Yeşil Rehber (Green Book) (2018)

Yeşil Rehber (2018)Green Book

Puan 8.7 (59 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
130 dakika
161
1
254
78
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
tek kelimeyle müthiş.. son yıllarda böyle film bulamazsanız kapatın ışıkları izleyin
report_problem
19 gün önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Basmakalıp bir italyan ve kalıpların dışında bir siyahi... İki başarılı aktör böyle güzel bir hikaye ile buluşunca ortaya da böyle seyir zevki yüksek bir film çıkıyor. "Irkçılık" kavramını çok naif bir üslupla anlatan filmin, gerçek bir hikayeye dayanması da gerçekten umut ve cesaret verici. "Moonlight" filminden sonra tekrar ırkçılık ve eşcinsellik kavramları üzerinden yapılan bir filmin akademi ödüllerinde yer bulması biraz sinema sanatının büyüsünü bozuyor. Teknik düzenlemeler ve kavramları formülize ederek üretilen film bana fast food iki yüzlülüğünü anımsatıyor. Sadece kısa bir süreliğine karın doyurup mutlu ediyor fakat uzun vadede aslında doymadığınızı farkediyorsunuz. Tabi ki, bu eleştrilerim filme değil endüstriye dair, yoksa film sadece Viggo Mortensen oyunculuğu için bile izlenmeye değer bir film.
report_problem
6 ay önce
phoebe profil resmi
phoebe
Müthişti bayıldım!!!! Bu konuyu işleyen pek çok film izledik ama bu kadar güzel işlenen filmler nadirdir. Hele son sahne sarılmaları gözlerimi doldurdu. Doktor ne kadar da nazik biriydi ve nelere maruz kaldı. Açıkcası çok ses getiren 12 yıllık esaret filminden daha iyi işlenmiş verilmek istenenler. İleride "kült" diye geçecek ruhumuza dokunan nadir filmlerden. Çok çok beğendim!
report_problem
9 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok güzeldi bee! Şöyle hazzı bol filmler izlediğim zaman yaşadığım mutluluğu çok az şey veriyor bana. Oyunculuklar on numara, konu zaten gerçek ve etkileyici bir hikayeden alınmış, verdiği mesajlar bir yana işleniş o kadar akıcı o kadar pürüzsüz ki, mutlaka vardır ama ben kusur bulamıyorum. Gerçek Vallelonga bile izlerken göz yaşlarını tutamamış. Ozellikle aile bireylerinin gerçekçiliği karşısında duygularına hakim olamamış. Ben kaç ödül almış, hangi ödülleri kaçırmış hiç önemsemem, aldığım zevke ve bitince bende bıraktıklarına bakarim. Favorilerim arasına bırakıyorum bu filmi.
report_problem
11 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
yaşanmış bir hikaye olması filmi daha güzel ve anlamlı kılıyor . sırf ten rengi farklı diye insanların yaşadığı psikolojik ve fiziksel baskı , eziyet , işkence tam bir trajedi . şahsen film boyunca aklım almadı nasıl böyle nefreti kalplerinde büyüterek yaşamış insanlar diye. filme gelirsek gerçekten çok anlamlı ve güzeldi. oyunculuklar , konu akışı , seyir zevki çok iyiydi .bence 2018'in izlenmesi gereken filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum .
report_problem
11 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ten renginin ne önemi var,kalp güzel olduktan sonra derdi hep anneannem :) Müthiş güzel bi film olmuş valla .İzleyin yüreğiniz ısınır :)
report_problem
11 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Sinema neden güzeldir'in cevabını veren bir film. Temelinde Saygı talep edilmez kazanılır mesajını veren iki muazzam oyuncunun kendi önyargılarını kırıp güzel bir yol hikayesi yanında kendi dostluklarının oluşumuna şahit oluyoruz. Film hakkında pek bilgim yoktu izlemeden önce çünkü fragman bile izlemem takıntılıyım biraz. Ama Güney'e gideceklerini söylediklerinde ağır bir ırkçılık filmi olacağını anladım tabi. Ama bunun yanında bu kadar da eğleneceğimi hiç düşünmemiştim. İşin kötü yanı yol boyu ilerledikleri eyaletlerde 2019 yılında bile durum çok fazla değişmiş değil. Tabiki haklar eşit ama ırkçılık hala devam ediyor. Mortensen'e bundan sonra sanırım Mortenelli diyeceğim çünkü tanımasam saf kan bir İtalyan derdim kesinlikle :) Özetle başından sonuna büyük bir keyifle izlenecek, çok düşündürecek kimi zaman duygulandırıp kimi zaman hırslandırıp sinirlendirecek kimi zaman da tebessüm ettirecek sonunda da başından mutlu ayrılacağınız bir film. Senenin en iyisi..
report_problem
11 ay önce
baras profil resmi
baras
Oscar alan filmler genelde beni hayal kırıklığına uğratır. Bu film başka bişeymiş. Mahershala Ali ve tanımasam İtalyan diyeceğim Viggo Mortensen gerçekten harika iş çıkarmışlar.
report_problem
11 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
İlk defa Oscar'ı gerçekten hakeden bir filme vermişler. Viggo da ayrı güzel oynamış.
report_problem
12 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
Kardeşi Bobby Farrelly ile birlikte yönettikleri Salak ile Avanak ve Ah Mary vah Mary filmleriyle tanınan Peter Farrelly'den su gibi akıp giden,sıcak, hoş bir film.Mortensen ve Ali rollerinde çok doğal ve harikaydılar. İzlerken çok keyif aldım, Oscar'ı hakeden bir film olmuş.
report_problem
12 ay önce
nowarefree34 profil resmi
nowarefree34
Irkçılığın saçmalığını çok ince bir şekilde anlatan hassas bir film.
report_problem
12 ay önce
tugced profil resmi
tugced
Ben ne izledim böyle ya.. aşırı tatlı keyifli bir filmdi..izlediğim şeyleri kolay kolay tekrar seyretmem ama bu film tekrar tekrar keyifle izlenecek türden.. bir yandan iştahımıda açtı tabii..... hem gülümsetiyor hem içini burkuyor.. karakter ve kişiler cuk oturmuş diyebilirim.. KESİNLİKLE İZLEYİN İZLETTİRİN..
report_problem
1 yıl önce
tahayetkin profil resmi
tahayetkin
Çok iyi beh :) mutlaka!!!
report_problem
1 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Bayıldım. Bu sene Roma ile birlikte başabaş bir film. Hatta ne yalan söyleyeyim ? Roma'dan daha çok sevdim. Oscar'ı da kucaklar diyorum.
report_problem
1 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Müthiş bir filmdi! Hem düşündürdü hem keyiflendirdi. Filmi çok beğendim. Her insanın hayatında böyle güzel dostlu olmalı. Mutlaka izleyin..
report_problem
1 yıl önce