Gizli Sayilar (Hidden Figures) (2016)

Gizli Sayilar (2016)Hidden Figures

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
203
1
363
117
Ned profil fotoğrafı
Ned
Yaşanmışlıklardan uyarlama mükemmel bir yapım. Gördükleri her muameleye rağmen dimdik duruşları, zekaları ve nezaketleri takdir edilesi. İzlemek için geç bile kalmışım.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Muhteşem kelimesinin hakkını veren bir film...Alnı açık gözü pek kadınlar,kim tutar sizi?
error_outline
3 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Beyaz Amerikalıların kendileri dışında herkesi düşman görüp nefret etmesini çok iyi bir dille yansıtmışlar. Siyahiler ikinci sınıf insanlar, Ruslar insan değil vs vs. bırakın artık şu Amerikan rüyası hayallerinizi... Güzel bir biyografi filmiydi, insan heyecanla izliyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
psykhe profil fotoğrafı
psykhe
Yine gunum guzel geciyor boyle kaliteli yapimlarla
error_outline
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri . kadınların neleri başarabileceklerini erkek egemenliğine nasıl direndiklerini çok iyi göstermesinin yanı sıra Siyahi olmanın zorlukları çekilen acıları yaşanan ayrımı bir kere daha çok iyi şekilde gözler önüne seren bir film gerçekten çok iyiydi
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson. Bu üç siyahi kadın Amerika'nın tarihinde çok önemli bir yere sahip olmalarına rağmen uzun süre perde arkasında kalmış ancak yıllar sonra hatırlanabilmiş ve hakettikleri saygıyı görebilmiş insanlar. Bildiğimiz Amerikan ırkçılığının doruk noktalarda yaşandığı dönemlerde yine ırkçılığı son derece katı yaşayan bir eyalette gösterdikleri başarılarla seslerini duyurabilmiş ender insanlardan bu üç kadın. Böyle bir dönemde NASA da çalışmaları ve bunu ırkçılığın yanı sıra cinsiyetçiliğe karşı da mücadele ederek başarmaları gerçekten takdire şayan. Bence bu filme sadece ırkçılık veya cinsiyetçilik çerçevesinden bakılmaması gerek. Çünkü haksızlığa uğramış ve halen uğramakta olan her kesime ilham kaynağı olacağına inandığım bir hikaye var bu filmde. Oyunculuklara gelecek olursak aslında çoğunlukla yan rollerde görmeye alışkın olduğumuz vatandaşlar bu filmde başrolde. Her biri işiyle bütünleşmiş ve gerçekten zeki insanları canlandırmışlar. Hedeflerinin peşinde her türlü mücadeleyi verecek, ısrarlı ve güçlü kadın imajlarını da son derece iyi yansıttıklarını söylemeliyim. Ama biri var ki harika tavrıyla ve hikayedeki konumuyla ön plana çıkmayı başarıyor. O isim tabiki de Taraji P. Henson. Kapıların yüzüne kapandığı her sahnede izleyiciye hissettirdiği o duygu patlamalarıyla muhteşem bir iş çıkardığı tartışılmaz bir gerçek. Kevin Costner'ın da çok iyi bir performans sergilediğini ayrıca belirtmeliyim. Müziklere değinecek olursak Afro-american kültürünü yansıtan son derece güzel müzikler mevcut. Ben dinlerken gerçekten zevk aldım. Filmin seyir zevkini arttıran, sahnelerle uyumlu seçimler yapılmış. Özetleyecek olursak yaşanmış ve ilham verici bir hikaye, harika oyunculuklar, son derece kaliteli müzikler... İzlemenizi 8.0 şiddetinde tavsiye ediyorum! Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Hem ırkçılığa hem de kadın olmanın zorluğuna oldukça güzel değinen bir film olmuş. Taraji ve Spencer pek sevdiğim oyuncular değildir fakat bu filmle fikrimi değiştirdiler özellikle Taraji Henson. Gerçekten çok başarılıydı . Filmin gerçek hikaye oluşu filmi daha da bir etkileyici kılıyor. Bu kadınların herşeyi bir kenara bırakıp başarıya gitmelerinin öyküsü gerçekten çok güzel fakat bir yandan da düşündürücü çünkü ona bu hakları verenler insani yanlarından değil de daha çok o an ihtiyaçtan mecburiyetten veriyorlar. Yine de kendi başarılarıyla bunu elde edip, siyahilerin ve ya kadınların da her insan gibi başarılı olabileceğini göstermeleri oldukça güzel. Özetle yılının güzel filmlerinden. Tarihe arka plandaki işleriyle iz bırakan bir kaç insanın hikayesi.. 8/10
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ne güzel bir filmmiş bu! Kadını yüceltmeye gerek yok, var olduğunu kabul etseniz yeter.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Hem kadın hem de siyahi olmanın zorluklarını çok güzel anlatmış film. Sadece süresi biraz uzun geldi onun dışında etkileyici, ders çıkarılması gereken başarı öyküsü.
error_outline
6 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
ayrımcılığı en net görebildiğimi filmlerden. Taraji'ye hayranlığım daha da pekişti filmde güzel akıyor müzikleride güzel ama kurgu biraz dağınık geldi bana.janelle de çok iyiydi
error_outline
6 yıldan fazla önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Film, hakikaten alkışı sonuna kadar hak ediyor, Irkçılık ve cinsiyetçilik özellikle ön plana çıkmış fakat o kadar hassas bir çizgide işlenmiş ki özellikle başrollerdeki kadın karakterlerin azmine çabasına hayran kalmamamak elde değil. "Her şeyin bir ilki vardır" sözünden yola çıkan elbirliğiyle, adım adım taçlandırılan örnek bir başarı hikayesi olmuş. Bana da bir an "Duyguların Rengi-the help" filmini anımsattı,o da çok başarılıydı. Bu tür toplumsal yaklaşımlara değinen başarılı filmler asıl oscar gibi ödülleri hak ediyor. Mutlaka izleyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
İnsanların derilerinin renginden ötürü dışlandığı devirde bir grup matematik dehası kızın, başarı öyküsünü çok beğendim. O günden bugüne büyük aşama kaydedildiği, son başkanlarından belli. O kızın binadan binaya koşuşunu unutmayacağım...Müzikler güzeldi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Ötekileştirmenin en uç noktası ırkçılık; insanoğlunun utançlarından biridir. Bu filmde , hem siyahi hem de kadın olanların mücadelesi anlatılmaktadır. Gerçek kişiler ve olaylardan uyarlanması filmi etkileyici yapan unsurlar.
Taraji P. Henson en iyi kadın dalında aday değil ama , performansı bence oscarlık. Güzel film. iyi seyirler...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Gerçek hayattan uyarlama güzel bir başarı öyküsü...Tavsiye ederim...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Bana "Duyguların Rengi" filmini hatırlattı. Yaşanan cinsiyetçilik ve ırkçıkılık ayrımının kısacık bir parçası da olsa emek vererek iyi anlatmaya çalışmışlar. Kısacası cinsiyetçiliğe ve ırkçılığa hayır! Çünkü
error_outline
6 yıldan fazla önce