya hikayesi...
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
akıcı anlatım; harika kurgu; usta oyunculuk; yerinde gerilim; korkutucu mafya halleri; sonundaki paranoya...
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Abartıldığı kadar iyi olmasa da izlenir;)
4 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Eşsiz !
4 yıldan fazla önce
reconnduress profil resmi
reconnduress
how the fuck am ı funny? ::
4 yıldan fazla önce

Goodfellas filmi hakkında ilgi çekici içerikler