Ayin (Hereditary) (2018)

Ayin (2018)Hereditary

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Korkutan, Gerilim, Çerezlik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
69
9
192
38
MattC. profil fotoğrafı
MattC.
Türünün en iyilerinden olduğunu düşünüyorum. Vuruğu kırığı boyası değişeni yok, dosta gider ;)
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Açıkçası beklentimin altında kaldı. İlk bir saati boş geçtikten sonra ikinci saati eh işte denilebilir. Biraz gerildim ama cıkss.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Eh be kadın bilmediğin işlere nediye kalkışırsan ,bu yürek yemişliğin neden !! Psikolojik gerilim türünde izleyeceğiniz ,etkileneceğiniz farklı bir yapım ...Film boyunca devam eden müzik sizi ister istemez gerilimin ,korkunun içine çekiyor.Yüksek bir tempoda seyretti ama final sanki az bi beklemede kalın devamı gelecek havasında bitti.Devamı gelirse de izleriz ;)
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
hayyam profil fotoğrafı
hayyam
bu kadar beğenilen bu kadar övülen bu film bende tam bir hayal kırıklığı yarattı....etiketlerde korkutan denmiş ama hiç korkutmadı... o kadar çok bahsedilmiş ve övülmüştiki o yüzden çok büyük bir beklentiyle izledim ama tamamen hayal kırıklığı benim için...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
emre1910 profil fotoğrafı
emre1910
İyi degil
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Gayet başarılı bir filmdi. Özellikle anne rolündeki kadının, nefes nefese konuşması, o endişeli tavırları beni izlerken yordu adeta, tedirgin etti. Bu yönüyle dahi izleyiciye duygu geçirmesi yönünden başarılıydı. Finali ise beni tatmin etti, dozunda gayet iyi bir film. Korku gerilim severlerin beğeneceği türden.
error_outline
3 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Yusuf yusuf ettiren başarılı bir korku-gerilim filmi. Başarılı oyunculuklar da cabası. Türü sevenler izlemeli...
error_outline
3 yıldan fazla önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Doğum günümde kendim ettim kendim buldum. Psikolojim bozuldu..
error_outline
3 yıldan fazla önce
zirzop001 profil fotoğrafı
zirzop001
Gereksiz jumpscare sahneleri bulunmayan, aşırı derecede geren bir film. Uzun zamandır bu kadar korkmamıştım gerçekten yılın en iyi korku filmi olabilir.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Yılın en iyi korku filmi
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Korku sinemasının son zamanlarda güzel örneklerini izlediğimiz yenilikçi esintisi devam ediyor. Klasikleşmiş konuların ve efektlerin dışına çıkarak insanı fazla korkutmasa bile ciddi manada geren, orjinal bir yapımla karşı karşıyayız. Fazla korkutmuyor desem de filmin bir korku filmi olduğu gerçeği de değişmiyor. Film için "Aslında korku kategorisinde değerlendirilmemeli." diyen arkadaşlar olmuş. Bu sebeple kesinlikle doğru kategorilendirilmiş bir film olduğunu ayrıca belirtme gereği hissettim. Zira filmin hikayesi baştan sonra korku unsurlarıyla dolu. Sadece filmin geneline çok etkili bir gerilim havası yayılmış. Filmi izlerken gerek müziklerle gerekse de atmosferle içinize bol bol çekiyorsunuz bu havayı. Olay örgüsü biraz teorik ve kopuk ilerliyor. Konuyu anlamakta en başlarda fazlasıyla zorlanabilirsiniz. Filmi izlerken klasikleşmiş ani sahneleri de bekleyeceksiniz mutlaka. Ama gerilimi doruk noktasına çıkarıp "Aha kesin şimdi bir şey olacak!" dediğiniz noktalarda sahne geçişleriyle bu klasik korku filmi beklentisini yerle bir etmiş yönetmenimiz. Bu noktada kesinlikle kötü düşünmeyin çünkü filmin bu yönü sizi delicesine meraklandırıyor, emin olabilirsiniz. Sahne geçişlerinin güzelliği de seyir zevkinizi arttıracak bir başka unsur. Oyunculuklara bakacak olursaaak çok fazla irdelemeye girdiğim takdirde spoiler içereceği için sadece çok başarılı oyunculuklar izlediğimi söylemekle yetiniyorum. Başarılı ve orjinal karakterler, güzel oyuncularda vücut bulmuş. Filmin bence tek sıkıntısı -ki o da kendisinden kaynaklı değil- fazlasıyla korku beklentisi uyandıran reklamlarıydı. Aşırı iddialı cümleler içeren o reklamlarla piyasaya sürülmesi, insanlardaki korku beklentisini aşırı arttırdığı için, filmin aslında gayet dozunda olan korku içeriği izleyiciyi tatmin etmedi. Bence fazlasıyla haksızlık edilmiş bir yapım. Korkusuyla, gerilimiyle, hikayesiyle farklılık yaratan bir film oysa ki benim gördüğüm. Türün severleri bence kaçırmasın. Abartılı reklamlara da ağır eleştirilere de bakmayın. Zevkle izleyeceğinizi düşündüğüm bir film. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Bu türde çok daha kalp çarpıtan filmler izledim;the sinister1 yıl oldu hala unutamıyorum.Ama korku filmi demek filmi farklı bir kategoride değerlendirerek haksızlık etmiş olurum yine de bazı sahneler vardı ki filmin geneline yeter de artar.Gerilimi,oyunculuklar çok iyi.Filmin kalitesine helal olsun diyorum.Hatta filmin havası aranovsky ve yorgos filmlerinin karışımı gibi hissettirdi.Filmi çok beğendim.Çünkü türünde farklı bir film olmuş,çizginin dışında yenilik getiren kaliteli filmlerden.
Ayin temalı seviyorsanız bakın derim,film bu türün iyileri arasına girer.Kötü yorumların sebebini ara ara durağan geçen sahnelere bağlıyorum,korku filmi beklentisi olunca haliyle iyi bir tempoda ilerleyen vahşet sahneler bekliyoruz.Bu filmi o tarz bir beklentiyle açmamak lazım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Son yıllarda yapilmis olan korku gerilim filmleri icerisinde Quiet Place'den sonraki en iyi korku gerilim filmlerinden bence. Filmde bolca rahatsiz edici sahneler var. Korku gerilim sevenlerin izlemesi gereken filmlerden.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
alisondilaurentis profil fotoğrafı
alisondilaurentis
Saçmalıktı diyenler gitsin türk cin filmlerinii izlesinler bence. Gayet güzel bir film. İzlerken gerim gerim gerildim.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Sanki Zeki Demirkubuz korku filmi çekmiş. Ağırlığı ve yaşananların belirsizliği o seviyede. Belirsizlik film bitincede devam ediyor. Korku filmi izlemeye gidecekseniz büyük bir hayal kırıklığı yaşatacaktır. Ama çok sağlam gerilim ve korku sahneleride barındırıyor.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce