Yarim ögretmen (Half Nelson) (2006) afişi

Yarim ögretmen (2006)
Half Nelson

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
106 dakika
Femmefatale Şehir merkezinde yoksulların gittiği bir lisede öğretmen olan Dan Dunne, sıra dışı bir eğitmendir. Özel hayatında uyuşturucu alışkanlığı ile baş etmeye çalışan biridir. Öte yandan dersler sırasında özgür düşünceye sahip çıkan, öğrencileri ile sağlam bağlar kurabilen bir tiptir. Okul ortamındaki bu duruşunun aksidir özel hayatındaki kaybeden rolü. İki ayrı dünyada yaşarken ve bu dünyaları birbirinden ayrı tutmayı başarırken bir gün işler hesap ettiği gibi gitmez ve öğrencilerinden Drey, onu yakalar. O öğretmenini kimseye şikayet etmek niyetinde değildir. Bu sırrı saklaması sonucunda aralarında daha yakın bir bağ kurulur.

Yorumlar

eskon profil resmi
eskon
Bu arada neden Yarım Öğretmen diye çevrilmiş la bu :p
0
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Bir eğitim filmi gibi sunulsa ve algılansa da ne tam olarak eğitim filmi diyebiliriz ne de eğitimi ihtiyacı olan bireylere izletebiliriz. Sıradan bir film ve kesinlikle 'Ölü Ozanlar Derneği', 'Koro' gibi filmlerin yanına yanaşamaz. Sıradan bir Hint filmi olan Black bile değil.
0
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Çekim tarihleri farklı olsada Detachment havası sezebilirsiniz. Ağır ve durgun bir film olduğu için sıkılabilirsiniz.. Fakat Ryan Gosling oyunculuğunu çok güzel sergilemiş ve izlettiriyor. Soru işaretleri bıraksada bataklığa sürüklenen bir öğretmenin yüzleşmesi; mutlaka izlemelisiniz..
0
2 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
31.05.2015 itibariyle 63 kişi izlemiş 18 kişi beğenmiş bence daha fazla kişi izlemeli ve daha çok insan beğenmeli. Niye böyle olmuş anlayamadım..:)
3
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
hayatı rayına oturtup, iyi ve doğru olanı anlatmaya çalışırken adım adım çöküşe gitmek ve değişen roller ile anlam kazanan hayatlar... sevdim. biraz da ürktüm! yüzleşme sahnesinden de çokça etkilendim.
2
3 yıl önce

Half Nelson filmini beğenenler

Half Nelson filmi hakkında ilgi çekici içerikler