Hook (1991)

Hook (1991)

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
142 dakika
78
4
377
52
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Şuan Beinconnect'te dublajı var. Ebeveynler çocuklarınıza bu filmi izletin. Bu yaşımda bende derin izler bırakmasının sebebi çocukken izlemiş olmam. Her çocuk bu filmde hayal gücünü bulur. Bırakın çocuklarınız özgürleşsin, günümüz sorunlarının yarattığı psikoloji bozukluklarının yükünü omuzlarından atsın, hafiflesin ve uçsun.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Yönetmenliğini Spielberg'ün yaptığı, başrollerini Robin Williams, Dustin Hoffman ve Julia Roberts'ın paylaştığı aradaki ufak tefek rollere Gwynet Paltrow, George Lucas gibi isimlerin serpiştirildiği ve birbirinden sevimli çocukların oynadığı bol yıldızlı bir aile filmi. Teması ilgisiz baba gibi klasik olsa da ardından macera bölümü başlayınca türünün bence en güzel örneklerinden biri halini alıyor. Ayrıca filmin müziği de Star Wars'un Anakin ve Padme aşkının geçtiği sahnelerde çalan Across the Stars şarkısına ne kadar çok benziyor derken filmden sonra araştırınca filmin müziklerini de John Williams gibi bir çok efsane film müziklerini yaratan abimizden çıktığını gördüm. Her yaşta bence keyif alınabilecek kaliteli bir film olmuş.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Buram buram çocukluğum kokan bir filmdir :) Robin Williams da ayrı bir hava katmış tabi. izleyin derim :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Bir Robin Williams ve Dustin Hoffman birlikteliği. Julia Roberts'ı tinkerbell karakterine hiç yakıştıramadım her ne kadar oyunculuğu ile o muzip karakteri vermiş olsa da daha yaşlı olmayan bir yüz gerekirdi diye düşünüyorum. Zamanın sıkıntılı sanat yönetmenleri.
error_outline
7 yıldan fazla önce
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Steven Spielberg, ilk çocuğunun doğumunun ardından, eşinin geceleri çocuğuna yatarken anlattığı bu masalı film haline getirmeye karar verdi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Peter Banning, işkolik bir avukattır. Karısı ve iki çocuğunu fazlasıyla ihmal etmektedir. Ailece İngiltere'deki büyükanne Wendy'i ziyarete gittiklerinde, çocukları Kaptan Hook tarafından kaçırılır. Peter, peri Tinkerbell'in yardımıyla Olmayan Ülke'ye döner. Peter Banning, artık Peter Pan olmuştur ve Kayıp Çocuklar'ın da yardımıyla çocukluk anılarını ve uçmayı hatırlayacak ve Kaptan Hook ile savaşacaktır.
error_outline
8 yıldan fazla önce