Gran Torino (2008)

Gran Torino (2008)

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
116 dakika
339
12
1204
178
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Göçmen sorununu ele alan, her türlü din, dil ve ırk ayrımının yol açtığı ön yargıların eleştirisini yapan bir film olmuş. Bu film de Clint Eastwood yönetmenliğindeki en güzel, izlenesi filmlerden biri olmuş bence. Kendisi de hayatla yeniden hesaplaşma ihtiyacı duyan huysuz bir ihtiyar rolünde. Amerikan yaşam tarzını da gerçekçi bir dille anlatmış. Harikalar yaratmış yine.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Temelinde harika bir mesaj barındıran oldulça kaliteli bir yapım. İlk başlarda çok sıradan görünsede sonradan sizi alıp götürüyor. 8/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
yaşlanınca aksi bir ihtiyar olacağınızı falan düşünüyorsanız boş vaktinizde çoksa izleyin :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Pek bir beklentiyle izlemedim açıkcası. Klişerle ve Eastwood bakışlarıyla dolu bir film bekliyordum. Ve düşündüğüm gibi de çıktı. Ama öyle bir atmosferi vardı ki sizi kendisine bağlıyordu. Üzüntüler, sevinçler, korkular hepsi sırayla bünyemizde çark etti. Hatta Amerikan kültür manipülasyonunu bile gözardı etmek zorunda kaldığımı hissettim. İzlenilememesi ayıp kaçar bence. Clint abi saygılar.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
lews profil fotoğrafı
lews
Biraz yavaş giden,hafif sıkıcı bir film gibi gözüküyor, ama clint eastwood walk kowolski karakteriyle çok güzel bir iş çıkarmış.Filmdei kültür çatışması ,insanlık, savaş ve daha bir sürü derin konuları çok ince mesajlarla anlatılmış . İzlenilmesi gereken bir film diye düşünüyorum.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Film sakin,sıradan ve yer yer klişelere sadık biçimde başlar ve dalgın gözlerle izlenir.Ama film giderek büyür:hem kalbimizde hem zihnimizde..Clint Eastwood'un sinamadaki son rolü olduğunu belirttiği karekteri ise,tek kelimeyle muhteşem.Bu filmle de eski kovboy hala zirvede...
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Film başlarda bana sıradan gözüktü. Ama dha sonra film o kadar güzelleştiki bu kadarını beklemiyordum. Clint Eastwood gerçekten harika iş çıkarmış hem yönetmenlikte hem de oyunculukta ama tabiki şu yoğun Amerikan milliyetçiliği benim biraz canımı sıkıyor.
error_outline
7 yıldan fazla önce
gangrel profil fotoğrafı
gangrel
Clint Eastwood filmlerini seviyorum. Sıkılmadan izleyebileceğiniz dram.
error_outline
7 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Dürüst olmak gerekirse çok hızlı ilerlemeyen bir film ama hem Clint Eastwood'un hem de Gran Torino'nun karizması için izlemeye değer. Aslında oldukça duygusal yanları da var. Yıllar önce sonunda hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Sabırsız bir izleyiciyseniz kalsın, ama sabredene güzel şeyler sunan bir film. Sıkıcı bir film olduğundan demiyorum da afişinden yola çıkarak tuhaf beklentilere girenler beğenmiyor genelde.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Clint Eastwood'un her filmindeki gibi yine mükemmel bir oyunculuk var. Onun olduğu filmi de beğenmemek elde değil çok başarılı bir dram filmi
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
eğitici bir eastwood yapımı
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
clower profil fotoğrafı
clower
Bir eastwood hayranı olarak söylüyorum harikalar harikası film ya. Eastwoodun yine oyunculuğuyla ders verdiği yapım.
error_outline
8 yıldan fazla önce