Yaratik (Gwoemul) (2006)

Yaratik (2006)Gwoemul

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
120 dakika
36
3
158
19
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gerçekte yaşanmış olan Amerikalı bir askerin kimyasal şişeleri Han Nehri'ne giden kanalizasyona boşaltması ve ülkenin doğal olarak buna tepki koyması olayından esinlenmiş sevgili yönetmenimiz. Sanırım o da tepkisini filmde sürekli ABD'nin G.Kore'yi avucunun içinde oynattığını, diğer ülkelerde de olduğu gibi kendi ülkelerinde de hüküm süren Amerikan hegemonyasını sert bir dille eleştirerek ortaya koymuş. Kendisini doğrusu bu noktada çok cesur buldum. Sanki içinde ne varsa bu film aracılığıyla kusmuş, milletinin dili olmuş, hakkını aramış. Kullandığı CGI efektleri de filmin fantastik atmosferini etkili kılmış. Gerilim ve heyecanı diri tutmuş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
efekti iyi olsun falan diye kasılmamış bence. bilerek oynanmamış bile olabilir. önemli olan anlatılan, sokuşturulan eleştiriler. mutlaka buruk ayrılıyoruz adamın filmlerinden.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Bu filmde en beğendiğim nokta, canavarın Hollywood filmleri gibi bir saatlik gerilimle değil, anında ortaya çıkmasıdır. Bong Joon Ho daha o zamandan farkını konuşturmuş. Uzak doğu sinemasına ilk girdiğim filmlerden biriydi. Severim.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Yıla göre falan değerlendirsekte yetersiZdi izlemesenizde olur yada vaktim çok diyorsan izle
error_outline
5 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
absürt komedi, dram ve sistem eleştirisinin art arda sıralandığı nev-i şahsına münhasır bir yapım. akla zarar cgi sahneleri görmezden geliniz.
error_outline
6 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Gerçekten güzel filmdi. Gerek eğlenceli, komik gerek dramatik; iyi harmanlanmış. Görsel efektler 10 yıl öncesi olduğu düşünülürse gayet güzel. Tam anlamıyla iyi vakit geçirmelik. Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim ilk kez bir filmde sırt kaşıyacağı gördüm ve filmi bizdenmiş gibi sahiplendim :D :D
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce