Konus onunla (Hable con ella) (2002)

Konus onunla (2002)Hable con ella

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
112 dakika
195
4
544
232
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Almadovar'ın öyle yumuşak bir anlatımı var ki etkilenmemek elde değil.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Didooo profil fotoğrafı
Didooo
Çok etkileyici bir film...
error_outline
2 yıldan fazla önce
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
Gizem benim için, "nasıl" değil, "neden" sorusunu içerir. Öyle bir film. Etkileyiciydi...
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Kötü, iyi, rahatsız edici, farklı, saplantılı bir filmdi. Başlarken kesinlikle böyle bir filme başladığımın farkında değildim izlerken de bayağı durağandı aslında ama karakterler hakkında beni feci halde sorgulattı
error_outline
4 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Film gözüyle bakmamak lazım, olayın bütünü "sinemadır". Karakterler, müzikler, sözler gerçekten dikkatle izlenilmesi gerekiyor. Saplantılı mı? Evet, bence saplantılı bir aşıktı. Zaten saplantılı olduğu için bu hale geldi. Marco ise adamdır. Tek kötü bir söz söylemeden hastaneden ayrılıp gitmesi adamlık göstergesidir.
error_outline
4 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
İki adam ve bu iki adamı tek bir ortak paydada buluşturan iki kadın... Daha önce böyle bir aşk ve arkadaşlık hikayesi görmemiş olabilirsiniz. Bazı noktalarda aklıma mantığıma sığmadı. Almodovar ciddi güzel bir iş çıkarmış. Durağanlığına rağmen kesinlikle boş kalmazsınız, öyle yoğun şeyler hissedeceksiniz ki tüm boşluklar dolacak.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
bernausanmaz profil fotoğrafı
bernausanmaz
umut.. umutsuzluk.. iki zıt duygu. oysa ki filmde iç içe geçmişler bile. sinema tarihi boyunca anlatılmaya çalışılan bu iki zıt duyguyu nasıl bu kadar özgün bir senaryo ile seyirciyi vermeyi başarır bir yönetmen? kesinlikle izlenesi..
error_outline
7 yıldan fazla önce
Ovuzo profil fotoğrafı
Ovuzo
Almodovar filmografisinde daha güçlü filmler olsa da yönetmenin yaptığı işlerden bağımsız düşünülünce karşımızda draması ile son derece güçlü bir yapım var. Yönetmene ilk ve şu zamana kadar ki tek En İyi Yönetmen OSCAR adaylığını getiren yapım komadaki hasta yakınlarının aslında onlar ne kadar bağlı ve normal hayat düzenindeki tutkularının aynı şekilde devam ettiğini çok güzel bir dille anlatıyor. Sorunlu bir karakter üzerinden yaptığı söylemler kimi izleyiciyi rahatsız edecek potansiyele sahip olsa da 2002 yılından gelen Konuş Onunla son tahlilde izlenmesi öncelikli yapımlardan bir tanesi
error_outline
8 yıldan fazla önce