Yürüyen sato (Hauru no ugoku shiro) (2004)

Yürüyen sato (2004)
Hauru no ugoku shiro

Puan Like 9.3 / 15 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Kült, Animasyon
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
119 dakika
MONONOKE Hayao Miyazaki'nin Oscar adayı olan animasyon filmi Yürüyen Şato'nun asıl hikâyesi… Diana Wynne Jones'un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman… Sophie Hatter üç kız kardeşin en büyüğü olmak gibi kara bir talihe sahiptir, öyle ki kısmetini aramak için evinden bile ayrılamamaktadır. Ancak farkında olmadan Çöl Cadısı'nın hiddetini üstüne çektiğinde, korkunç bir büyünün etkisi altında kalır: O artık yaşlı bir hanımdır. Bu berbat durumdan kurtulmasının tek yolu, tepelerde durmadan hareket eden bir şatodan, Büyücü Howl'un şatosundan geçmektedir. Sophie büyünün bozulmasını sağlamak için, kalpsiz Howl'la başa çıkmaya, bir ateş ciniyle pazarlık yapmaya ve Çöl Cadısı'yla karşı karşıya gelmeye mecburdur. Bu macera sırasında Howl'un -ve kendisinin- bilinmeyen ve olağanüstü yanlarını keşfedecektir.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Masalsı bir anlatıma sahip güzel mesajlar barındıran harika bir anime.
7 ay önce
Pandapi profil resmi
Pandapi
En favori filmlerimden...
8 ay önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Miyazaki muhteşem hayal gücünü, mükemmel çizgileriyle sunmuş yine bize. Gözümü ekrandan 1sn bile ayırmak istemedim. Harika karakterlerle dolu bu güzelliği kaçırmayın derim, iyi seyirler.
10 ay önce
mylethe profil resmi
mylethe
ilk defa dram yaratmayan bir animeye denk geldim şoklardayım :D Gerçi animasyon demek daha doğru gibi ama hiç fark etmiyor hayalgücü olsun karakterler olsun çok hoş ve tekrar tekrar izlenip keyiflenilesi
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Miyazaki animasyonlarının tüm olağanüstülüklerini barındıran bir film. Cadılar, büyüler, zıplayan korkuluklar... Masalsı bir evrene merhaba diyin.
neredeyse 2 yıl önce
rabitt profil resmi
rabitt
ah.. lanet olsun yine bir anime karakterine aşık oldum ! :D
neredeyse 2 yıl önce
Hellgirlluna profil resmi
Hellgirlluna
Dizi anime olsaymış kesin tutarmış.
2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Bir kaç kere daha izlenir. Hatta o bir kaç kere baya bi bir kaç kere olabilir. Harikaydı gerçekten. Hikaye, kurgu, çizimler, görsel şölen, müzikler... :) Anime olayı başka ama bu adamın animeleri animeden öte bence! :)
2 yıldan fazla önce
Sophie profil resmi
Sophie
Kaç kere izlediğimi saymaya kalksam sayamam belki de... Harikulade o kadar anlamlı ve güzel ki. İzlerken her dakikasından her zerresinden keyif aldım . Benim için vazgeçilmez bir başyapıt.Ve her zamanki gibi Miyazaki ... O güzel ruhunu bu işe koyarak diğerleri gibi harika bir anime yaratmış.
3 yıldan fazla önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Miyazaki denen adam adam nasıl bir hayalgücüne sahiptir ki böyle muhteşem inanılmaz büyüleyici filmler yapabiliyor iyi ki var harikulade dmeek yeter mi bilmiyorum harikulade muazzam izleyin mutlaka bayıldım çok etkilendim replikleri özellikle "kalp,ağır bir yüktür." maymun iştahlı kalp, bu dünyadaki değişmeyecek tek şeydir." "en parlak aydınlık, felaket zamanı olur." o kadar özel ki bu sözler çok doğru filmin alt metnindeki felsefe çok doğru ne yazık ki, senaryosu da çizimleri de muhteşem müzikleri manzaraları çizimleri karakterleri herşeyiyle bütünüyle muazzam bir eser...
3 yıldan fazla önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
Sembolizmin doruğu ve en temel öğretilerin kaynağı olmak açısından çok yoğun. Yedi ölümcül günah, iyinin ve kötünün netlikten uzak oluşu, hiçbir şey ve hiç kimsenin tam anlamıyla siyah veya beyaz olamayışı, elimizdeki gücün, içimizdeki ateşin yönetimiyle, irademizle taraf seçtiğimizi gösterişi gerçekten çok özel.
Secret Garden parçası ile desteklenmesi beni büyük oranda alıp götürmesini sağladı.
İzleyin. Kesinlikle izletin.
4 yıl önce
kont.h.es profil resmi
kont.h.es
Miyazaki gibi bir adam dünyaya bir kez gelir. mümkün olsa da onun o harika dünyasında yaşayabilsek. Miyazaki filmlerinde hiçbir zaman gerçekten bir kötü yoktur. ya da sonu gerçekten kötü biten, size umutsuz olmayı öğreten gerçek hayatın acı yüzü bile Miyazaki filmlerindeyseniz şayet bildiklerinizi unutturur. ne olacağını bildiğinizi düşünürsünüz ama yanılırsınız. bu yanılma o kadar güzel, o kadar dokunaklıdır ki. ilk izlediğim ve en büyük hayranlık duyduğum filmi budur Miyazaki'nin. sadece size böyle muhteşem hisleri yaşatması açısından bile her filmi açılıp izlenebilir. olağanüstü hayal gücünden bahsetmiyorum bile.
neredeyse 5 yıl önce
bakuragalta profil resmi
bakuragalta
mukemmel ya hayran kaldım
5 yıl önce
starch profil resmi
starch
Çok sevdiğim bir film...
5 yıldan fazla önce

Hauru no ugoku shiro filmini beğenenler

Hauru no ugoku shiro filmi hakkında ilgi çekici içerikler