Ask (Her) (2013)

Ask (2013)Her

Puan 7.2 (29 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
126 dakika
916
97
2532
618
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hem şimdi hem de gelecek teknoloji artık ruhumuzu istediğimiz gibi öyle şekillendirir oldu ki hissetmek bile yetmez oldu.
report_problem
21 gün önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
İzlediğiniz dönem çok önemli. Eğer sizde Theodore gibi yakın zamanda terk edilip bu filmi izlemeye kalkarsanız ve tabi bi de Terazi burcuysanız "aa beni anlatıyor" diyebilirsiniz. Hattabir tık yükseltip "bir yapay zeka ile sevgili olsaydım kesin beni terk ederdi" düşüncesini savunabilirsiniz.

Sırf bu iki cümleyi kurabildiğimiz için bile güzel film. Edebiyat ve yapay zekanın harmanlanmış hali. Uzun zamandır seksin ikinci planda kaldığı bir filmdir. His, his, his.
Güzeldi. Ayrıca Scarlett'in yapa zeka olarak bile var olması insanı heyecanlandırıyor. Bütün terk edilmişlere tavsiyemdir, izleyin.
report_problem
6 ay önce
Melkor profil resmi
Melkor
Sonunu özellikle çok beğendim, filmin ortalarında kurdukları senaryoyu çok güzel bitirdi. Konu, işleniş tarzı ve görüntü yönetmenliği oldukça hoş. Oyunculuk konusunda yer yer kopmalar yaşasam da(özellikle Scarlett Johansson) genel anlamda tatmin edici gayet. Günümüzde ne kadar yeri var bu filmin tartışılır ancak böyle bir filmin olması şarttı tabii; bu şekilde kaliteli biçimde olması tuzu baharatı olmuş.
report_problem
9 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
İki kelimeyle anlatacak olsam "Çok gerçekti" derim. Oyunculuklar mükemmeldi, filmi yaşadım adeta. Genel olarak sakin ve bol konuşmalı bir film. Diyalogların içi kesinlikle boş değil, hepsi insanı düşündürmeye yönelik yazılmış. Romantizm ve bilimkurgu gibi neredeyse iki zıt kategoriyi çok güzel harmanlamışlar bence. Herkes kendinden bişeyler bulabilir diye düşünüyorum.
report_problem
10 ay önce
Simurg. profil resmi
Simurg.
"Bazen hissedebileceğim her şeyi hissetmiş olduğumu ve bundan sonra da asla yeni bir şey hissedemeyeceğimi düşünüyorum."
report_problem
1 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
aşk, deliliğin toplumca kabul gören şekli.

güzel bir konusu var, güzel de ilerliyor aslında. ama temposu çok düşük. tam yükseldi derken 15 dakika daha bir şey olmadan geçiyor. ve bunu gibi defalarca. sonra çok da heyecanlı olmayan bir şekilde film bitiyor. yer yer aşık olduğum kısımlar var evet ama genel olarak baydı.
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Selenora profil resmi
Selenora
Farklı bir hikaye üzerinden duygulara farklı bakış açısıyla baktırıyor. Açıkçası üzerinde düşündüğüm birçok konuyu ele almıştı. Ben beğendim.
report_problem
2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Hayata bir artı ekleyeceğini düşünmediğim düşünemediğim bir film. Bir de üstüne beklentiyle izledim. Bir ilerisi bir düşüncesi bile olduğunu düşünmüyorum. Belki bu kadar sert bir eleştiriyi hak etmiyor ama kurtarabilir diyeceğim derli bir kurgusu da yok malesef.
report_problem
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Müthiş bir yapım. Bilimkurgu deyince aksiyon filmi bekleyenleri üzmüş sanırım. Daha en başından dünyanın donanım olarak değil de yazılım olarak gelişmesini anlatması insanı içine çekiyor. Donanım yazılıma göre şekillenir. Saçma diyenlerin canı sağ olsun demekle birlikte donanım kasan bilimkurgulara nazaran filmdeki yapay zekanın gerçek olma ihtimali çok çok yakın. Uzak bir gelecek olduğunu düşünmeyin yani, zira google şimdiden öğrenebilen yapay zekayı translate programlamasında dünyaya sundu. Bunun Siri gibi bir yapay zekaya entegre olması sizce ne kadar sürer ? bana kalırsa 5 yıl sonra bu film gerçek olacak. Siri'ye şimdiden farklı gözle bakmaya başlayabilirsiniz. :) Şu an için sadece alarm kurmaya ve hava durumunu vermeye yarasa da (kaldı ki birçok engelli kardeşimiz için siri gerçekten nimet) ileride istediğiniz zaman kapatacağınız bir arkadaşa dönüşmesi olasılıksız değil. 10/10 (bu arada bilimkurgu birleşik yazılır, sitede hata veriyor da)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Sophie profil resmi
Sophie
Bilmiyorum sadece bana fazla anlamsız geldi yani benim için hiçbir şey ifade etmedi hatta filmin bazı kısımlarında kendimi rahatsız bile hissettim. Çünkü gerçek olmayan bir şey asla da olmayacak ve böylesine sahte bir şeyi anlamlı bir hale getirmeye çalışmak bana saçma geldi. Birazcık sıkıldım sanırım konusu yönüyle pek benlik değildi.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Konu çok şaşırtıcı oyunculuklar çok iyi bir yere kadar da gayet güzel gidiyor ama bir yerden sonra gerçekten baydı bu kadarı da saçma artık dedirtti şahsen.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Filmin başında sıkıldım ben aslında. Sonunda da sıkıldım. Ama ortasında da sıkıldım. Neyse öyle böyle bitti. Yani bilmiyorum. Aşk konulu filmleri pek izlemeyen biriyim. Neden onu da bilmiyorum ama. Hatta film kötü mü, iyi mi, orta halli mi onu da bilmiyorum. Yok aga konu aşk olunca, film de sıkıcı olunca ben hiç bir şey bilmiyorum :) Neyse izleyin aşklar ve renkler tartışılmaz ne de olsa :)

report_problem
3 yıldan fazla önce
eda profil resmi
eda
elin işletim sistemi kadar olamadık
report_problem
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Aşk insana özgü bir duymuydu sadece ? Sadece insan mi hissedebilirdi bu duyguyu tabikide hayır ! Yapay zeka konusuna farkli bir bakis acisiyla deginen bir yapımdı..Genelde duygularin on planda oldugu ilginc ve etkileyeci buldum..Böyle filmler hep çekilmeli kesinlikle ve filmin yalnizliga deginmesi de cok guzeldi o duyguyu iliklerime kadar hissettim diyebilirim..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
tahayetkin profil resmi
tahayetkin
Bu filmi izlerken algılarınızın açık olduğundan emin olun.Çünkü hem günümüz dünyası hemde gelecekteki ruh halimizi,yaşantımızı,bizi teknoloji yardımı ile nasıl yönlendirdiklerini,yönlendireceklerini, gün geçtikçe pek çok absürt fikri internet ve teknoloji sayesinde normal karşılamamızı kısacası algımızı ve bizi nasıl etkilediklerini gösteren harika film...
report_problem
neredeyse 4 yıl önce