Guvercin Ucuverdi (2015) afişi

Guvercin Ucuverdi (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik, Aile Filmi, Absürt
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
89 dakika
Ricky.McFloyd Adını, Orta Anadolu'nun meşhur oyun havasından alan film, pilot olma hayalleriyle yanıp tutuşmuş olan fakat belediye otobüsü şoförlüğü yaparak "kaptan" ünvanına erişebilmiş olan Yüksek Güvercin adlı karakterin öyküsü perdeye taşınıyor. Görme engelli annesini de pilot olduğuna inandıran Yüksel, bu hayalinin peşini bırakmıyor. Her fırsatta, pilot olma hayalinin üzerine gidiyor. Bu hem Yüksel'in en büyük hayali hem de sevdiği kadına ulaşabilmesi için en büyük umutlarından biri. Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programının birincisi olan Atalay Demirci'nin başrolde yer aldığı filmdei kendisine Salih Kalyon, Ayşen Gruda, Zerrin Sümer ve Ali Erkazan gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini Selami Genli ve Onur Koçal ikilisinin üstlendiği filmin en önemli iddiasıysa, içeriğinde küfür barındırmadan izleyiciyi güldürmeyi hedeflemesi.

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Sabun köpüğü filmlerden bir tane daha... Anlamadığım tek nokta, o kadar iyi oyuncu nasıl olur da bu filmde oynamayı kabul eder. Atalay zaten olmamış, üstüne gidip şive yapmış. Lütfen izlemeyin.
8 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bir iki güldüğüm sahne oldu, çekim açılarını falan da beğendim yönetmenleri tanımasam da, ama onun dışında pek de bişey yoktu filmde. Bi çok basit hata ve eksik nokta var. 3,7/10
1 yıldan fazla önce
Poker profil resmi
Poker
10/5.
2 yıldan fazla önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Yapmayın abi, sırf film yapmak için film çekmeyin.
2 yıldan fazla önce

Guvercin Ucuverdi filmini beğenenler

Guvercin Ucuverdi filmini içeren raflar

Guvercin Ucuverdi filmi hakkında ilgi çekici içerikler