Konus onunla (Hable con ella) (2002)

Konus onunla (2002)Hable con ella

Puan 7.8 (8 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
112 dakika
187
4
521
233
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Gizem benim için, "nasıl" değil, "neden" sorusunu içerir. Öyle bir film. Etkileyiciydi...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Kötü, iyi, rahatsız edici, farklı, saplantılı bir filmdi. Başlarken kesinlikle böyle bir filme başladığımın farkında değildim izlerken de bayağı durağandı aslında ama karakterler hakkında beni feci halde sorgulattı
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film gözüyle bakmamak lazım, olayın bütünü "sinemadır". Karakterler, müzikler, sözler gerçekten dikkatle izlenilmesi gerekiyor. Saplantılı mı? Evet, bence saplantılı bir aşıktı. Zaten saplantılı olduğu için bu hale geldi. Marco ise adamdır. Tek kötü bir söz söylemeden hastaneden ayrılıp gitmesi adamlık göstergesidir.
report_problem
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
İki adam ve bu iki adamı tek bir ortak paydada buluşturan iki kadın... Daha önce böyle bir aşk ve arkadaşlık hikayesi görmemiş olabilirsiniz. Bazı noktalarda aklıma mantığıma sığmadı. Almodovar ciddi güzel bir iş çıkarmış. Durağanlığına rağmen kesinlikle boş kalmazsınız, öyle yoğun şeyler hissedeceksiniz ki tüm boşluklar dolacak.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
umut.. umutsuzluk.. iki zıt duygu. oysa ki filmde iç içe geçmişler bile. sinema tarihi boyunca anlatılmaya çalışılan bu iki zıt duyguyu nasıl bu kadar özgün bir senaryo ile seyirciyi vermeyi başarır bir yönetmen? kesinlikle izlenesi..
report_problem
5 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Almodovar filmografisinde daha güçlü filmler olsa da yönetmenin yaptığı işlerden bağımsız düşünülünce karşımızda draması ile son derece güçlü bir yapım var. Yönetmene ilk ve şu zamana kadar ki tek En İyi Yönetmen OSCAR adaylığını getiren yapım komadaki hasta yakınlarının aslında onlar ne kadar bağlı ve normal hayat düzenindeki tutkularının aynı şekilde devam ettiğini çok güzel bir dille anlatıyor. Sorunlu bir karakter üzerinden yaptığı söylemler kimi izleyiciyi rahatsız edecek potansiyele sahip olsa da 2002 yılından gelen Konuş Onunla son tahlilde izlenmesi öncelikli yapımlardan bir tanesi
report_problem
neredeyse 6 yıl önce