Harry Potter ve Azkaban Tutsagi (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) (2004)

Harry Potter ve Azkaban Tutsagi (2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Puan Like 8.7 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
142 dakika
TAGUT Harry Potter, serinin 3. bölümünde yazın dev siyah köpek yüzünden kafası fazla karışmış halde okula başlar. Özellikle Sihir Bakanı Cornelius Fudge'ın kendisi hakkında söylediği şeyler onun bir çıkmazda olduğunu göstermiştir. Okulda devamlı olarak gördüğü Ruh Emiciler ve Ron'un faresindeki gariplikler her şeyin başlangıcıdır. Tüyler ürpetici Azkaban kalesinden nasıl olduysa kaçan ve yıllar önce Lord Voldemort'un gücünün zirvesinde olduğu dönem tek lanetle 13 kişiyi birden öldürebilen azılı katil Sirius Black'ın Lord Voldemort'un hizmetkarı olduğu sanılmaktadır. Sirius Black anlaşılamayan bir şekilde Ron Weasley'nin faresini ele geçirmeye çalışmak için Hogwarts'a gelir. Çok geçmeden Black'in bir Animagus olduğu anlaşılır. Prof. Remus Lupin ile Bağıran Baraka'da buluşan, peşlerinden Harry ve arkadaşlarını getiren Sirius(animagus hali köpektir.) Scabbers'in aslında bir animagus olduğunu itiraf eder.Scabbers 12 yıl önce Sirius Black'ın karıştığı olayda öldü sayılan ve Lord Voldemort'un asıl hizmetkarı olan Kılkuyruk lakaplı Peter Pettigrew'dir. Pettigrew bütün o cinayetleri işlemiş ve fareye dönüşüp kaçarak kendine öldü süsü vermiştir. Sirius, olan biten her şeyi Harry'e anlatır ve Peter, sahibinden kurtularak asıl sahibi Lord Voldemort'a kaçmayı başarır. Olayların şokunu atlatmaya çalışan Harry kısa zaman önce vaftiz babası olduğunu öğrendiği ve anne babasına ihanet ettiğini sandığı için nefret ettiği Sirius Black'in masum olduğunu öğrenir. Sirius'un kendisiyle yaşama teklifi onu hayli mutlu eder. Bu sırada Harry'nin ev sevdiği Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni Lupin'in Kurtadam özelliğini aileler öğrenir. Remus Lupin kontrolsüz şekilde dolunayda dönüşüm geçirmiş olması gerekçesiyle okuldan ayrılmak için istifa ederek Hogwartstaki işini bırakır. Harry ve arkadaşlarına ise masum olduğuna kimsenin inanmayacağını ve ruh emicilerin onu buldukları anda saldıracaklarını bildikleri Sirius'u, Hipogrif(bir atın gövdesine ve bir kartalın kanatlarıyla başına sahip uçabilen sihirli bir yaratık) Şahgaga ile okuldan kaçırma görevi düşer. Kitap Sirius'un Hipogrif Şahgaganın sırtında semaya uçup uzaklara gitmesi ve Harry'nin yaz tatili için teyze ve eniştesinin evine dönmesiyle son bulur.

Yorumlar

pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
tıpkı önceki seriler gibi güzeldi.. puanım : 8.0

11 ay önce
Brook profil resmi
Brook
En sevdiğim Potter filmlerinden biri. Mutlaka izlenmeli.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlk üç film arasında en beğendiğimdi. Hem yaşlar hem sınıflar büyüdükçe olaylar daha ciddileşiyor. Gary Oldman hem oyunculuğu hem de karakteriyle renk katmış 9/10
neredeyse 3 yıl önce
SNOWSXYZ profil resmi
SNOWSXYZ
Heyecan dahada artmıştı. Artık 3. Sınıf oldukları için büyücülük alanında yetenek kazanmışlardı. Zevk alarak izlediğim bir bölümdü.
neredeyse 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
3. film tam korktuğum gibi sıradan geldi bana. Seri içinde bir basamak belki ama filmi izlerken hiç heyecanlanmadım. "Artık büyüsünler yeter!" diye sızlandım film boyu. Senaryo da hoşuma gitmedi. Ardı ardına izlemesem belki daha farklı düşünürdüm ama ilk 2 filmden eksiği var fazlası yok.
3 yıldan fazla önce
CANERAHMET profil resmi
CANERAHMET
çok güzel eskiden izlemediğime pişmanım
4 yıl önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Muhteşem.
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
harry potter serisi içinde en muhteşemidir. gerek hikayesi gerek kurgusuyla. izlediğinizde fark edeceksiniz ki bu filmin hikayesini yazmak, daha doğrusu romanını senaryoya aktarıp çekmek zor iştir. serinin tüm filmlerini aynı iki yönetmen yapsa da bunun yönetmeni a. cuaron'dur ve diğer yapımlardan bariz bir şekilde ayrılır.
4 yıldan fazla önce

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban filmini beğenenler

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban filmini içeren raflar

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban filmi hakkında ilgi çekici içerikler