Yabanci (Halloween) (1978) afişi

Yabanci (1978)
Halloween

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
91 dakika
Arcadia Korku sinemasının ustalarından John Carpenter'ı üne kavuşturan filmi "Cadılar Bayramı", ilk cinayetini altı yaşında işleyen bir çocuğun onbeş yıl sonra hapisten kaçarak geçmişini tekrarlamasını anlatıyor. Azizler günü arifesinde işlediği cinayeti hayatının merkezi haline getiren ve sıradan insanları öldürerek adeta sorunlarıyla hesaplaşan gencin hikayesi

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

blackclaw profil resmi
blackclaw
İzlediğim en iyi gerilim filmlerinden birisiydi. Özellikle Michael'ın insanları rahatsız edici uzun süreli izlemesi insanı gerer. Michael cadılar bayramında ortaya çıkar. Kurbanlarını öldürmek için doğru zamanı bekler. Çok güçlüdür onla kavga etmek isterseniz 40 fırın ekmek yemeniz gerekir. En önemlisi onu öldürdüğünüzü sandığınızda siz cesedine bir daha bakamadan kaybolur... Halloween'ın yeni çıkanından bi halt olmaz ama bu ve ikincisi serinin en iyi filmleridir.
1
2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Korkunun büyük üstadı Carpenter' dan efsane bir film. İzlediğim en iyi katil korku filmlerindendi. Kamera tekniği alışıldığın dışında harika ve etkileyiciliydi. Her ne kadar sıradan gibi gözükse de bana göre çok sıradışı harika bir yapım.Michael Myers tarzıyla favori katillerimden biri oldu :D Tek sıkıntısı çok ağır hareket ediyor olması diyeceğim ama o da ayrı bir gerilim ve heyecan katıyor.
0
2 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Korku sinemasının ustalarından John Carpenter'ı üne kavuşturan filmi "Cadılar Bayramı", ilk cinayetini altı yaşında işleyen bir çocuğun onbeş yıl sonra hapisten kaçarak geçmişini tekrarlamasını anlatıyor. Azizler günü arifesinde işlediği cinayeti hayatının merkezi haline getiren ve sıradan insanları öldürerek adeta sorunlarıyla hesaplaşan gencin hikayesi.
0
3 yıldan fazla önce

Halloween filmini beğenenler

Halloween filmi hakkında ilgi çekici içerikler