Atesböceklerinin Mezari (Hotaru no haka) (1988)

Atesböceklerinin Mezari (1988)
Hotaru no haka

Puan Like 9.3 / 21 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
89 dakika
pulpfiction1 2. Dünya Savaşı devam etmektedir. 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko, babaları donanmayla birlikte savaşa gittiği için anneleri ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir Amerikan hava saldırısı sırasında anneleri ölür ve teyzeleri tarafından evlat edinilirler. Teyzelerinin evinde gördükleri muameleden rahatsız olan kardeşler, kendi başlarına yaşam savaşı vermeye başlarlar. Bu süreçte açlık, ön yargı ve kendi gururları ile mücadele eden kardeşler kendi savaşlarını verecektir..

Yorumlar

UcanBalon profil resmi
UcanBalon
Olmaz olsun böyle çizgi film (Anime)!
4 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Yürek parçalayıcı..
12 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Savaş zamanı, iki çocuk, tek başlarına, birbirlerine destek olmaları,çaresizlik ve hayata tutunma çabaları. Hayata ve yaşadıklarına karşı verdikleri savaş karşısında ne kadar başarılı olunur ki... Bittikten sonra boğazım düğümlendi ekrana bakakaldım :(
1 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
song from a secret garden gibi film. yani bu müziği ne zaman dinlesem şu film düşüyor aklıma.
1 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Yılmaz Güney in ''baba'' filminden sonra en çok ağladığım film.izlediğim en iyi anime olduğuna karar verdim(ruhların kaçışı nı ikinci sıraya fırlattım).izleyin izlettirin!:)
neredeyse 2 yıl önce
mels profil resmi
mels
bol hüzün barındıran film
neredeyse 2 yıl önce
feridun profil resmi
feridun
anime olupta vermek istediği duyguyu sade ve realist yalın bir biçimde seyirciye aktaran türünün tek örneği bir film savaşın insan psikolojisindeki derin yaraları sarsıntıları özellikle çocuklar üzerindeki etkisini sağlam ve yalın yansıtan no war diye bas bas bağıran ender tek film dram yönü biraz ağır kaçabilir fazlasıyla etkileyebilir özellikle eşsiz müzikleri eşliğinde ama ta ilk başından insanı içine alıp duygulandırdığı için izleyeceklere dip notum ağlamaya hazır olun
3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
izlerken benim içim acıdı, Çok güzel olduğunu duymuştum ama bu kadar şahane bir anime beklemiyordum çok duygulandım ben de bir ablayım ve ülke olarak biz de zor günler geçiriyoruz hem bunların etkisiyle hem de zaten harika bir eser de olunca çok duygulandım gözyaşlarıma hakim olamadım. zor dönemlerde bile içindeki insanlıktan nasibini alamamış insan müsveddeleri de var olabiliyormuş her ne kadar bu anime bir hayal gücünün eseri olarak ortaya çıksa da yaşanmışlıklardan izler taşıyordur mutlaka insan kendini hayattan soyutlayamıyor ne yazık ki. mutlaka izleyin...
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Muhteşem bir animeydi. Mutlaka izleyin.
3 yıldan fazla önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
İlk defa bu filmi izlerken ağladım, muhteşem bir filmdi. Kesinlikle izleyin.
3 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
Animeler de insanı üzermiş...Savaşın acımasızlığı ve ondan önce insanların acımasızlığı iki kardeşin o mücadelesi kimsesizliğin verdiği o çaresizlik izleyin inanın zaman ayırdığınız için pişman olmayacaksınız.
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Savaşın çocuklar üzerinde yarattığı travmayı insan oluşumdan utanarak izledim. Ve öksüzlerin hakkını yiyen teyzelere, silah tüccarları ve savaştan menfaat uman herkese yazıklar olsun diyorum...
neredeyse 4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tam anlamıyla başyapıt. İzlerken insan kendi türünün ne kadar aşağilık ve vicdansız bir tür olduğunu anlıyor. İzlerken öyle ağlamadım ama çok daha kötüsü boğazımda bir yumruyla bıraktı beni. Abartısız dramı daha da kaliteli bir yapım olduğunu kanıtlıyor.
neredeyse 4 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
tam bir başyapıt ben seyretmekte çok geç kalmışım izlemeyi düşünenler hemen izlemeli 10/10 kesinlikle türünün tek örneği tarafsız , sade ve realist bir animasyon
neredeyse 4 yıl önce
Heisenbergxx profil resmi
Heisenbergxx
yorum yapmıcam ama bu animei yapanların te... öldüm ulan öldüm burda.setsuko nun hatırlandıgı sahneler bitirdi beni evliyadını mombalayım böle bişe yok..ama senaryoda cok buyuk acık var.
neredeyse 4 yıl önce
lollytop profil resmi
lollytop
bir çok şeyi sorgulamanızı sağlayacak bir film. filmi izlerken filme değil de belki de dünyanın bir çok yerinde buna benzer şeyler yaşayan büyük küçük herkesi düşünerek ağladım. mutlaka izlenmeli bu film..
4 yıldan fazla önce
Mrs.Garfield profil resmi
Mrs.Garfield
harika bir anime film. duygu yogunlugunu iyi hissettiriyor. bir çok yeri gözlerim dolarak izledim. belli bir yerden sonra tabi dayanamayarak agladım :( cokk mükkemmmel izlenesi ve aglatan bir film.
4 yıldan fazla önce
sevdacicegi profil resmi
sevdacicegi
İzlemeyen var mı? Bırakın işinizi, çekilin odanıza, mümkünse ışığı da kapayın. Ha bir de mendil alın oturmadan
4 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Bir animenin beni hıçkırıklara boğacağını hiç düşünmezdim. İncir Reçeli'nde ağlayanlar izlemesin mümkünse.
4 yıldan fazla önce
justdoit profil resmi
justdoit
TUZLULARA BOĞDU.HİKAYENİN GERÇEK OLMASI FAZLACA ÜZDÜ. SİNEMA TARİHİNDEKİ ANLAMLI SAVAŞ KARŞITI FİLMLERİNDEN BİRİ. FİLMDE SAĞLAM DETAYLAR VARDI.İNSANLIK,PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMA BU 3 KONU ÖYLE Bİ VERİLMİŞTİ Kİ İNSANI SORGULATTIRMADAN RAHAT BIRAKMADI. YALNIZKEN VE MUTLU OLMADIĞINIZ Bİ GÜNDE İZLEYİN EĞER İZLEYECEKSENİZ.
4 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Çok iyi bir anime. Bu kadar gerçekçi olması gerekirmiydi bilemiyorum ama yinede güzel.
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Harika bir anime. Tabi bizim insanımız hala farkı çözemedi bunu bile izlerken aa çizgi film gülcez eğlencez şimdi roketle fırlayacaklar duvara çarpıp kağıt gibi olucaklar falan diye düşünüyor. Fakat Japon animesi normal filmden farksız çekiliyor ve her türü mevcut. Bu da ağır bir dram ve savaş filmi. Oldukça acıklı oldukça güzel bir film. Kesinlikle tavsiye ederim.
4 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Çizgi film izliycem, gülcem, eğlencem diye başlayıp salya sümük ağlarken bitiş jeneriğine baka kalabilirsiniz, aman dikkat.
neredeyse 5 yıl önce
mavi. profil resmi
mavi.
Gerçek dünyanın acılarını,çizgi dünyasına en iyi aktarılmış şeklidir bu anime.
Benim gibi küçük kız kardeşi dizlerinde bu filmi izleyenleri,bir kat daha fazla etkilemesi olağan..
Bazen yutkunmakta bile zorlanır ya insan öyle bir his yaşatıyor işte en başından sonuna kadar.
Oğuz Atay'ın da dediği gibi 'Kelimeler, kelimeler albayım... bazı anlamlara gelmiyor.'
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
yürek burkan bir anime... savaşın etkilerini son derece sert bir gerçekçilikle yansıtmış. hikayenin merkezinde çocuk olması, etkilenmeden izlemeyi imkansız hale getiriyor.
neredeyse 5 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
kardeşin ne demek olduğunu ve alabildiğimiz her nefes yiyebildiğimiz her yemek için ne kadar şükretmemiz gerektiğini anlatıyor bu eser.
neredeyse 5 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
''hiçkimsenin değil, insanların çektiği acıların önünde eğiliyorum.'' der dostoyevski. onurlu ve güzel insanların çektiği acılara bir saygı duruşu bu film elbette. ağlatır, hafızadan silinmez. sindirmek de kaldırmak da zor. boğaz düğümleyen bir film...
neredeyse 5 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
savaşı, yoksulluğu, açlığı ve kimsesizliği öğretir insana, kalbinizi kırar. insanlığı sorgulatır. ilk dakikalarından itibaren, sonuna kadar ağlatır. yüreğim dayanmaz derseniz izlemeyin, bugüne kadar yapılmış en dramatik animedir.
neredeyse 5 yıl önce

Hotaru no haka filmini beğenenler

Hotaru no haka filmini içeren raflar

Hotaru no haka filmi hakkında ilgi çekici içerikler