Hachi: Bir Köpegin Hikayesi (Hachi: A Dog's Tale) (2009)

Hachi: Bir Köpegin Hikayesi (2009)Hachi: A Dog's Tale

Puan 9.2 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
93 dakika
796
10
2004
381
Ecemkayaa profil resmi
Ecemkayaa
boğazım düğüm oldu resmen. Tek kelimeyle muhteşem
report_problem
14 gün önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Tuhaf bir film yani hikayenin işlenişi açısından ama güzel, hayvan sevgimi pekiştirdi, tek sorun sahneler aceye gelmiş gibi çekilmiş..
report_problem
12 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kalbimin parçalandığını hissettim. İlk kez bir filmde hiç durmadan ağladım. İnsanlığın, sadakatin, vefanın öldüğü bir dünyada Cennetten kopup dünyaya inen bir köpek.. Filmin eleştirileri çok güçlüydü. Dostluğu paraya değişen insanlar, birbirlerine aşık olmalarına rağmen ayrı yaşayanlar, aileleri ile zaman geçiremeyen insanlar bir yana dursun bir köpeğin dostluğu her şeyi değiştiriyor. İnsana gerçekte var olan ilkel benliğini ortaya çıkarıyor. Sevdiğimizi korumak için vahşileşiriz ya. Dünyanın döngüsü yaşam ve ölüm çatışmasına bir başkaldırıdır Hachiko. Varoloşun anlamsızlığına da yer yer değiniyor. Hachi'nin dışındaki her canlı insanoğlunun ölümünü kabullenirken aslında ölümü kabullenmiş oluyorlar. Ve ölümün kabullenildiği bir dünyada daha fazla yaşatma arzusunun anlamsızlığını görüyoruz. Budizm'in yeniden doğuşu filmde bir melek üzerinden işleniyor. Çok fazla iyi işlenmiş Amerikan klişesi sunuyor. Fazla dramatize edilmiş Japonya, Afrika ötekileştirmesi kıyaslaması arasındaki üstün taraf gibi ifadeler can sıkıcı olabiliyor ama Venedik Taciri göndermesiyle insanlığın öldüğünü desteklediği sahne tatlıydı. Sonra Meryem'in otuz yıl sonra yeniden doğuşu.. Ama en çok beni etkileyen ölümü kabullenip ondan korkan, kaçan, taşınan, sevdiğinden uzaklaşan insanların aksine ölümü kabullenmeyen yaşatmak isteyen vahşiliğin, ilkelliğin, mücadelenin, başkaldırının portresi idi.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Her ne kadar hikayeyi bilsem de duygulanmamak elde değil -ve filmi izlerken merak ettiğim bir köpeğe nasıl rol yaptırmışlar nasıl şirin mahsun mahsun bakıyodu ya helal olsun:)-
son olarak: ''Bir köpeğin dostluğu bir dostun köpekliğinden iyidir''
report_problem
2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ne desem ,ne yazsam; ne bu köpeğin vefasını ne de sahibine olan sevgisini betimleyemez ...Boğazımın bu derece düğümleneceğini tahmin bile edemezdim ...Sen çok ama çok güzel bir varlıksın ,sahibini derinden kıskandım ,kucaklamayı çok isterdim seni ...Hani diyor ya sevgili TUNCEL KURTİZ '' SEVDİĞİNE SADIK KALAN ADAM KENDİNDEN VAZGEÇEBİLEN ADAMDIR...KÖPEĞİ KÖPEK YAPAN SADAKATİDİR YEĞEN ... ''
report_problem
2 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Son 20 dk hıçkıra hıçkıra geçti.. Gerçek olmasıda tuzu biberi oldu üstüne. O nasıl bir sadakattir Allahım :'(
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Hüzünlenmemek elde değil... Bu kadar şiirsel bir hüzün. İzlenmeli kesinlikle
report_problem
3 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Gerçek bir hikaye ve gerçekten etkileyici....
report_problem
3 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
kelimelerim kifayetsiz..
report_problem
3 yıldan fazla önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
Köpeklerin ne kadar sadık hayvanlar olduğunu tekrar gösteren güzel film.Filmin gerçek bir hikayeden uyarlanması da insanda büyük etki bırakıyor.
report_problem
3 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
Sonraki tren gelene kadar seninle bekleyebilir miyim? Hayatımızda sevdiklerimiz ile özel bir bağ vardır.Bu bağ öyle kuvvetlidir ki hem yaşarken hemde ölürken kopmaz dayanır. Umutsuzluğa kapılsanda bir bekleyiş içerisinde olsanda bu bağ seni hayatta tutar.Çekilmiş, yapılmış ve bu hikayeyi en iyi anlatan yapım bu olmuş.. Hachi nin bu 12 yıllık macerasına izlerken dostluğuna çok iyi bir şekilde tanık oluyoruz..Sadık olmasına ve hiç bitmeyecek tükenmeyecek olan sevgisine..Senaryo İnsan ve hayvan arasındaki dostluğun ve kopmaz bağların nasıl olduğunu çok iyi şekilde anlatılmış ve çok sağlam bir yapım ortaya çıkmış.Oyunculara gelirsek Richard Gere ,Sarah Roemer ve diğer oyuncular mükemmel bir iş çıkarmışlar..Kısacası filmin çekimleri senaryosu o kadar mükemmel olmuş ki filmin eleştirilecek yanı kalmamış...Ve filmin sonundaki ufak çocuğun dediğini bizlerde anladık ve öğrendik; Onlardan değer vermeyi ve sadakati öğrendim, sevdiklerimi asla unutmamayı.Kesinlikle izlemenizi öneririm..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Showtime profil resmi
Showtime
Sadece ağlamaya hazır olun ;)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
İyi, hoş film de 8.2 imdb puanı ne ya!
olayın aslıTokyo 'da geçiyor bi de ya, yapmayın!
report_problem
4 yıl önce
haktant profil resmi
haktant
Hikayesi çok anlamlı.. Sadakat ve gerçek dostluğu anlatıyor. Bir köpekten nasıl dost olunabileceğini anlatıyor.Gerçek hikayeden alıntı olması filme ayrı bir duygu katmış. İyi seyirler.
report_problem
4 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Ağlamaktan evdeki tüm mendilleri tükettim :) mükemmel bir filmdi.günümüzde bazı insanlarda göremediğimiz tüm o gerçekçilik,samimiyet,masumiyet,saflık ve sadakati hayvanlarda bulabilmek bana göre yalnızlığımızı ve hayatımızdaki eksiklikllerle yaralarımızı kapatmak için bir merhemdir.belkide bu yüzden hayvanlar var...bize gerçek bağlılık ve sevgiyi göstermek için.
report_problem
4 yıldan fazla önce