Konus onunla (Hable con ella) (2002)

Konus onunla (2002)
Hable con ella

Puan Like 7.7 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
112 dakika
slymndgn Bir sinemada tesadüf eseri tanışan 2 erkek olan Benigno ve Marco, 2. bir tesadüf sonucu bir hastanede karşılaşacaktır. Beningo burada çalışan bir sağlık görevlisi, kız arkadaşı Lydia ise komada yatmakta olan birisidir. Marco ise Alicia isimli sevgilisi bir boğa yarışında ağır yara almış ona destek olmak için hastanede bulunmaktadır. Hemen hemen aynı dramatik anları yaşayan Marco ve Benigno kısa sürede derin bir dostluk kurar. Beningo, Marco’ya komada yatan sevgilisiyle konuşmasını söyler. Çaresizlik içinde bu yolu da deneyecek olan Marco, içindeki mucize olabileceği inancını hiç kaybeden konuşmaya başlar. Usta film yönetmeni İspanyol Pablo Almodovar’dan senelerce unutulmayacak bir başyapıt filmi. 4 farklı hayatın nasıl aynı çizgide yürüyebileceği çok değişik ve mükemmele yakın bir senaryoyla aktarmayı başaran bu yapım her yönüyle övgüyü hakeden bir eser. Sanatsal anlamda da çok şeyler ifade eden ve Drama türünün şimdiye kadarki en başarılı yapımlarından birisi olarak gösterilen “Konuş Onunla (Talk To Her)” , 2003′te en iyi senaryo dalında Oscar ödülü almış ve yönetmeni (Pedro Almodóvar) en iyi yönetmen dalında 1.liğe aday gösterilmiş; aynı zamanda da çeşitli film festivallerinden toplamda 32 birincilik ödülü almayı başarmış bir film.

Yorumlar

japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Gizem benim için, "nasıl" değil, "neden" sorusunu içerir. Öyle bir film. Etkileyiciydi...
7 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Kötü, iyi, rahatsız edici, farklı, saplantılı bir filmdi. Başlarken kesinlikle böyle bir filme başladığımın farkında değildim izlerken de bayağı durağandı aslında ama karakterler hakkında beni feci halde sorgulattı
8 ay önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film gözüyle bakmamak lazım, olayın bütünü "sinemadır". Karakterler, müzikler, sözler gerçekten dikkatle izlenilmesi gerekiyor. Saplantılı mı? Evet, bence saplantılı bir aşıktı. Zaten saplantılı olduğu için bu hale geldi. Marco ise adamdır. Tek kötü bir söz söylemeden hastaneden ayrılıp gitmesi adamlık göstergesidir.
1 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
İki adam ve bu iki adamı tek bir ortak paydada buluşturan iki kadın... Daha önce böyle bir aşk ve arkadaşlık hikayesi görmemiş olabilirsiniz. Bazı noktalarda aklıma mantığıma sığmadı. Almodovar ciddi güzel bir iş çıkarmış. Durağanlığına rağmen kesinlikle boş kalmazsınız, öyle yoğun şeyler hissedeceksiniz ki tüm boşluklar dolacak.
2 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
umut.. umutsuzluk.. iki zıt duygu. oysa ki filmde iç içe geçmişler bile. sinema tarihi boyunca anlatılmaya çalışılan bu iki zıt duyguyu nasıl bu kadar özgün bir senaryo ile seyirciyi vermeyi başarır bir yönetmen? kesinlikle izlenesi..
neredeyse 4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Almodovar filmografisinde daha güçlü filmler olsa da yönetmenin yaptığı işlerden bağımsız düşünülünce karşımızda draması ile son derece güçlü bir yapım var. Yönetmene ilk ve şu zamana kadar ki tek En İyi Yönetmen OSCAR adaylığını getiren yapım komadaki hasta yakınlarının aslında onlar ne kadar bağlı ve normal hayat düzenindeki tutkularının aynı şekilde devam ettiğini çok güzel bir dille anlatıyor. Sorunlu bir karakter üzerinden yaptığı söylemler kimi izleyiciyi rahatsız edecek potansiyele sahip olsa da 2002 yılından gelen Konuş Onunla son tahlilde izlenmesi öncelikli yapımlardan bir tanesi
neredeyse 5 yıl önce

Hable con ella filmini beğenenler

Hable con ella filmi hakkında ilgi çekici içerikler