Ask (Her) (2013)

Ask (2013)Her

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
945
99
2637
625
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Teknolojik de olsa aşk aşktır ♡
error_outline
2 ay önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
En sevdiğim bilim-kurgu filmlerinden biri. Yapay zekanın müthiş geliştiği bir Dünya'da geçmesi zaten ilgi çekici bir konuyken, yapay zeka ile aşk yaşayan biri de olunca film, 2-0 önden başlıyor. Bu konular da boşa harcanmayıp, harika bir iş ortaya çıkarılmış. Spike Jonze filmografisin "bana göre" tepe noktası.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Haticeozkrn profil fotoğrafı
Haticeozkrn
Birini görmeden bile ona aşık olabilirsin.. başıma geldi, birebir yaşadım oradan biliyorum.. bu film sanki benim hayatımın kısa ama en unutulmaz zamanlarını anlattı.. Theodore en sonunda neler hissediyor biliyorsun.. canı yanıyor hissediyorsun.. çok gerçek.. çok dokunaklı.. tekrar tekrar izlediğim ve izlerken asla sıkılmadığım nadir filmlerden..her izleyişimde duygulanır bir de ağlarım.. sevdiğin birinden ayrılmak zorunda kaldığında ve o kişi bir anda senin tüm dünyan olduğunda onu unutamazsın.. çünkü hiç kimseyi onu sevdiğin gibi sevmemişsindir
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Fikir ilginç olsa da çok yavaş işlenmiş.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Didooo profil fotoğrafı
Didooo
'Bence aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten. Yapılacak en çılgınca şeylerden biri bu. Deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi.'
Her anlamda çok beğendim, kurgu,konu, görüntü ve tabiki Joaquin Phoenix'in muhteşem oyunculuğu...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Hem şimdi hem de gelecek teknoloji artık ruhumuzu istediğimiz gibi öyle şekillendirir oldu ki hissetmek bile yetmez oldu.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
İzlediğiniz dönem çok önemli. Eğer sizde Theodore gibi yakın zamanda terk edilip bu filmi izlemeye kalkarsanız ve tabi bi de Terazi burcuysanız "aa beni anlatıyor" diyebilirsiniz. Hattabir tık yükseltip "bir yapay zeka ile sevgili olsaydım kesin beni terk ederdi" düşüncesini savunabilirsiniz.

Sırf bu iki cümleyi kurabildiğimiz için bile güzel film. Edebiyat ve yapay zekanın harmanlanmış hali. Uzun zamandır seksin ikinci planda kaldığı bir filmdir. His, his, his.
Güzeldi. Ayrıca Scarlett'in yapa zeka olarak bile var olması insanı heyecanlandırıyor. Bütün terk edilmişlere tavsiyemdir, izleyin.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Sonunu özellikle çok beğendim, filmin ortalarında kurdukları senaryoyu çok güzel bitirdi. Konu, işleniş tarzı ve görüntü yönetmenliği oldukça hoş. Oyunculuk konusunda yer yer kopmalar yaşasam da(özellikle Scarlett Johansson) genel anlamda tatmin edici gayet. Günümüzde ne kadar yeri var bu filmin tartışılır ancak böyle bir filmin olması şarttı tabii; bu şekilde kaliteli biçimde olması tuzu baharatı olmuş.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
İki kelimeyle anlatacak olsam "Çok gerçekti" derim. Oyunculuklar mükemmeldi, filmi yaşadım adeta. Genel olarak sakin ve bol konuşmalı bir film. Diyalogların içi kesinlikle boş değil, hepsi insanı düşündürmeye yönelik yazılmış. Romantizm ve bilimkurgu gibi neredeyse iki zıt kategoriyi çok güzel harmanlamışlar bence. Herkes kendinden bişeyler bulabilir diye düşünüyorum.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
"Bazen hissedebileceğim her şeyi hissetmiş olduğumu ve bundan sonra da asla yeni bir şey hissedemeyeceğimi düşünüyorum."
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
aşk, deliliğin toplumca kabul gören şekli.

güzel bir konusu var, güzel de ilerliyor aslında. ama temposu çok düşük. tam yükseldi derken 15 dakika daha bir şey olmadan geçiyor. ve bunu gibi defalarca. sonra çok da heyecanlı olmayan bir şekilde film bitiyor. yer yer aşık olduğum kısımlar var evet ama genel olarak baydı.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Farklı bir hikaye üzerinden duygulara farklı bakış açısıyla baktırıyor. Açıkçası üzerinde düşündüğüm birçok konuyu ele almıştı. Ben beğendim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Hayata bir artı ekleyeceğini düşünmediğim düşünemediğim bir film. Bir de üstüne beklentiyle izledim. Bir ilerisi bir düşüncesi bile olduğunu düşünmüyorum. Belki bu kadar sert bir eleştiriyi hak etmiyor ama kurtarabilir diyeceğim derli bir kurgusu da yok malesef.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Sophie profil fotoğrafı
Sophie
Bilmiyorum sadece bana fazla anlamsız geldi yani benim için hiçbir şey ifade etmedi hatta filmin bazı kısımlarında kendimi rahatsız bile hissettim. Çünkü gerçek olmayan bir şey asla da olmayacak ve böylesine sahte bir şeyi anlamlı bir hale getirmeye çalışmak bana saçma geldi. Birazcık sıkıldım sanırım konusu yönüyle pek benlik değildi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lessienn profil fotoğrafı
Lessienn
Konu çok şaşırtıcı oyunculuklar çok iyi bir yere kadar da gayet güzel gidiyor ama bir yerden sonra gerçekten baydı bu kadarı da saçma artık dedirtti şahsen.
error_outline
5 yıldan fazla önce