Hamlet (1996) afişi

Hamlet (1996)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Sanat Eseri
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
242 dakika
starch Shakespeare’in bu ünlü klasiği bu kez İngilizlerin ünlü yönetmeni Kenneth Branagh tarafından sinemaya uyarlandı.’Hamlet’, hain amcası tarafından öldürülen babasının intikamını almaya çalışan ve bunu başaran Danimarka Prensi’nin hayatını anlatıyor. Bu trajedi bugün de modern hayatta karşınıza çıkan ihanet, arzu, iktidar hırsı gibi duyguları yoğun bir biçimde işliyor.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Hamlet''i ilk izlediğim film, https://www.frameby.com/movies/hamlet-1948 Sir Laurence Olivier'li siyah-beyaz çok beğendiğim bir çevrimiydi. Film, konusu gereği oldukça karanlıktı.1996 yılı yapımı Branagh'ın titizlikle oynayıp çektiği ışıl ışıl, aydınlık filmini hayranlıkla izledim. İzlenme sayısı yine düşük, Filmin süresinden kaynaklı olabilir. Her anı öyle heyecan verici ki, bittiğinde daha olsaydı dedirtiyor. Shakespeare bu eserleri okuyalım, filmini izleyelim diye yazmış.Bundan daha güzelini bulamam sanırım.
2
4 ay önce
starch profil resmi
starch
Ben bu filmin güzelliğini anlatabilecek kapasitede değilim. Çevirisi de mükemmel olmuş. Uzun süre etkisinden çıkamam.
5
7 ay önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Yeni bir Kenneth Branagh hayranı doğru,hayırlı olsun. Dünyanın en akıcı 'to be or not to be'si olabilir, süresinden ötürü gözünüz korkmasın, böylesi oyunculuklar ve Shakespeare birleşince gerçek manada göz dolduran bir film çıkmış ortaya. Çok beğendim çok.
0
7 ay önce

Hamlet filmini beğenenler

Hamlet filmini içeren raflar

Hamlet filmi hakkında ilgi çekici içerikler