Heidi (2015) afişi

Heidi (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Huzur, Kült, Dram
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
111 dakika
Ricky.McFloyd Heidi adında küçük bir kız, çocukları sevmeyen büyükbabasının yanına bırakılır ve büyükbabasının İsviçre Alpler'deki dağ evinde geçirdiği maceralar anlatılır.. Heidi küçük yasta anne ve babasını kaybeder. Buna rağmen hayata küsmez, bir süre teyzesinin yanında kaldıktan sonra köye büyükbabasının yanına gönderilir. Büyükbaba normalde çok sinirli, huysuz, aksi bir adamdır, öyle ki Heidi'yi ilk gördüğünde onu istemez; ama Heidi büyükbabaya kendini sevdirmeyi başarır. Heidi büyükbabayı da kendisi gibi yaşama bağlar. Bu küçük kız, köy yaşamını, dağlarda koşup oynamayı, hayvanları otlatmayı çok sever. Köyde Peter isminde bir de arkadaşı olur. Onunla her gün dağlara çıkar ve birlikte güzel zaman geçirirler. Bir gün teyzesi gelip onu dağlardan ayırmak isteyince çok üzülür, gitmek istemez ama teyzesi onu zengin bir ailenin tekerlekli sandalyede yaşayan kızına yardımcı olması için şehirdeki bir eve götürür.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

sercandevran profil resmi
sercandevran
Çocukluğumdan beri bir filmden bu kadar etkilenmemiştim. Aldı götürdü beni. Saf sevgi alanına bir çocuğun dünyasından tanık olabileceğiniz, mucizenin, sevginin enerjisinin içinize işleyeceği bir film :) Günlerce devam etse film keyifle izlerdim :) sanırım animesine başlıycam kesmedi :D ayriyetten senin o grosvater diyen ağzını yerim :D bir çocuk bu kadar tatlı olabilir.ancak:)
4
5 ay önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Aşırı derece mutluluk içeriyor. :) koca animeyi 2 saatlik filme sığdırmışlar. Olmamış mı ? olmuş. Bruno Ganz ile muhteşem olmuş.
1
5 ay önce
LagerthaLothbrok profil resmi
LagerthaLothbrok
Heidi'nin köpeği Joseph'in olmaması büyük bir eksiklik olmuş. Çocuk oyuncular çok başarılıydı. Aileyle izlenilesi, tatlı bir filmdi.
1
11 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Ba-yıl-dım. Bruno Ganz yine muhteşem bir performans sergilemiş. Çocuk oyuncularda harikaydı. Karakterler için seçilen oyuncular cuk diye oturmuş. Çok keyif aldım. Duygusallığı ön planda olsada eğlenceli yanlarıda vardı. Sizi sıkmadan kendisini izlettirecek başarılı bir yapım olmuş. Her yaştan izleyice hitap ediyor. Keyifle izlemelik.
2
12 ay önce
hivron profil resmi
hivron
yahu bu yaşta bu filme ağlanır mı be :/,, manzara harika heidinin gülüşü harika ..
3
1 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
"Haaydi haaydii" şarkısıyla bile ruhumuza neşe saçan Heidi'den eser yok şimdi! diye arabesk bir giriş yapayım =P Film dram filmi, bi' kere bu konuda anlaşalım! Öyle "çocuğunun, yeğeninin elinden tut götür"lük bir film değil bence. Benim bile bu yaşımda bildiğin içim buruldu. Fakat filmde hiç mi neşeli sahne yok? derseniz de tabii ki var, Heidi'den bahsediyoruz dostum! derim size =) Gülümsemesi yeter bir oyuncu seçmişler Heidi rolü için ve harika bir seçim olmuş! Alp Dede'yi canlandıran aktörün oyunculuğuna da bayıldım. Alp demişken film boyunca Alp'lerin o mükemmel havasını solumuş kadar oluyorsunuz, öyle güzel çekimler var yanii. Sonuç olarak güzel film, izleyin derim. Olala ihi olala hihi *.*
5
1 yıldan fazla önce

Heidi filmini beğenenler

Heidi filmi hakkında ilgi çekici içerikler