Hannibal (2001)

Hannibal (2001)

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Kült, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
131 dakika
720
14
2896
319
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Aksiyon,Gerilim,Psikoloji ve Kan bu filmde.Serinin eniyisi.8.2
error_outline
9 ay önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Genelde beğenilmemiş ama bence izlenebilitesi olan film. Doktorun konuşmaları ve üslubu gayet filmi ayakta tutuyor. Ayrıca son yemek sahnesi bence gayet güzeldi. Seriyi bilenler için izlenmesi önerilir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Ajan Starling'i ne güzel Jodie Foster oynuyordu ne gerek var ki sana Julianna Moore çok itici bi kadın. Neyse çok sağlam bir devam filmi olmuş. Oyuncu kadrosu güçlenmiş harika konu ve oyunculuklarla süslenmiş bir film. Ray Liotta'nın sahnesi hem çok komikti hemde psikopatçaydı tam benlik mutlaka izlemelisiniz.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Evet, oldukça dahiceydi. O ince yemek esprileri beni benden aldı :D
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Hairkaydı. Belki de Kuzuların Sessizliği kadar başarılı buldum. Anthony Hopkins harika performansıyla ağzımı açık bıraktı. Jodie Foster' ın yeri ayrı ama Julanne Moore da Foster' ı hiç aratmamış hatta ben bu role daha da yakıştırdım onu. Gary Oldman' ın o yüzünü asla unutamayacağım sanırım ve Ray Liotta' nın o sahnesi...
error_outline
8 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
SERİNİN BELKİ DE EN İYİSİ Hannibal karakteriyle Anthony Hopkins karizmalaşıyor. Dedektifle arasındaki derin ilişki seyre değer. Zeka had safhada )
error_outline
8 yıldan fazla önce
KoreAskeri profil fotoğrafı
KoreAskeri
Zeka, eğer toplumsal baskılardan sıyrılır ve insanın kendi kendine saygısıyla birleşirse neler olabileceğinin bir kanıtı. İçerisinde saygı ve hayatta varolabilme kavramlarını çok güzel bir şekilde insanın gözüne gözüne sokan bu serinin bence en tatlı filmi.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
Thomas Harris'in Hannibal isimli romanından uyarlanmış. henüz filmi yapılmadan önce kitabını okumuştum. gayet başarılı bir uyarlamadır.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
tutucu profil fotoğrafı
tutucu
oyunculuk resmen aklıma kazındı :)
error_outline
9 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
çok garip ve değişik bir yapımdı bir kaç mide bulandırıcı sahne vardı tabiiii
error_outline
9 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Kuzuların sessizliğine oranla daha fazla gerilim içerir.Ama onun tadı nedense başkadır.Hopkins i izleme süremiz daha fazladır bu bölümde. Kanınız donarak ürpererek izlenir...
error_outline
9 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Dr. Hannibal Lecter'ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling'in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa'ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter'ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter'ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter'dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger'in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter'ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter'a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger'in bu yemi Dr. Lecter'a sunmasında Clarice Starling'i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.
error_outline
9 yıldan fazla önce