Paylasilamayan tutkular (Hilary and Jackie) (1998) afişi

Paylasilamayan tutkular (1998)
Hilary and Jackie

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
121 dakika
Gixevu 1987 yılında 42 yaşındayken hayata veda eden Jacqueline Du Pre, kısa ömrünün son yıllarında tüm vücudunu kaplayan doku sertleşmesi hastalığı nedeniyle büyük acılar çekmişti. İki kız kardeş olan Hilary ve Jackie, çocukluklarından itibaren müzikle içiçe yetişirler. Küçük kardeş Jackie, çellodaki başarısıyla ablası Hilary`yi geride bırakır. Fakat mutlu değildir. Çünkü amansız bir hastalığa yakalanmış ve hayata olan inancını yitirmiştir.

Yorumlar

EsraG. profil resmi
EsraG.
20. yüzyılın en iyi kadın çellistlerinden biri sayılan Jacqueline Du Pre'nin çeşitli tartışmalara konu olmuş hayat hikayesi. Hikaye diğer kız kardeş Hilary'nin, kardeşinin ölümünden sonra yazdığı anılarından esinlenerek senaryolaştırılmış ve tek taraflı bakıldığı belli olan bazı yönleri var. Ama her şey bir yana, son derece yetenekli olan bir sanatçının genel hatlarıyla da olsa iki saat içinde hikayesini izlemek güzeldi. Müzik bu filmde arka planda sürekli var ama ben daha fazla sahne performansı sahnesi beklerdim. Bunun dışında Elgar'ın konçertosu gibi hüzünlü ve acı dolu bir hikaye, iyi oyunculuklar ve bol müzik vadediyor.
3
12 ay önce
cimcini profil resmi
cimcini
Jacqueline du pre'nin yaşamından uyarlanan pek fazla bilinmeyen bir film. Filmin anlatılış biçimi ilginç; iki kardeşin birbirlerine duyduğu bağı, ince detaylarla, Elgar'ın çellosu eşliğinde, iki farklı bakışla, seyirciyi de içine alarak resmen işlemiş yönetmen. Elgar'ın müziği zaten karanlık, hüzünlü. Film de hüzünlü. İkisi bir arada duygu patlaması yaratıyor.
2
3 yıl önce

Hilary and Jackie filmini beğenenler

Hilary and Jackie filmini içeren raflar

Hilary and Jackie filmi hakkında ilgi çekici içerikler