Görünmeyen tehlike (Hollow Man) (2000) afişi

Görünmeyen tehlike (2000)
Hollow Man

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika
KerseL Başarılı bir bilim adamı olan Sebastian Caine tam görünmezlik sağlayan bir serum yaratır. Bulduğu formulü kullanan Caine görünmez olur ancak ondaki bu değişim beraberinde önceden tahmin edilmeyen bir güç getirir. Bu güç Caine'e ahlaki değerlerini unutturacak ve hem tehlikeli hem de korkutucu olaylara neden olacaktır. Hollow Man, Birleşik Devletler hükümetinin yürüttüğü çok gizli bir görünmezlik projesinin başındaki zeki, karizmatik ama kibirli bir bilim adamı olan Caine'in başına gelenleri konu alıyor. Caine formülü hayvanlar üzerinde başarıyla uyguladığını gördükten sonra Pentagon'un emirlerine karşı geliyor ve deneyi kendi üzerinde de yapıyor. Fakat asıl sorun, bu tehlikeli kumarın geri dönüşünün olmadığı anlaşıldığında ortaya çıkıyor. Görünmez adam Caine ve yardımcıları Linda McKay ve Matthew Kensington formülün verdiği etkiyi tersine döndürmeye çalışıyorlar. Fakat içindeki megalomanyak özellikleri yüzeye çıkan Caine, bir anda yeni gücünün sarhoşluğuna kapılıyor. Durum hiç beklenmedik bir hal alıyor Caine artık yardımcılarını kendi varlığına karşı bir tehdit olarak görmeye başlıyor.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
filmi yakın zamanda ikinci kez izledim ne kadar güzel olduğunu unutmuşum. görünmez olurken ki vücut yapıları ne kadar ayrıntılıydı. sağlıkçı olduğumdan daha dikkatli izledim fakat bir eksiklik ya da yanlışlık dikkatimi çekmedi. özenle hazırlanmış. kurgu başarılıydı. frank chase karakteri sürekli dikkatimi çekti fakat sebastian caine karakterini resmen yaşatmış kevin. yaşadıkları ve görünmez olmadan önce nasıl bir karakter olduğu iyi anlatılmış. duygusal çöküşü tam veremediğini düşündüm ama nedeni görünmez olmasıdır dedim. görünmez olmanın özgürlüğünü tatmış ve bunun bir sınırı olmadığını göstermiş cesur bir film.
tek sorunum görünmez olan insanın aklına hep kötülük yapmak gelirmiş gibi bir hava oluşturulmuş. kim bilir belki de öyledir. hiç görünmez olmadım. ne yapardım düşünemiyorum. iyi mi olurdum kötü mü? herkes iyi birisi olurdum der herhalde ama iyi olduğunu da gören yok. insanlar iyiliklerinin görülmediğini görünce ne olur acaba? ya da buna nasıl tepki verir? uffff yanacak yine kafa. bu filmle ilgili bir sürü soru çıkarılabilir ve hepsi cevapsız kalır ya da cevaplar inandırıcı olmaz. en iyisi iyi seyirler..
1 yıl önce

Hollow Man filmini beğenenler

Hollow Man filmi hakkında ilgi çekici içerikler